+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

China Misty green BIO - zelený čaj

Kód: 1717

O zelených čajích je známo, že v deseti situacích chutnají desetkrát jinak. O zeleném čaji China Misty green BIO se ví, že chutí nabízí ještě víc. Pokud ho budete pít horký, dočkáte se sladkého, poměrně výrazného zážitku s rostlinnými prvky. V případě, že si přichystáte studený nálev, potěší vás medové, trávové tóny doprovázené ojedinělým, hedvábným pocitem v ústech. Elegance sama!

Velká balení:
Malá balení:
395 Kč /250 g 158 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 5. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
Sladká, Elegantní
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj China Misty green BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Misty green BIO je chuťový chameleon. Podle toho, jak ho připravíte, bude chutnat. V zásadě je sladký, mírně trávový a velmi harmonický. Horký nápoj má výraznější rostlinnou stopu a sladkost rozhodně neztrácí. Studený čaj je o poznání hebčí až hedvábný, lze v něm zachytit okouzlující chuť umami. Samozřejmě si zachovává nasládlost i typické trávové tóny. Nálev má světle žlutou až žlutozelenou, krásně čistou barvu.

Tento čaj se mimořádně dobře hodí pro studené nálevy. Dlouhou a pomalou extrakcí z něj získáte maximum chutí i aroma.

Původ čaje

Když řeknete Zhejiang, je to, jako byste řekli čaj. Jedna z nejlepších čajových lokalit Číny dává světu špičkové sklizně nejrůznějších čajových sort. A mezi nimi jednu, která vyniká nádhernou chutí, libým aroma a nadto je při každé přípravě jiná. China Misty green BIO se pěstuje podle prastaré tradice, bez průmyslově vyráběných hnojiv, pesticidů nebo insekticidů. Do našich šálků přináší svěžest hor Jinhua pokrytých hlubokými lesy, které čajovníky halí do mlhy a chrání je tak před vysokými teplotami a silným sluncem subtropů.

China Misty green BIO jsme přivezli z Organic Taishan Garden. Své keře vysazuje v nadmořské výšce kolem 800 metrů. Lístky se sklízejí mezi dubnem a červencem a stejně jako u jiných zelených čajů procházejí jasně stanoveným postupem. Na jeho začátku je zavadnutí lístků, pak přichází na řadu prohřátí (k zastavení fermentace), válcování, tvarování a sušení. Výsledkem je čaj pevných listů, které bývají drátovité nebo kudrnaté a mají tmavě zelenou barvu.

Ještě než se dostaneme k různým způsobům jeho přípravy, zastavme se u příběhu China Misty green BIO. Je spojen s chrámem Taishan, jehož mnich zasadil kolem roku 963 na vrcholu chrámové hory několik keřů čajovníků čínských (Camellia sinensis). Protože šlo o mnicha velmi pracovitého, který se o malou čajovou zahradu staral dnem i nocí, poctil ho svou návštěvou Buddha a učinil ho strážcem oné hory. Od té doby je zahrada Organic Taishan Garden pod ochranou Buddhy a daří se jí pěstovat čaj naprosto úžasný.

Tady jsou dva způsoby, jak si ho vychutnat. My, stejně jako řada dalších čajomilců, doporučujeme přípravu ve studené vodě.

  1. Nasypejte 6 gramů čajových lístků do konvice a zalijte je 1 litrem pramenité vody pokojové teploty. Nechejte luhovat například v lednici po dobu 8 hodin. Délka luhování závisí na vašich preferencích. Hodinu od hodiny bude mít nálev jinou chuť.
  2. Nasypejte 2 gramy čajových lístků do konvičky a zalijte 150 ml horké vody. Luhujte 1-2 minuty. Tento postup můžete dvakrát zopakovat.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. China Místy green BIO zalijte vodou o teplotě 70 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 1-2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj

Když jsme se dozvěděli o vynikajících vlastnostech tohoto Darjeelingu, museli jsme ho ochutnat. A protože je skvělý a naprosto unikátní, nakoupili jsme ho dost i pro vás. Když dojde, okamžitě vyrážíme k našemu indickému dodavateli pro čerstvou várku. Silverhill představuje kvalitní třídu prvního jarního sběru s mléčnou oblostí a špetkou povznášející pikantnosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
469 Kč /250 g 188 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 5. 3. 2024

JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sítěmi, na úpatí stále aktivní sopky, na ostrově se subtropickým klima. Tak rostou čajovníky, které daly vzniknout netradičnímu, mimořádně chutnému a zdravému, čaji. Kukicha, to nejsou klasické čajové lístky, ale stonky, stébla a větvičky. I když to původně nikdo nečekal, dávají znamenitý svěží nálev kombinující krémovou sladkost, lehkou ořechovost a příjemnou hořkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
787 Kč /250 g 315 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 5. 3. 2024

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustní dlouhé listy, jemné aroma, vysoký podíl antioxidantů – to je Bancha, zelený čaj, který Japonci podávají nejčastěji k jídlu. Můžete ho pít každý den, neobsahuje totiž moc teinu, jeho chuť je příjemná a účinky uklidňující. Nikdy se neomrzí. Poznat Banchu je zkrátka základ pro každého čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
456 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 5. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »