+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Kočičí dráp, Uncaria) - prášek

Kód: 1044

Stejně jako má mnoho názvů, má také řadu účinků. Vilcacora, Kočičí dráp či Uňa de gato se řadí k přírodním antioxidantům a imunostimulantům, o jejichž výhodách věděli už dávní Inkové. Tropická popínavka s trny podobnými drápům kočky je čím dál víc populární. Peruánskou bylinu znají ve světě velmi dobře, v Evropě se o ní teprve začíná mluvit. Dlužno dodat, že v samých superlativech.

Velká balení:
Malá balení:
350 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 20. 4. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Chuť
Chuť:
Nahořklá
Pro děti
Pro děti:
od 6 let

Složení

UŇA DE GATO 100%

Nálev a chuť byliny

Vilcacora nemá výraznou chuť, možná je trochu podobná naředěným kapkám proti kašli. Nálev, který vznikne povařením byliny, má načervenalou barvu. Ke konzumaci se hodí vlažný.

Původ byliny

Samozřejmě, že i tato bylina má svůj botanický název, ačkoli ji spíše najdeme pod jmény lidovými. Řemdihák plstnatý (Uncaria tomentosa) vypadá jako liána, která se pne až do délky 30 metrů. Zahnutými trny se přidržuje kůry hostitelských stromů. Právě díky trnům si vysloužila přízvisko Kočičí dráp čili Cat´s clow. K fytoterapeutickým účelům se používá vnitřní kůra řemdiháku.

Vilcacora (nebo též vilkakora) se vyskytuje v amazonském deštném pralese, v polohách do 800 metrů nad mořem. Překlad z kečuánštiny by mohl znít „posvátná rostlina“. Dokládá, jaký vztah k ní měli a dodnes mají domorodé amazonské kmeny Aguaruna, Ashaninka, Cashibo, Conibo a Shipibo, které ji používají nejméně 2 000 let. Známý odborník na peruánské léčivky, doktor Fernando Cabieses, například popsal, že lidé kmene Ashaninka vaří 5-6 kg rostliny ve vodě tak dlouho, až získají 1 šálek nápoje. Ten, užívaný ženami každý den během menstruace (po dobu tří měsíců), zajišťuje jejich sterilitu nejméně na tři roky. Doktor Brent Davis zase uvádí, že Vilcacora působí jako „očišťovač“ trávicího traktu a Julian Whitaker mluví o imunostimulačním vlivu.

Jak je vidět, dostává se Vilcacoře značné pozornosti. Celosvětový zájem podnítily v ní obsažené oxindolové alkaloidy, jejichž pozitivní vliv na imunitu potvrzují studie kanadských vědců ottawské univerzity i výzkumy odborníků v Peru. Vilcacora obsahuje také glykosidy kyseliny quinovové s protizánětlivými a antivirovými účinky, taniny a katechiny s antioxidačními účinky a karboxylové alkylestery schopné revitalizovat buňky.

Abychom vás nezahltili výčtem chemických sloučenin, přidáme na konec krátkou pohádku. Přesněji legendu, která se k Vilcacoře váže stejně jako její zázračné schopnosti. Kdysi dávno bloudil těžce raněný bojovník kmene Ashaninka džunglí. Narazil na amazonského tygra, jak trhá dlouhou liánu a pije její nektar. Bojovník užasl, když viděl, že po chvíli nabyl tygr tolik sil, aby se rozběhl za obrovskou srnou a jedním skokem ji strhl. Pro muže na pokraji sil se ona rostlina stala rázem příslibem pomoci. Doplazil se k ní, svlažil rty v její šťávě a skutečně… pocítil obrovský příval energie, jeho bolest začala odcházet a rány se počaly zacelovat. Tak mu podivná liána zachránila život.

Při užívání Vilcacory by měli být opatrní lidé s autoimunitním onemocněním, těhotné a kojící ženy, stejně jako osoby užívající některé druhy léků (např. inhibitory proteázy). Vilcacora může snižovat krevní tlak a zpomalovat srážlivost krve. Pokud by vám některý z těchto účinků dělal starosti, poraďte se se svým lékařem.

Herbář a blahodárné účinky:

Vilcacora
Vilcacora

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 10 minut Množství 1 čajová lžička na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Prášek Vilcacora zalijte vroucí vodou, v poměru 1 čajová lžička na 250 ml vody.
  2. Nechejte 10 minut luhovat (přikrytý šálek).
  3. Nálev sceďte a popíjejte 2 šálky denně, nejlépe hodinu před nebo po jídle.
  4. Děti od 6 let 1 šálek denně.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JASMÍNOVÝ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JASMÍNOVÝ - zelený čaj

Jestli pořád nevíte, který z našich báječných sypaných čajů si vybrat, vsaďte na jasmínovou klasiku. Proslulá specialita z Dálného východu má okouzlující nebeskou vůní, která zahání vnitřní neklid. Jasmínový čaj patří do tradiční čínské kultury nejméně tisíc let. Až ho ochutnáte, stane se i vaším favoritem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
264 Kč /250 g 106 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 20. 4. 2021

PU ERH MILK
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MILK

Čínské Pu Erhy z divokých a polodivokých čajovníků mají své nadšené obdivovatele na celém světě. Jejich originální chuť i vůně zaujme každého, kdo hledá netuctový zážitek. Mléčný Pu Erh mu přidává ještě jeden level. Zemitost změkčená mléčnou hebkostí vás posadí na nadýchaný obláček a odnese do krajiny nových poznání. Tenhle čaj zkrátka umí potěšit. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
258 Kč /250 g 103 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 20. 4. 2021

CISTUS TURECKÝ (Cistus incanus) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CISTUS TURECKÝ (Cistus incanus) - bylina

Když zavelíte „Do zbraně proti infekcím“, nezapomeňte mít po ruce cistus. Přítel v dobách dobrých i zlých vám odpomůže od bakterií, plísní a štít nastaví i množícím se virům. Sušené listy nenápadné rostlinky disponují silou čtyřikrát větší než zelený čaj, červené víno nebo citrony. Alespoň pokud jde o obsah a účinek antioxidantů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
135 Kč /250 g 54 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 20. 4. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »