+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Keemun Hao Ya - černý čaj

Kód: 1718

Jako zebra. Opravdu. Čajové lístky speciálního China Keemun Hao Ya jsou střídavě černé a stříbrné, což je pro keemuny poněkud netypické. Zaujme vás však nejen vizuálně. Jeho chuť je nádherně květinová, probleskují v ní tóny ovoce a medu. Ačkoli jde o čaj poměrně mladý, získává si velké množství obdivovatelů. Věříme, že po prvním šálku se k nim přidáte i vy.

Velká balení:
Malá balení:
985 Kč /250 g 394 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Anhui
Chuť
Chuť:
Ovocná, Medová, Květinová
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 1800 m

Složení

Černý čaj China Keemun Hao Ya 100%

Nálev a chuť čaje

China Keemun Hao Ya dává nálev tmavě hnědé až mahagonové barvy s lehkým medovým aroma. Po zalití vodou získáte nápoj harmonické, nasládlé chuti, v níž hlavní roli hrají květiny a ovoce. Svíravost je nízká, příjemně celou chuťovou kompozici doplňuje.

Původ čaje

Pokud jde o lokalitu, ze které China Keemun Hao Ya pochází, můžeme být poměrně přesní. Keemuny se totiž vyrábějí v okresu Quimen v čínské provincii Anhui. Okres leží na jihovýchodě provincie, žije v něm asi 190 tisíc lidí a jeho vznik se datuje do roku 766, kdy Číně vládla dynastie Tang. Jméno získal Quimen (Keemun) podle hory Qi na severovýchodě a řeky Chang na jihozápadě. Quimen charakterizuje vlhké subtropické monzunové klima, průměrná roční teplota se pohybuje kolem 15 ̊C, nejvíce srážek přichází mezi dubnem a červencem.

Speciální je také odrůda čajovníku čínského (Camellia sinensis) – jde o Quimen Zhu Ye. Ke sklizni se vybírají pouze nepoškozené, svěží listy bez chorob a škůdců. Protože jsou čajové plantáže okresu Quimen umístěny v poměrně nepřístupných kopcích, musejí za čajovníky dělníci často šplhat dost vysoko. Činí tak koncem dubna nebo začátkem května, kdy má čaj nejlepší aromatické vlastnosti.

V případě China Keemun Hao Ya sklízejí jak lístky, tak stříbřité tipsy. Právě díky nim pak vypadá čaj jako „pruhovaný“. Naškubané lístky nechávají dělníci zavadnout, a když ztratí nejméně třetinu své vlhkosti, ručně je rolují. Tím je naruší a spustí fermentaci, kvašení potřebné k tomu, aby čaj získal žádoucí senzorické vlastnosti. Jakmile se tak stane (celý proces je nutné velmi pečlivě sledovat a správně určit okamžik ukončení fermentace), putuje sklizeň buď do předehřátých pecí, nebo na velké pánve. Nakonec je potřeba čaj vytřídit a zabalit, v tomto případě ručně.

Černý čaj typu keemun, ačkoli je vyráběn v Číně proslulé tisíciletou čajovou historií, patří k těm mladším. Za jeho úspěchem stojí státní úředník Yu Quianchen, který se údajně v provincii Fujian hodlal seznámit s tajemstvím výroby černého čaje. Stalo se tak roku 1875, před tím se čajové zahrady v Anhui věnovaly výhradně zeleným čajům. Výsledek práce pana Quianchena předčil všechna očekávání a jeho keemun si rychle získal značnou popularitu. V Anglii se stal nejvýznamnější složkou čajové směsi English Breakfast.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. China Keemun Hao Ya zalijte vodou o teplotě 100 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA KEEMUN CONGU - černý čaj

Jen samá superlativa! Čínská špička mezi černými čaji má bohatou, v závěru ovocnou chuť s lehkým dotekem kouře. China Keemun Congu poslouží pro ranní rychlý start i překonání odpolední únavy. Obsahuje dost kofeinu na to, aby z vašich dnů udělal radostnou jízdu plnou výbušné energie. I proto se přidává do prominentních směsí klasických anglických černých čajů. A ta vůně, ta je prostě luxusní! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
465 Kč /250 g 186 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023

LONG ZHU BLACK - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LONG ZHU BLACK - černý čaj

Originální čaj v originálním balení! Tato specifická prémiová delikatesa rozhodně vzbuzuje pozornost. Černý čaj svinutý do drobných perel se na trhu neobjevuje tak často. Jeho domovem je slavná čínská provincie Fujian, jeho největší předností plná chuť s tóny peckovin a podzimního lesa. Ručně svinovaný černý čaj naplní vaši touhu po luxusu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 044 Kč /250 g 418 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023

Taiwan Honey Black - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Taiwan Honey Black - černý čaj

První zmínka o čajovníku nalezeném na Taiwanu pochází z roku 1717. Od té doby píšou Taiwanci historii čaje zlatým perem. Taiwan Honey Black je velmi vzácný a jeho výroba složitá. Za jedinečnou medovou chuť mohou malí listonohové, kteří čajové lístky na plantážích okousávají. Když se takovému čaji dostane patřičné péče, vznikne naprostá rarita. Ochutnejte, a dáte nám za pravdu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 952 Kč /250 g 781 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »