+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Kód: 142
Hodnocení: vynikající, 25 recenzí

Robustní dlouhé listy, jemné aroma, vysoký podíl antioxidantů – to je Bancha, zelený čaj, který Japonci podávají nejčastěji k jídlu. Můžete ho pít každý den, neobsahuje totiž moc teinu, jeho chuť je příjemná a účinky uklidňující. Nikdy se neomrzí. Poznat Banchu je zkrátka základ pro každého čajomilce.

Velká balení:
Malá balení:
456 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Přírodní, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m - 1500m

Složení

Zelený čaj Japan Bancha 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev Banchi je světle zelenožlutý, chuť je výrazná, travnatá a nasládlá, ale přesto hladká a kompaktní. Často se v ní rozvíjejí tóny mořských řas. Aroma odpovídá chuti – je mile trávové a svěží, lehce sladké, kulaté.

Původ čaje

Bancha je řazena k základní třídě japonských zelených čajů. Sklízí se nejčastěji v oblasti Kagoshima, pod stále aktivní sopkou Sakurajima. Čajovníky čínské (Camellia sinensis) tam rostou v dlouhých řadách zastíněné speciálními sítěmi, kterým se říká Kabusé. Ke keřům se tak dostane jen asi polovina slunečního záření a proto produkují lístky s velmi zvláštní vůní. Stínění simuluje přirozené podmínky růstu divokých čajovníků.

Drobnou zajímavostí je, že latinský název čajovníku, ačkoli se o něj dlouho vedly spory, pochází z Čech. Kamel je totiž jméno jezuitského misionáře Josepha Georga Kamela, brněnského rodáka, který v 17. století vytvářel na Filipínách herbář tamních rostlin. Všechny, které popsal, nesou zkratku Kamel a odtud se dostaly až do názvosloví čajovníku – Camellia. Čajovníky jsou stálezelené keře, v přírodě dorůstající pěti až patnácti metrů. Pro účely sklizně čajových lístků jsou na plantážích udržovány ve výšce kolem jednoho metru. Pěstují se ze semen nebo řízků, sklizeň může poprvé proběhnout až po třech letech od vysazení. Po dobu třiceti až sta let jsou pak čajovníky pravidelně sklízeny a ačkoli se dožívají i několika set let, jejich listy už pak jsou příliš tuhé a nekvalitní.

Zelený čaj Bancha není fermentovaný, to znamená, že po sklizení jsou lístky ponechány zavadnutí, krátce napařeny, svinuty, sušeny a tříděny. Bancha pochází z hlavní sklizně.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Banchu nasypte v poměru 1 čajová lžička
    na 1,5-2 dl vody. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  2. Banchu zalijte vodou o teplotě 70-80 °C.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Banchu je možné nechat 2x louhovat.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

30. 7.

Hodnocení: dobrá
Chuťově dobrý , ale měla jsem už lepší Banchu …. tahle je na me slabší. Objednala jsem ze zvědavosti .. takový slabší čajík..

18. 11.

Hodnocení: vynikající
Vynikající čaj. Jen také musím říct, že často bývá obsaženo v balení až moc čajového prachu, který propadá sítkem, a znehodnocuje tak nálev.

11. 5.

Hodnocení: vynikající
Čaj za hezkou cenu. Japonská jemnost, nasládlý, jemná tráva, mírně svíravý závěr. Za mě super :-) (louhuji 2,5 min)

20. 7.

Hodnocení: vynikající
Výborný čaj, není hořký, cena dobrá, kvalita, no prostě super.

23. 2.

Hodnocení: dobrá
Chuť čaje je výborná, mnohem lepší než Bancha China. Ovšem dle mého názoru na to, že by měla být kvalita Premium, tak kvalita lístků tomu příliš neodpovídá. Lístky velmi malé až rozdrcené a ze sítka vypadává opravdu enormní množství "čajového prachu". Kvalita lístků u levnější Bancha China je dvojnásobná, ovšem ta chuť není na úrovni japonské verze. Ale je možné, že příště bude kvalita lepší. Čaje jinak perfektní.

20. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Bancha podle mého musí potěšit každého milovníka zelených čajů. Chuť je velmi příjemná.

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Jsem typem zákazníka, který vyžuduje za své peníze kvalitu, a té se mi v tomto obchodě s každou objednávkou dostává. Od ochotné komunikace po dobu dodání či kvalitní balení, nenašel jsem slabinu. Kvalitní zboží je zde samozřejmost. Proto tuto firmu vřele doporičuji. Bořivoj.

1. 7.

Hodnocení: vynikající
Jste můj oblíbený obchod, který mě nikdy ani v nejmenším nezklamal, Vaše čaje jsou kvalitní a vždy čerstvé. Z důvodu tohoto a pro velmi přijatelné ceny jsem mezi známými rozšířila spokojenost s tímto obchodem, a doufám, že se zájem o Vaše zboží ještě více rozšíří. Anna.

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Bancha je už dávno mým oblíbeným čajem, ta z tohoto obchodu vyniká nad ostatními co jsem pil lahodnější chutí i vůní. Navíc ji mají za příznivou cenu, i to je důvod, proč hodlám nadále nakupovat na této adrese.

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Bez debat je to nejlepší Bancha, jakou se mi kdy podařilo koupit. Měla jsem ji od více obchodníků, odsud mi chutná nejlépe. Také cena je v porovnání, na jakou jsem byla zvyklá, příznivější.

4. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Zelené čaje jsou mojí srdeční záležitostí. Bancha patří mezi mé nejoblibenější, pro svou jemnou sladkost a lahodnost. Je plná antioxidantů, dá se pro nízký obsah teinu pít často, a na mne má uklidňující účinky. Dávám jí za 1.

28. 5.

Hodnocení: vynikající
Ano, Bancha si chválu zaslouží. Je to jeden z nejlepších zelených čajů.

26. 5.

Hodnocení: vynikající
Přikláním se k ostatním recenzentům, kteří jsou tímto čajem nadšeni. Já velice, a vlastně většina naší rodiny si Banchu ráda dopřává. Z toho důvodu se neobtěžuji objednávat směšných sto gramů, ale jedině balení kilové. Vyzdvihnout je správné váš obchod jako celek, poskytujete vždy perfektní služby. Přeji úspěch.

19. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, děkuji za zaslání čaje, je chuťově velmi dobrý, oblíbyla si jej celá naše rodina. Brzy pošlu další objednávku, raději rovnou kilové balení, ať nám déle vydrží.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Banchu piji už dlouho pro její protizánětlivé účinky, mám totiž paradentózu, a myslím že i díky ní se stav mých dásní uklidnil. Má i mnoho dalších zdravotních výhod a tato domácí lékárna ani nevyjde nijak draho.

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chci vám poděkovat, jak rychle jste vyřídili mou objednávku, čaj mně překvapil příjemnou chutí.Čaje mám moc ráda, nejvíce zelené. Ráda zůstanu vaší zákaznicí i nadále, jelikož u vás je z čeho vybírat.

5. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
I když by se to asi nemělo, tento čaj můžu pít celý den, tak moc mi chutná, je opravdu návykový, neumím si už bez něj představit ani den! Tak mi ho hlavně nevykupte :D

9. 9.

Hodnocení: vynikající
Sice jsem v prodejnách narazil i na jiný doporučený postup přípravy, ale takto mi chutná nejvíce. Je to perfektní odkyselovač těla plný antioxidantů a navíc je dobrý, moc doporučuju.

3. 9.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, moc jsem si pochutnala na tomto čaji, tak jsem se rozhodla vás pochválit. Sousedka říkala, že chodí s dcerou do čajovny, ale ještě jí nikdy tak čaj nechutnal, tak vám děkuju. Pěkný den, Ivana S.

3. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Bezvadný čaj, to bez debat, prostě super! :D

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Dorý den, děkuji za možnost si u vás vybírat ty nejlepší čaje jaké jsou na trhu dostupné. Potrpím si v této oblasti na kvalitu a tady ji vždy najdu. Zelený čaj je pro mě špička. Díky J.

11. 3.

Hodnocení: vynikající
Také jsem s tímto čajem velmi spokojen a vřele doporučuji náročným zákazníkům.

13. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Musím souhlasit,tento čaj nesmí u nás chybět,má výbornou chuť a nyní si ho objednávám po kile.Proto děkuji a brzy pošlu další objednávku,tentokrát vyzkoušíme nějaké bylinné.Přeji mnoho spokojených zákazníku.

22. 12.

Hodnocení: vynikající
Od této firmy beru čaje již rok a jsem maximálně spokojen. Když jsem začínal tak jsem s firmou komunikoval abych se o čaji dozvěděl více, protože v tu dobu nebylo o čajích na jejich stránkách tolik informací jako nyní. Pro firmu to nebyl problém a komunikace byla výborná. Z důvodu perfektní komunikace, z důvodu prvotřídní kvality čaje, z důvodu příznivých cen čajů, doby dodání, samotné balení čajů, informacím na www o čaji které nabízí, vřele doporučuji. Jsem zákazník, který je nedůvěřivý k internetovým obchodům, jsem zákazník který má rád výborný servis, jsem zákazník který vyhledává kvalitu a to jsem zde dostal. Čaj BANCHA je opravdu luxus mezi čaji, je svěží, vynikající chuti, doporučuji louhovat dvě a půl minuty. Zalít se dá i 3x. Třetí nálev má stále chuť i barvu ale moc to nedělám. Děkuji a opravdu doporučuji

18. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Banchu už piji hodně let a občas zkouším nové dodavatele. Na tento obchod jsem narazil nedávno a objednal jsem si rovnou 0,5kg, což obvykle nedělám, ale nějak vzbudili mou důvěru. Čaj dorazil a hned jak jsem ho rozbalil jsem věděl, že jsem udělal moc dobře. Kvalita je úžasná a teď mě mrzí, že jsem si za tu cenu nevzal rovnou celé kilo. Doporučuji čaj i tuto firmu.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Filtr papírový M - do šálků a konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový M - do šálků a konviček

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu čaje. Čajový filtr je vyroben z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žádné pachy a chutě. Čajový filtr M je až na 1l vody. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
103 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Sítko na čaj permanent velikost L
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost L

Slovo permanent znamená stálý materiál. Nepřenáší žádné chutě ani pachy. Tento materiál je vhodný do myček na nádobí. Velikost sítka L je ta pravá velikost do Vaší čajové konvičky. Sítko je vybaveno pokličkou, která slouží k přikrytí sypaného čaje při louhování a posléze si použité sítko můžete pohodlně odložit na tuto pokličku. Více na detailu zboží
261 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Filtr papírový L - do čajových konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový L - do čajových konviček

Pokud si chcete jednoduše a rychle připravit svůj lahodný nápoj, máme pro Vás skvělý tip. Nabízíme Vám čajové filtry, které jsou vyrobené z extra jemného materiálu, bez nežadoucích chutí a pachů. Balení obsahuje 100 čajových filtrů.   Více na detailu zboží
134 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru

Skvělý pomocník na měření teploty vody pro přípravu sypaných čajů. Pokud nedokážete odhadnout přesnou teplotu vody, kterou by se měly určité druhy sypaného čaje zalévat máme pro Vás skvělou pomůcku a to čajový teploměr. Více na detailu zboží
270 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv

Keramická čajová konvice o objemu 900 ml se sítkem a s orientálním motivem by vám rozhodně neměla chybět. Dokáže totiž nejen zdobit, ale také dokonale připravit váš oblíbený čaj. Pokud máte rádi umění Dálného východu, neváhejte ani minutu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor

Keramická konvice zdobená květinovým motivem. Připravte si čaj v této originální konvici, vaše smysly se zahřejí na dlouhou dobu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

PI LO CHUN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PI LO CHUN - zelený čaj

Klidná snídaně na zahradě, odpolední setkání s přáteli… to jsou příležitosti jako stvořené pro dlouhé vychutnávání nejlepších zelených čajů. Proto by vám doma rozhodně neměl chybět Pi Lo Chun – magický nápoj jemně sladké chuti a květinového aroma. Roste mezi slivoněmi a broskvoněmi a sklízí se pouze jeden den v roce. Výjimečnost sama!   Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
289 Kč /250 g 116 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

JAPAN SENCHA JEIDO WITH MATCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA JEIDO WITH MATCHA - zelený čaj

Po všech stránkách unikátní čaj! Lístečky kvalitní japonské Senchi Jeido jsou poprášeny prvotřídní Matchou, nejvzácnější čajovou sortou používanou k tradiční rituální přípravě populárního nápoje. Dopřejte si chvilku s čajem podporujícím bystrý úsudek. Japan Sencha Jeido with Matcha spojuje dobré s prospěšným. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
693 Kč /250 g 277 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »