+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Keemun Hao Ya - černý čaj

Kód: 1718

Jako zebra. Opravdu. Čajové lístky speciálního China Keemun Hao Ya jsou střídavě černé a stříbrné, což je pro keemuny poněkud netypické. Zaujme vás však nejen vizuálně. Jeho chuť je nádherně květinová, probleskují v ní tóny ovoce a medu. Ačkoli jde o čaj poměrně mladý, získává si velké množství obdivovatelů. Věříme, že po prvním šálku se k nim přidáte i vy.

Velká balení:
Malá balení:
973 Kč /250 g 389 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 9. 12. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Anhui
Chuť
Chuť:
Ovocná, Medová, Květinová
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 1800 m

Složení

Černý čaj China Keemun Hao Ya 100%

Nálev a chuť čaje

China Keemun Hao Ya dává nálev tmavě hnědé až mahagonové barvy s lehkým medovým aroma. Po zalití vodou získáte nápoj harmonické, nasládlé chuti, v níž hlavní roli hrají květiny a ovoce. Svíravost je nízká, příjemně celou chuťovou kompozici doplňuje.

Původ čaje

Pokud jde o lokalitu, ze které China Keemun Hao Ya pochází, můžeme být poměrně přesní. Keemuny se totiž vyrábějí v okresu Quimen v čínské provincii Anhui. Okres leží na jihovýchodě provincie, žije v něm asi 190 tisíc lidí a jeho vznik se datuje do roku 766, kdy Číně vládla dynastie Tang. Jméno získal Quimen (Keemun) podle hory Qi na severovýchodě a řeky Chang na jihozápadě. Quimen charakterizuje vlhké subtropické monzunové klima, průměrná roční teplota se pohybuje kolem 15 ̊C, nejvíce srážek přichází mezi dubnem a červencem.

Speciální je také odrůda čajovníku čínského (Camellia sinensis) – jde o Quimen Zhu Ye. Ke sklizni se vybírají pouze nepoškozené, svěží listy bez chorob a škůdců. Protože jsou čajové plantáže okresu Quimen umístěny v poměrně nepřístupných kopcích, musejí za čajovníky dělníci často šplhat dost vysoko. Činí tak koncem dubna nebo začátkem května, kdy má čaj nejlepší aromatické vlastnosti.

V případě China Keemun Hao Ya sklízejí jak lístky, tak stříbřité tipsy. Právě díky nim pak vypadá čaj jako „pruhovaný“. Naškubané lístky nechávají dělníci zavadnout, a když ztratí nejméně třetinu své vlhkosti, ručně je rolují. Tím je naruší a spustí fermentaci, kvašení potřebné k tomu, aby čaj získal žádoucí senzorické vlastnosti. Jakmile se tak stane (celý proces je nutné velmi pečlivě sledovat a správně určit okamžik ukončení fermentace), putuje sklizeň buď do předehřátých pecí, nebo na velké pánve. Nakonec je potřeba čaj vytřídit a zabalit, v tomto případě ručně.

Černý čaj typu keemun, ačkoli je vyráběn v Číně proslulé tisíciletou čajovou historií, patří k těm mladším. Za jeho úspěchem stojí státní úředník Yu Quianchen, který se údajně v provincii Fujian hodlal seznámit s tajemstvím výroby černého čaje. Stalo se tak roku 1875, před tím se čajové zahrady v Anhui věnovaly výhradně zeleným čajům. Výsledek práce pana Quianchena předčil všechna očekávání a jeho keemun si rychle získal značnou popularitu. V Anglii se stal nejvýznamnější složkou čajové směsi English Breakfast.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. China Keemun Hao Ya zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj

V čajových zahradách Assamu funguje zvláštní časové pásmo. Zavedli ho v dobách britské kolonizace, aby místní rolníci nezapomínali na předčasné svítání a byli připraveni brzy ráno vyrazit za prací. Tea Garden Time nebo Bagantime je posunutý o hodinu dopředu. Zkuste si na kvalitní černý čaj taky vyšetřit hodinku. Assam z Mokalbari je naprostou špičkou. Vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
593 Kč /250 g 237 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 9. 12. 2021

DARJEELING  FIRST  FLUSH LUCKY HILL - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING FIRST FLUSH LUCKY HILL - černý čaj

Jen si to představte: vysoké zelené kopce zahalené do mlhy, jemný déšť, chladný čerstvý vzduch. Nad hlavou vám proletí volavka, v dálce putuje stádo slonů. Na obzoru se rýsuje Kanchenjunga (tibetsky : pět pokladnic velkého sněhu)… V tak nádherné krajině nemůže růst obyčejný čaj. Darjeeling je legendou. Má skvostný jantarový nálev a skutečně plnou, intenzivní chuť. Je to láska na první doušek. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
340 Kč /250 g 136 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 9. 12. 2021

DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 BIO - černý čaj

Tento vynikající Darjeeling můžeme směle přirovnat k dámě v nejlepších letech. Umí se chovat, vypadá skvěle a svou nenucenou elegancí pozvedne každý večírek. Harmonie a nádherná zralost z ní sálá na sto kroků. Lady z úbočí divokého Himálaje ocení opravdový znalec i čajař začátečník. Na jemnou muskatelovou dochuť prostě nezapomenete. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
560 Kč /250 g 224 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 9. 12. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »