+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Kód: 1693
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Legendární gruzínský čaj ze sebe pomaličku shazuje háv zapomnění, a to jen díky poctivé práci nových producentů, kteří na první místo kladou kvalitu a respekt k řemeslu. Jedinečný důkaz, že i na prahu Evropy lze vypěstovat výjimečný čaj, který však v sobě nezapře čínské kořeny. Zapomeňte na náhražky tohoto fenoménu z Gruzie a ochutnejte ten jediný, pravý.

Velká balení:
Malá balení:
309 Kč /250 g 124 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Ovoce, Intenzivní, Ořechy
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
200m

Složení

Černý čaj Maghali Etseri 100%

Barva a chuť nálevu

Nálev plný hry mahagonových a medových tónů je na jazyku hedvábně jemný a přesto intenzivní s lehce ovocným a oříškovým pozadím.

Původ čaje

O Gruzii, zemi ležící na předělu Evropy a Asie, toho dnes ví většina lidí pramálo. Hornatý stát sevřený mezi Velkým a Malým Kavkazem byl však v dřívějších dobách důležitým bodem na mapě pro všechny milovníky prvotřídních vín a čajů. Vždyť první čajovníky zde byly vysázeny pod pečlivým dohledem čínských mistrů již v první polovině devatenáctého století. Jenže pak přišlo období pod nadvládou Sovětského svazu a důraz začal být dáván spíše na množství než na bezchybnou jakost.

Po vyhlášení nezávislosti v roce 1990 došlo k výraznému omezení poptávky a zatímco pěstování vína se v rámci možností udrželo, produkce čaje byla téměř zcela zničena. Přitom v Gruzii jsou pro čajovníkové zahrady ideální podmínky. Půda je bohatá na minerální látky a v údolích vládne až subtropické klima. Bylo tedy jen otázkou času, kdy si zdejší zemědělci dodají dostatek odvahy a vrhnou se na obnovení tradic.

V případě producentů černého gruzínského čaje z oblasti Maghali Etseri se tomu stalo poměrně nedávno, v roce 2017. Znovu oživili původní plantáže a po malých krůčcích se jim podařilo získat prvotřídní černý čaj, navíc v dokonalé symbióze s přírodou, tedy bez přidávání chemických hnojiv. Bohužel, na jejich úspěch navázalo mnoho nepoctivců, kteří na trh přivedli nejrůznější čajové směsi a prezentují je jako pravý gruzínský čaj. Naštěstí ale ten nefalšovaný velmi snadno poznáte. Jeho listy jsou pevné, krásně voňavé a bez velkého množství prachových částic, které kalí čaj a snižují vjemový prožitek.

Gruzínský černý čaj Maghali Etseri je opravdový poklad, který je jen krůček před otevřením se celému světu. První čaj z obnovené produkce tamních pěstitelů se totiž vyvezl pouze do Francie a České republiky, a to jen ve velmi omezeném množství. Můžete tak být jedni z prvních, kteří si vychutnají šálek lahodné chuti s pověstnou silou Kavkazu.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

26. 4.

Hodnocení: vynikající
Ano, čaj je výborný. Ovšem gruzínský čaj jak si ho pamatuji, byl jiný. Chuť si už nevybavím tak přesně, ale barvu ano. Byla krásná,granátově červená, uváděl to tak i popis a nelhal. Ale dnes je jiné už všechno. Čaj má veliké lístky (což automaticky neznamená také zaručenou kvalitu) a pro mě takové vlastnosti, že ho mohu pít i neslazený. Doporučuju..

23. 8.

Hodnocení: vynikající
- čaj má jemnou oříškově dřevitou chuť - snese 2-3 zaliti ... záleží, ale jak horkou vodou zaléváte .. osobně preferuji o něco nižší teplotu (85 °C) a delší louhování - není trpký a trpkost se neobjevuje ani delším louhováním za mně rozhodně velmi dobrý čaj
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CEYLON  ORANGE PEKOE - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON ORANGE PEKOE - černý čaj

Dvěma slovy: čistý a svěží. Ceylon Orange Pekoe je esencí toho nejlepšího, co od černého čaje můžeme čekat. Velice jemný, vysoce kvalitní a mimořádně povzbuzující. Klasika z provincie, kde se čaj pěstuje už od roku 1870, nezklame. Lehce pikantní čaj zahřeje zkřehlé prsty a dodá energii po túře zasněženou krajinou. Sáhněte po něm ale i v parném letním odpoledni ve městě – přinese vám dobrou náladu a chuť do další práce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
189 Kč /250 g 76 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
279 Kč /250 g 112 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022

GRUZÍNSKÝ ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GRUZÍNSKÝ ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Obnovit fenomén je rozhodně těžké. Pro milovníky výborných a kvalitních čajů máme ale dobrou zprávu. V Gruzii se to povedlo. Dřívější premiant díky umu a lásce nových producentů a čajových mistrů k řemeslu pomalu ale jistě oprašuje staletím vytříbené dovednosti a přináší na trh jedinečný gruzínský poklad. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
312 Kč /250 g 125 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 11. 7. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »