

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Kočičí dráp, Uncaria) - prášek
Stejně jako má mnoho názvů, má také řadu přínosů. Vilcacora, Kočičí dráp či Uňa de gato se řadí k přírodním antioxidantům a imunostimulantům, o jejichž výhodách věděli už dávní Inkové. Tropická popínavka s trny podobnými drápům kočky je čím dál víc populární. Peruánskou bylinu znají ve světě velmi dobře, v Evropě se o ní teprve začíná mluvit. Dlužno dodat, že v samých superlativech.
Složení
UŇA DE GATO 100%Nálev a chuť byliny
Vilcacora nemá výraznou chuť, možná je trochu podobná naředěným kapkám proti kašli. Nálev, který vznikne povařením byliny, má načervenalou barvu. Ke konzumaci se hodí vlažný.
Původ byliny
Samozřejmě, že i tato bylina má svůj botanický název, ačkoli ji spíše najdeme pod jmény lidovými. Řemdihák plstnatý (Uncaria tomentosa) vypadá jako liána, která se pne až do délky 30 metrů. Zahnutými trny se přidržuje kůry hostitelských stromů. Právě díky trnům si vysloužila přízvisko Kočičí dráp čili Cat´s clow. K fytoterapeutickým účelům se používá vnitřní kůra řemdiháku.
Vilcacora (nebo též vilkakora) se vyskytuje v amazonském deštném pralese, v polohách do 800 metrů nad mořem. Překlad z kečuánštiny by mohl znít „posvátná rostlina“. Dokládá, jaký vztah k ní měli a dodnes mají domorodé amazonské kmeny Aguaruna, Ashaninka, Cashibo, Conibo a Shipibo, které ji používají nejméně 2 000 let. Známý odborník na peruánské byliny, doktor Fernando Cabieses, například popsal, že lidé kmene Ashaninka vaří 5-6 kg rostliny ve vodě tak dlouho, až získají 1 šálek nápoje.
Jak je vidět, dostává se Vilcacoře značné pozornosti. Celosvětový zájem podnítily v ní obsažené oxindolové alkaloidy, jejichž pozitivní vliv na imunitu potvrzují studie kanadských vědců ottawské univerzity i výzkumy odborníků v Peru. Vilcacora obsahuje také glykosidy kyseliny quinovové, taniny a katechiny a karboxylové alkylestery.
Abychom vás nezahltili výčtem chemických sloučenin, přidáme na konec krátkou pohádku. Přesněji legendu, která se k Vilcacoře váže. Kdysi dávno bloudil těžce raněný bojovník kmene Ashaninka džunglí. Narazil na amazonského tygra, jak trhá dlouhou liánu a pije její nektar. Bojovník užasl, když viděl, že po chvíli nabyl tygr tolik sil, aby se rozběhl za obrovskou srnou a jedním skokem ji strhl. Pro muže na pokraji sil se ona rostlina stala rázem příslibem pomoci. Doplazil se k ní, svlažil rty v její šťávě a skutečně… pocítil obrovský příval energie, jeho bolest začala odcházet a rány se počaly zacelovat. Tak mu podivná liána zachránila život.
Při užívání Vilcacory by měli být opatrní lidé s autoimunitním onemocněním, těhotné a kojící ženy, stejně jako osoby užívající některé druhy léků (např. inhibitory proteázy). Vilcacora může snižovat krevní tlak a zpomalovat srážlivost krve. Pokud by vám některý z těchto účinků dělal starosti, poraďte se se svým lékařem.
Herbář a blahodárné účinky:
Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení čaje
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- Prášek Vilcacora zalijte vroucí vodou, v poměru 1 čajová lžička na 250 ml vody.
- Nechejte 10 minut luhovat (přikrytý šálek).
- Nálev sceďte a popíjejte nejlépe hodinu před nebo po jídle.
- 1 zarovnaná čajová lžička = 1000 mg.
- Nepřekračujte doporučené denní dávkování 1000 mg.

























Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Kočičí dráp, Uncaria)

KOTVIČNÍK NAŤ (Tribulus Terrestris) - bylina
