+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský červený čaj Gaba Qvevri

Kód: 2042

Tento čaj je výsledkem spojení tradiční gruzínské nádoby na víno Qvevri a moderní technologie fermentace Gaba. Díky jejich souhře vzniká nápoj s bohatým charakterem, aroma a chutí. Přijměte pozvání do malebného regionu Guria. Poznejte jeho pobřeží i hory, jeho architekturu i lidi. V jednom šálku červeného čaje Gaba Qvevri objevíte celou Gruzii.

Velká balení:
Malá balení:
768 Kč /250 g 307 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Jemná, Unikátní
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Červený čaj Gaba Qvevri 100%

Nálev a chuť čaje

Gruzínský červený čaj Gaba Qvevri uvolní po zalití horkou vodou světle jantarovou barvu nálevu, vizuální předzvěst nevšedního zážitku. Chuť tohoto čaje je komplexní, s jemnými nuancemi, které se postupně odhalují a zanechávají na patře příjemnou stopu.

Původ čaje

Region Guria je místem, kde se snoubí tradice s přírodním bohatstvím. Nachází se v západní části Gruzie a doslova propojuje Kolchidskou nížinu a Černé moře. Guria je známý svou neopakovatelnou kombinací pobřežních a horských krajin, což vytváří ideální podmínky pro relaxační dovolenou, pěší turistiku a objevování oblastí s léčivým klimatem.

Kromě toho, že jde o domov červeného čaje Gaba Qvevri, je také domovem pohostinných Gurianů, kteří vás svou zemí s radostí provedou. Místní domy Oda s dlouhými dřevěnými balkony, vyvýšené nad zemí na kůlech z tesaného kamene, odrážejí jedinečný styl a tradici regionu.

Podobně jako je unikátní místní krajina a její obyvatelé, stojí za popis jedinečný způsob, jakým vyrábějí červený čaj Gaba Qvevri. Celý proces začíná pečlivým výběrem čerstvých listů, které po příjezdu do továrny procházejí procesem vadnutí. Ten trvá přibližně 10 hodin. Poté je čaj připraven k rolování, přičemž se roluje pouze jednou, aby byly lístky co nejměkčí.

Následuje klíčová fáze: lístky se přesouvají do tradičních hliněných nádob Qvevri, kde se započíná proces několikadenní anaerobní fermentace. Právě takto jsou vyráběny speciální čaje označované jako Gaba. Toto je místo, na kterém čaj získává svůj jedinečný charakter. Po fermentaci míří do otočných sušiček, v nich vzniká konečné aroma čaje. Celý proces je zakončen finálním sušením zajišťujícím optimální konzistenci a chuť.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 4 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Červený čaj zalijte vodou o teplotě 95 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 4 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Gruzínský černý čaj Kolkhida
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský černý čaj Kolkhida

Atraktivní nápoj pro celodenní popíjení – tak lze popsat tradiční gruzínský čaj Kolkhida. Speciální čajové lístky ze speciálního místa na rozhraní Evropy a Asie vám učarují jemnou a přitom vytrvalou chutí se sladovým, kořenitým a citronovým aroma. Zemědělci čajovníky sázejí pod nádherně kvetoucí paulovnie, takzvané císařské stromy, které jim vytvářejí ideální mikroklima a poskytují žádoucí stín. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
491 Kč /250 g 196 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

Gruzínský oolong Guria
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský oolong Guria

Čaj, který vyrostl obklopený voňavým lesem, v blízkosti květin a minerálních pramenů musí být jednoduše skvostný. A taky, že je! Gruzínský oolong Guria voní po medu, ovoci a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkost, koření i svěží lesní plody. Pokud jde o čaj, vrací se Gruzie do světové topky. Obnovuje původní plantáže, vzdělává farmáře a pečuje o své přírodní zdroje. Tento čaj je důkazem, že se vydává na dobrou cestu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
616 Kč /250 g 246 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

Gruzínský červený čaj Daisi
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský červený čaj Daisi

Gruzínský červený čaj Daisi je dokonalým spojením tradice a inovací. Farmáři ho sklízejí ručně, za úplňku a novoluní, kdy čajovníkové absorbují více vody a zemi zvlhčuje více vláhy. Původní postupy kombinují s moderním přístupem. Není divu, že mají úspěch. Tento čaj je opravdu výjimečný – medový, kakaový a jemně kořeněný. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
437 Kč /250 g 175 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »