+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Keňa Purple tea - fialový čaj

Kód: 1761

Speciální keňský čaj vešel ve známost teprve nedávno, o to rychleji ale získává na popularitě. Fialové lístky vzácného čajovníku vynikají vysokým obsahem antokyanů a L-theaninu. Teinu v nich naopak moc není. Purple Tea chutná sladce, mírně dřevitě, je lehký a jemný. Hodí se pro celodenní popíjení.

Velká balení:
Malá balení:
351 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Region
Region:
Nandi Hills
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemně dřevitá
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400m - 2300m

Složení

Keňa Purple tea 100%

Nálev a chuť čaje

Keňa Purple Tea dává světlý nálev, s fialovými odlesky. Jeho chuť je lehká, podobná chuti oolongu. Chybí jí ale typická travnatost, pozorovat lze sladkou, květinovou a něžně dřevitou stopu.

Původ čaje

Jestli si myslíte, že Purple Tea je nějaká neznámá bylina, jste na omylu. Jde o lístky tisíce let využívaného čajovníku Camellia sinensis, ovšem se schopností produkovat antioxidant antokyanin, který způsobuje jejich fialové zbarvení. Stejné barvivo obsahují například borůvky, mají ho však několikanásobně méně. A protože antokyanin patří k látkám s významným antioxidačním účinkem, bývá fialový čaj označován jako superpotravina neboli superfood.

Původní divoké čajovníky čínské s fialovými listy byly v malé míře objeveny na území Číny, ovšem příležitosti představit jedinečný čaj veřejnosti se chopili až zemědělci keňští. Společnými silami veřejného a soukromého sektoru se jim před 25 lety podařilo keře získat a vysázet v nadmořské výšce od 1 400 do 2 300 metrů. Nejvíc takových čajovníků dnes roste v okolí Nandi Hills v jihozápadní části Keni. Vysoká nadmořská výška a poloha blízko rovníku jsou příčinou vyšší dávky UV záření, která v listech těchto čajovníků spouští produkci antioxidantů. Proč? Aby jimi zelenou hmotu chránily před poškozením.

Pro Keňu nejsou čajovníky žádnou neznámou. Jejich pěstování se tamní obyvatelé komerčně věnují od roku 1924 a jde jim to velmi dobře. Čaj je pro zemi hlavním zdrojem devizových prostředků. Čajové plantáže pokrývají asi 160 tisíc hektarů půdy. Zemědělci nepoužívají žádné průmyslově vyráběné ošetřující přípravky ani hnojiva, sklizeň prodávají prostřednictvím veřejné aukce v Mombase.

Keňané se věnují především výrobě černého čaje. Tento fialový však dokážou také výborně zpracovat. Jde v podstatě o proces technologicky podobný jako u čaje zeleného, také proto řadíme Purple Tea do skupiny čajů zelených. Po sklizni mladých lístků a výhonků, která je výhradně ruční, přeruší aktivaci enzymů, pak listy za tepla válcují a nakonec suší a třídí. Výsledkem je čaj vypadající jako černý, ale chutnající spíše jako trochu netypický zelený.

Jak už jsme uvedli na začátku, vyniká Purple Tea nízkým obsahem teinu a mimořádně vysokým obsahem antioxidantů. Hodí se proto k popíjení celodennímu. Jeho jemnou, sladkou chuť lze krásně kombinovat například s bylinami nebo sušeným tropickým ovocem.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Fialový čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zelený čaj

Velmi vzácný, velmi jemný a velmi chutný. Tak lze krátce popsat Yunnan Green Superior, čaj s mimořádně vysokým podílem stříbřitých lístků. Znalci ocení svěží nálev s ovocným aroma, těm ostatním možná cestu do světa zelených čajů otevře. Přenese je do zahrad se svěžím horským vzduchem. Budou květinově vonět a líbezně šumět. Byla by škoda to aspoň nezkusit. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
256 Kč /250 g 102 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

Keňa Oolong Embu County
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Oolong Embu County

Keňský čaj je jiný. Oolong zvlášť. Jeho chuť bývá popisována jako likérová, velmi bohatá a plná. V případě Keňa Oolong Embu County musíme tuto charakteristiku doplnit o tóny sladu a oříšků. Jde o jeden z nejlepších keňských oolongů, jaké můžete dostat. Jeho medové aroma je mimořádně atraktivní a vsaďte se, že po prvním doušku budete chtít další. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
304 Kč /250 g 122 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

Keňa Embu County Green - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Embu County Green - zelený čaj

Jestli si Keňu představujete jen jako zemi lvů a žiraf, pak k nim rychle přidejte i čaj. Stačí ochutnat Keňa Embu County Green a už to nikdy nezapomenete. Keňský zelený čaj z plantáže obklopené deštným pralesem vám nabídne šálek svěžího a mile trpkého čaje, vhodného k nastartování dne i pro odpolední relax. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
304 Kč /250 g 122 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »