+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Kód: 1693
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Legendární gruzínský čaj ze sebe pomaličku shazuje háv zapomnění, a to jen díky poctivé práci nových producentů, kteří na první místo kladou kvalitu a respekt k řemeslu. Jedinečný důkaz, že i na prahu Evropy lze vypěstovat výjimečný čaj, který však v sobě nezapře čínské kořeny. Zapomeňte na náhražky tohoto fenoménu z Gruzie a ochutnejte ten jediný, pravý.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Ovoce, Intenzivní, Ořechy
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
200m

Složení

Černý čaj Maghali Etseri 100%

Barva a chuť nálevu

Nálev plný hry mahagonových a medových tónů je na jazyku hedvábně jemný a přesto intenzivní s lehce ovocným a oříškovým pozadím.

Původ čaje

O Gruzii, zemi ležící na předělu Evropy a Asie, toho dnes ví většina lidí pramálo. Hornatý stát sevřený mezi Velkým a Malým Kavkazem byl však v dřívějších dobách důležitým bodem na mapě pro všechny milovníky prvotřídních vín a čajů. Vždyť první čajovníky zde byly vysázeny pod pečlivým dohledem čínských mistrů již v první polovině devatenáctého století. Jenže pak přišlo období pod nadvládou Sovětského svazu a důraz začal být dáván spíše na množství než na bezchybnou jakost.

Po vyhlášení nezávislosti v roce 1990 došlo k výraznému omezení poptávky a zatímco pěstování vína se v rámci možností udrželo, produkce čaje byla téměř zcela zničena. Přitom v Gruzii jsou pro čajovníkové zahrady ideální podmínky. Půda je bohatá na minerální látky a v údolích vládne až subtropické klima. Bylo tedy jen otázkou času, kdy si zdejší zemědělci dodají dostatek odvahy a vrhnou se na obnovení tradic.

V případě producentů černého gruzínského čaje z oblasti Maghali Etseri se tomu stalo poměrně nedávno, v roce 2017. Znovu oživili původní plantáže a po malých krůčcích se jim podařilo získat prvotřídní černý čaj, navíc v dokonalé symbióze s přírodou, tedy bez přidávání chemických hnojiv. Bohužel, na jejich úspěch navázalo mnoho nepoctivců, kteří na trh přivedli nejrůznější čajové směsi a prezentují je jako pravý gruzínský čaj. Naštěstí ale ten nefalšovaný velmi snadno poznáte. Jeho listy jsou pevné, krásně voňavé a bez velkého množství prachových částic, které kalí čaj a snižují vjemový prožitek.

Gruzínský černý čaj Maghali Etseri je opravdový poklad, který je jen krůček před otevřením se celému světu. První čaj z obnovené produkce tamních pěstitelů se totiž vyvezl pouze do Francie a České republiky, a to jen ve velmi omezeném množství. Můžete tak být jedni z prvních, kteří si vychutnají šálek lahodné chuti s pověstnou silou Kavkazu.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

4. 1.

Hodnocení: vynikající
Výborný čaj, lepší jsem ještě nepil. V budoucnu bych chtěl ještě ochutnat Japonský černý čaj Benifuki, tak jsem zvědav

26. 4.

Hodnocení: vynikající
Ano, čaj je výborný. Ovšem gruzínský čaj jak si ho pamatuji, byl jiný. Chuť si už nevybavím tak přesně, ale barvu ano. Byla krásná,granátově červená, uváděl to tak i popis a nelhal. Ale dnes je jiné už všechno. Čaj má veliké lístky (což automaticky neznamená také zaručenou kvalitu) a pro mě takové vlastnosti, že ho mohu pít i neslazený. Doporučuju..

23. 8.

Hodnocení: vynikající
- čaj má jemnou oříškově dřevitou chuť - snese 2-3 zaliti ... záleží, ale jak horkou vodou zaléváte .. osobně preferuji o něco nižší teplotu (85 °C) a delší louhování - není trpký a trpkost se neobjevuje ani delším louhováním za mně rozhodně velmi dobrý čaj

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »