+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Keňa Oolong Embu County

Kód: 1763

Keňský čaj je jiný. Oolong zvlášť. Jeho chuť bývá popisována jako likérová, velmi bohatá a plná. V případě Keňa Oolong Embu County musíme tuto charakteristiku doplnit o tóny sladu a oříšků. Jde o jeden z nejlepších keňských oolongů, jaké můžete dostat. Jeho medové aroma je mimořádně atraktivní a vsaďte se, že po prvním doušku budete chtít další.

Velká balení:
Malá balení:
303 Kč /250 g 121 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Region
Region:
Embu County
Chuť
Chuť:
Mírně sladová, Oříškový podtón
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 1800 m

Složení

Oolong Keňa Embu County 100%

Nálev a chuť čaje

Keňa Oolong Embu County dává nálev světle jantarové barvy. Aroma připomíná med, v chuti rozpoznáte slad a oříšky.

Oolongy patří k čajům polofermentovaným, obsahují méně kofeinu než čaje černé, proto se hodí k celodennímu popíjení. Konkrétně tento oolong můžete zalít až pětkrát po sobě. Pokaždé získáte nápoj trochu jiné chuti a aroma.

Původ čaje

Pokud jde o čaj, patří Keňa k zásadním světovým pěstitelům. První rostliny čajovníků se v Keňské republice objevily začátkem 20. století a o dvě dekády později už země s čajem obchodovala na světových trzích. Dnes je čaj hlavní exportní plodinou, ze které plyne Keni největší příjem devizových prostředků. Většina zpracovatelů se zaměřuje na čaje černé, zelené, žluté a bílé, a to obvykle lámané. Na rozdíl od jiných afrických farmářů však někteří keňští pěstitelé dodávají i mimořádně kvalitní čaj celolistový. Příkladem je právě Keňa Oolong Embu County.

Specifické vlastnosti získává především díky místu, na kterém vyrostl. Sytě červená keňská půda je bohatá na minerální látky, vysoká nadmořská výška nechává čajovníkům dostatek času k pomalému růstu a tvorbě značného množství antioxidantů v listech. Čajovníkům svědčí i dlouhé slunečné dny.

Pro region Embu je pěstování čajovníků (podobně jako kávovníků, makadamií a kukuřice) zásadní. Čajové plantáže se rozkládají především vysoko ve svazích hory Kenya, v nadmořské výšce kolem 1 500 – 1 800 m. Jsou obklopeny deštným pralesem, který jim poskytuje nejen stín, ale také vláhu a živiny. Proto není k jejich pěstování potřeba používat pesticidy.

Na pěstování, sklizeň a obchodování s čajem dohlíží Kenya Tea Development Agency (KTDA) sdružující 66 zpracovatelských závodů a přes půl milionu farmářů. Ti obdělávají kolem 100 tisíc hektarů půdy. Členové KTDA vyprodukují ročně přes 60 procent keňského čaje, zbytek jde na vrub velkým firmám.

Keňa Oolong Embu County patří k čajům vyráběným ručně, to znamená, že ho dělníci škubali postupně, v cyklech, se zřetelem na výběr mladých lístků a pupenů. Tradiční postup zahrnuje zavadnutí na slunci, během něhož se čaj částečně zbaví vlhkosti. Úroveň vlhkosti v listech je zásadní pro dobu potřebnou k následnému zoxidování čajových polyfenolů. Dalším krokem je protřepávání čaje v koších a lehké stlačování dlaněmi. Pak je potřeba čaj rozložit a zahřát. Tím dojde k zastavení oxidačních procesů. Následuje rolování do požadovaného tvaru a pomalé prohřívání při nízké teplotě. Nakonec nestandardní lístky dělníci odstraní a zbytek pečlivě zabalí.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 80-90 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
ROOIBOS
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS

Zprávy o báječné chuti a ohromných zdravotních účincích divokého Rooibosu se šíří světem. Z jihoafrického Cederbergu doputovaly do Ameriky, Asie i Evropy. Nenápadná bylina rostoucí jen na velmi malém území dává nápoj, který sice není pravým čajem, ale k jeho popularitě se přibližuje mílovými kroky. Ochutnejte – jeho podmanivému, decentnímu kouzlu se podléhá rychle! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
211 Kč /250 g 179 Kč /250 g 72 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
327 Kč /250 g 131 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024

OOLONG SMOOTH
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG SMOOTH

Když už má být něco v naší nabídce poloviční, pak ať je to polofermentovaný čaj. Jinak nic. Kvalita je stoprocentní, chuť také… a aroma? To je naprosto uchvacující. Pokud jste ještě neokusili žádný z takzvaných červených čajů, pak bude Oolong smooth ten pravý, kterým začněte. Učaruje vám hladkou zemitou chutí a unikátním voňavě dřevěným aroma. Můžete si ho užívat po celý den. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
385 Kč /250 g 154 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »