+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Ostružiník křovitý (Rubi fruticosi folium) - list

Kód: 1992

Listy ostružiníku bývají součástí mnoha čajových směsí, podporují totiž normální funkce dýchacího systému a normální hladinu glukózy v krvi. Teď si je můžete přidat k oblíbenému čaji nebo bylinkám, zároveň ale máte možnost připravit nápoj jen čistě „ostružiníkový“. Bude chutnat jemně, v závěru mírně trpce. Dodá vám třísloviny, vitaminy i minerální látky.

Velká balení:
Malá balení:
135 Kč /250 g 54 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Bylinná, Jemně trpká

Složení

Listy ostružiníku 100%

Nálev a chuť čaje

Ostružiník křovitý list dává po zalití horkou vodou nálev žluté, zářivé barvy. Má bylinnou, jemnou chuť, v jejímž závěru zaznamenáte lehce trpkou stopu.

Sušené listy ostružiníku křovitého můžete přidat ke svým oblíbeným bylinkám a vytvořit si vlastní, jedinečnou čajovou směs. Stejně tak je můžete využít samostatně.

Původ čaje

Věděli jste, že ostružiník může plodit i maliny? Rod ostružiník (Rubus) totiž zahrnuje obrovský počet rostlin, a pokud jde o jejich systematické třídění, patří ke skutečně složitým. Nám postačí informace, že mezi zástupce ostružiníků řadíme kromě křovitého taky ostružiník maliník, lidově označovaný jako malina.

Ostružiník křovitý (Rubus plicatus), to je pro většinu z nás keř, na kterém rostou ostružiny. Sladkokyselé plody (přesněji souplodí peckoviček) s oblibou konzumujeme jak v čerstvém, tak upraveném stavu. Z ostružin je možné vyrobit šťávy, marmelády, sirupy, nebo taky dezerty. Mnohem víc než plody, nás ale v tomto případě zajímají listy těchto vytrvalých či dvouletých keřů.

Ostružiníky vypouštějí dlouhé pruty, které se ohýbají k zemi a při kontaktu s půdou dokážou zakořenit. Obvykle jsou pokryté ostny. Listy bývají troj až pětičetné, květy bílé a plody tmavě červené, fialové i žluté. Tyto keře rostou takřka na celém světě. Některé vyhledávají stín, jiné milují slunce. Najít je můžete kolem lesů, při cestách nebo na travnatých stráních.

Listy ostružiníku křovitého jsou bohaté na třísloviny, vlákninu, obsahují vitaminy A, B i C a také například železo nebo draslík. Nápoj, který z nich připravíte, podpoří především normální funkci dýchacího systému a normální hladinu glukózy v krvi.

Herbář a blahodárné účinky:

Ostružinikové listí
Ostružinikové listí

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 15 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Bylinu zalijte vroucí vodou 100 °C v poměru 1 čajové lžičky na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 15 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NANA MÁTA (Mentha spicata)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NANA MÁTA (Mentha spicata)

Ačkoli je divoká, dokáže uklidnit. Říká se jí marocká, ale roste i v Asii, Americe, Austrálii a na Novém Zélandu. Seznamte se s divokou mátou, která lidstvo provází tisíce let. Římané si inhalací jejího odvaru pomáhali při bolestech hlavy a učenci ji splétali do věnců, které nosili na hlavách. Údajně jim přinášely nové myšlenky. Nejspíš to fungovalo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
287 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

MÁTA EGYPTSKÁ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MÁTA EGYPTSKÁ

Koření fefrmintové, balšínek, větrná bylina… mátu máme tolik rádi, že jí vymýšlíme nejrůznější pojmenování. Už od dob starého Řecka je součástí mytologie, fytoterapie i kosmetiky. Mezi její prokazatelné účinky na zdraví patří schopnost osvěžit, zbavit těžkého zažívání a uvolnit svaly. Dost možná také přivolává věštecké sny a lásku. Ověření necháme na vás. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
146 Kč /250 g 58 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

MÁTA PEPRNÁ (Mentha piperita)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MÁTA PEPRNÁ (Mentha piperita)

Padesát procent mentolu, deset procent menthonu, pak nějaké ty třísloviny, flavonoidy a tak. Máta peprná není na aromatické látky vůbec skoupá. Díky nim ale dokáže věci takřka nevídané. Zbaví tělo nadýmání, zažene žaludeční obtíže, uklidní vnitřní orgány a ochladí. Můžete ji přidat do pokrmů, popíjet její nálev nebo se vykoupat v mátovém odvaru. Doporučujeme všechno! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
183 Kč /250 g 73 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »