+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Kód: 1430

Hornatý ostrov Kjúšú se proslavil jak nejaktivnější sopkou Japonska, horkými prameny a bohatou historií, tak rozsáhlými čajovými plantážemi. Po celá staletí dávají světu lístky dokonalé čistoty a skvostných vůní i chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalitě patří k těm nejvybranějším. Vyrůstá ve stínu rákosových rohoží, proto je delikátně jemný a ovocně sladký. Toto je čaj, kterému se přezdívá Jadeitová rosa.

Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 10. 2019
GLS Dodáme do 24. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 24. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 24. 10. 2019 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 24. 10. 2019 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 24. 10. 2019 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 24. 10. 2019 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 24. 10. 2019 65 Kč
Velká balení:
4 703 Kč s DPH
2 374 Kč s DPH
1 431 Kč s DPH
Malá balení:
725 Kč s DPH
418 Kč s DPH
121 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kyushu
Chuť
Chuť:
Jemná, nasládlá
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Gyokuro 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Japan Gyokuro Hisui BIO je po právu řazen mezi vysoce kvalitní sorty. Způsob, jakým je pěstován i zpracováván, mu dává velmi lahodnou chuť, jemnou, v závěru sladce ovocnou. Ne nadarmo Japonci vymysleli pro Gyokuro pátou, speciální chuť umami. Nálev má světle žlutozelenou barvu a můžete ho z jedné dávky čaje připravit až třikrát. Pokaždé překvapí trochu jinými tóny.

Původ čaje

Kjúšú (Kyushu, tedy v překladu „devět provincií“) je nejjižněji položený japonský ostrov, kdysi považovaný za bránu do Japonska. Jde o oblast hornatou, s nejaktivnější sopkou země Mt Also, která se vypíná do výšky 1591 metrů nad mořem. Na ostrově žije kolem 10 procent ze všech obyvatel Japonska, většina měst se soustřeďuje podél severozápadního pobřeží. Čaji však do slova a do písmene patří především prefektury Fukuoka, Kagoshima a Miyazaki. Disponují subtropickým klima a na minerály bohatou půdou.

Ještě než se dostaneme k popisu unikátního čaje, zmiňme však, že celý ostrov proslavily také chrámy s kamennými Buddhy, svatyně na vyvýšených místech, hradní město, porcelán, ruční papír, gurmánské lahůdky, úžasná příroda i moderní stavby. Asi nikoho nepřekvapí, že narazit lze také na Tea Museum. To v prefektuře Fukuoka nabídne nejen vhled do čajové historie a výroby čaje, ale můžete v něm ochutnat čajové nudle, rýžovou čajovou kaši nebo si vlastnoručně opražit čerstvé čajové lístky. Otevřeno je denně kromě úterý.

Není náhodou, že tento Japan Gyokuro získal do svého názvu také jméno Hisui. V japonštině totiž znamená „nefrit“ a přesně takovou barvu čajové lístky mají. Skvostný čaj se jimi může chlubit především díky způsobu pěstování čajovníkových keřů. Ty jsou totiž přibližně 20 dní před sklizní překryty rákosovými rohožemi. Na lístky čajovníků tak dopadá jen minimum slunečního záření a rostliny jsou stimulovány k vyšší produkci zeleného barviva – chlorofylu. Ten ovlivňuje další látky v zelené hmotě mající významný vliv na chuť a vůni čaje. Stínění čajovníků se v Japonsku používá už od 17. století.

Lístky čajovníků sbírají dělníci na plantážích ručně, a to mezi dubnem a květnem. Aby neoxidovaly a neztrácely vzácnou svěžest, krátce je napaří. Pak už stačí čaj svinout do drobných jehliček a jemně usušit. Japonci své Gyokuro natolik milují, že jeho chuti přisoudili pátou, speciální kategorii umami. Ale pozor, dobré Gyokuro je potřeba na trhu hledat. Často bývá kvalitní japonský čaj zaměňován na čínské náhražky. V případě Japan Gyokuro Hisui BIO si však můžete být původem jisti. Stejně jako čistotou, kterou připomíná značka BIO.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Gyokuro nasypte v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  2. Gyokuro zalijte vodou o teplotě 70-80 °C. Zalévání Gyokuro vodou o vyšší teplotě může mít za následek horší chuť a vůni čaje.
  3. Doba vyluhování 2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Gyokuro je možné nechat 3x louhovat.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Tohle se vám bude líbit! Nově v naší nabídce najdete čaj, který je v Japonsku podáván jen nejvzácnějším hostům. Pěstuje se za velmi zvláštních podmínek, prodává za velké peníze a chutná neobyčejně dobře. Japan Gyokuro je opravdu speciální. Dopřejte si ten luxus a ochutnejte čaj, pro který Japonci vymysleli pátou chuť. Gyokuro není sladký, slaný, kyselý ani hořký. Je prostě umami. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 10. 2019
Velká balení:
2 841 Kč s DPH
1 444 Kč s DPH
873 Kč s DPH
Malá balení:
446 Kč s DPH
260 Kč s DPH
84 Kč s DPH

JAPAN SENCHA MAKINOHARA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA MAKINOHARA - zelený čaj

Tradiční zelený čaj s jemnou, pikantní chutí roste v kopcovité oblasti Makinohara. Tamní Senchu charakterizují lístky v podobě tenkých, tmavě zelených jehliček a žlutozelený nálev. Japonci si ji servírují snad po každém jídle. Skvěle po ní tráví, navíc myšlenky, které se o pauze rozběhly mnoha směry, směřuje Sencha k jednomu – zpátky do práce! Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 10. 2019
Velká balení:
1 596 Kč s DPH
821 Kč s DPH
500 Kč s DPH
Malá balení:
259 Kč s DPH
154 Kč s DPH
59 Kč s DPH

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj

Řeklo by se – Matcha. Ale jenom se rozhlédněte, kolik různých variací existuje. Každá chutná jinak, každá byla vyrobena k jinému účelu. Tato BIO Uguisu Matcha Lose patří k exkluzivním čajovým pudrům určeným pro skutečné ceremonie. Její jedinečnou, jemnou a sladkou chuť si nejlépe prožijete dlouhým, klidným popíjením. Třeba vás myšlenky odvanou do čajových zahrad japonské Shizuoky, na místa plná zeleně a ticha. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 24. 10. 2019
Velká balení:
7 320 Kč s DPH
3 683 Kč s DPH
2 217 Kč s DPH
Malá balení:
1 117 Kč s DPH
641 Kč s DPH
173 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »