+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA MILK BLACK GUNPOWDER - černý čaj

Kód: 1457

S trochou nadsázky se dá říct, že v provincii Hubei se kolem čaje točí úplně všechno. Po císaři Shen Nong, který podle pověsti vůbec poprvé připravil nápoj z čajových lístků, se dokonce jmenuje přítok řeky Yangtze. Vysoké popularitě se nemůžeme divit. Hubei je svou produkcí pátou nejúspěšnější čínskou provincií. Například jeho gunpowdery jsou proslavené. Teď máte příležitost dopřát si vynikající „střelný prach“ ve vanilkově mléčném kabátku. My mu dáváme jedna s hvězdou!

Velká balení:
Malá balení:
406 Kč /250 g 162 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Hubei
Chuť
Chuť:
Jemně mléčná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Nadm. výška
Nadm. výška:
835m

Složení

Černý čaj BLACK GUNPOWDER 98%, Aroma přírodní mléčné

Nálev a chuť čaje

Černý čaj China Milk Black Gunpowder překvapí čajomlice hned několikrát. Mile. Především si povšimnou krásně zpracovaných čajových lístků. Žádné zlomky nebo prach, skutečný gunpowder. Po přivonění ucítí jak jistou zemitost, tak jemnou mléčnost a po ochutnání budou uchváceni zcela. Kombinace poctivého černého čaje a přírodního mléčného aroma je dokonalá. Lahodná, plná chuť víc slov nepotřebuje. To musíte zažít sami.

Původ čaje

Ano, Hubei možná nepatří k tak „provařeným“ provinciím jako Yunnan nebo Fujian. To ovšem nic nevypovídá o kvalitě tamního čaje. A ta je špičková. Seznamme se však nejdřív s oblastí, ve které China Milk Black Gunpowder vyrostl. Právě přírodní podmínky a péče o čajovníky se na kvalitě výsledného produktu vždy zásadně podílejí.
Hubei leží v centrální části Číny, na sever od známého jezera Dongting. Hraničí s dalšími čajovými oblastmi jako například Anhui nebo Jiangxi. Provincie je bohatě zásobena vodou z řeky Yangtze a jejích přítoků, čajové plantáže se rozkládají na úbočích kopců. Podnebí je v Hubei subtropické, se zřetelnými ročními obdobími – v zimě se teploty pohybují mezi 1 a 6 ˚C, v létě mezi 24 a 30 ˚C.
Pokud se do Hubei vypravíte, nebo si prohlédnete fotky jiných cestovatelů, uvidíte obvykle čajové plantáže zahalené mlhou. Časté srážky, spolu s půdními podmínkami a teplotními výkyvy během roku, determinují chuť a vlastnosti čajových lístků. Přičtěme k nim ještě fakt, že řada tamních čajových zahrad leží daleko od přelidněných měst a průmyslových oblastí. Čaj z Hubei tedy bývá výjimečně sladký a svěží.
V Číně mohou zemědělskou půdu obvykle vlastnit jen družstva. Drobní zemědělci se v nich organizují, aby mohli čaj například společně sklízet, zpracovávat a také prodávat. Nejinak je tomu v Hubei. Rolníci o čajovníky čínské (Camellia sinensis) celoročně pečují pod dohledem družstev, která jim poskytují potřebné služby. Keře jsou na některých místech dodnes škubány ručně. Jakmile se lístky nechají zavadnout, je nutné je stlačit do drobných perliček a nechat odpovídající dobu fermentovat. Samozřejmě za přísného sledování teploty a délky celého procesu. Na něm totiž záleží, jak chutný a kvalitní výsledný čaj bude. Po ukončení fermentace putuje gunpowder do sušáren.
Pro finální chuť byla při výrobě tohoto gunpowderu použita přírodní mléčná silice. Lidé alergičtí na laktózu by měli být při konzumaci čaje obezřetní.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vroucí vodou, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do pátku, 8. 3. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MASALA CHAI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MASALA CHAI - černý čaj

Indický čaj pro zahřátí oceníte při vyhlížení jara nebo za dlouhých podzimních odpolední. Jeho speciální složení dokáže zajistit normální činnost cévní soustavy, pomocí termogeneze podpořit energetický výdej a ve neposlední řadě povzbudit přirozenou obranyschopnost. Je plný voňavého koření, díky kterému má velmi netuctovou vůni a ještě originálnější chuť. Pravý Masala Chai můžete podle ájúrvédského receptu ochutit mlékem, medem nebo třtinovým cukrem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
342 Kč /250 g 137 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

JASMÍNOVÝ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JASMÍNOVÝ - zelený čaj

Jestli pořád nevíte, který z našich báječných sypaných čajů si vybrat, vsaďte na jasmínovou klasiku. Proslulá specialita z Dálného východu má okouzlující nebeskou vůní, která zahání vnitřní neklid. Jasmínový čaj patří do tradiční čínské kultury nejméně tisíc let. Až ho ochutnáte, stane se i vaším favoritem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
332 Kč /250 g 133 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

ROYAL EARL GREY - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROYAL EARL GREY - černý čaj

Další aspirant na královský stůl! Špičková černá klasika z Číny obohacená bergamotovou silicí by si u dvora ostudu rozhodně neutrhla. A tak jsme si jisti, že ani vaše zmlsané jazýčky nepohrdnou čajem s hrdým názvem Royal Earl Grey. Je stvořený pro klidné víkendové snídaně i rušná odpoledne. Kdykoli budete chtít osvěží vaši mysl a povzbudí tělo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
375 Kč /250 g 150 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

Prohlíželi jste


15% SLEVA
MOTIVAČNÍ KOENZYM Q10 - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MOTIVAČNÍ KOENZYM Q10 - ovocný čaj

Velká balení:
Malá balení:
391 Kč /250 g 332 Kč /250 g 133 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »