+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský oolong Guria

Kód: 1811

Čaj, který vyrostl obklopený voňavým lesem, v blízkosti květin a minerálních pramenů musí být jednoduše skvostný. A taky, že je! Gruzínský oolong Guria voní po medu, ovoci a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkost, koření i svěží lesní plody. Pokud jde o čaj, vrací se Gruzie do světové topky. Obnovuje původní plantáže, vzdělává farmáře a pečuje o své přírodní zdroje. Tento čaj je důkazem, že se vydává na dobrou cestu.

Velká balení:
Malá balení:
618 Kč /250 g 247 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladká, Kořeněná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Gruzínský oolong Guria 100%

Nálev a chuť čaje

Gruzínský oolong Guria dává nálev medové barvy. Chuť lze popsat jako hladkou, máslovou, po ovoci kyselkavou a po koření peprnou. Čaj voní sladce, květinově. Tento oolong patří k čajům chuťově mimořádně atraktivním. Hodí se k celodennímu popíjení a nejlépe si ho „užijete“ bez dochucovadel. Gruzínský oolong Guria doporučujeme vyzkoušet jak horký, tak coby ice tea.

Původ čaje

Gruzie (místní ji označují jako Sakartvelo) patřila kdysi k čajovým velmocím. Na světové příčce producentů čaje zaujímala čtvrté místo a nebylo domácnosti, která by neznala pravý gruzínský čaj. To se změnilo po rozpadu SSSR, který přinesl problémy v mnoha odvětvích, včetně čajového průmyslu. Nyní se ale gruzínští farmáři vracejí k silné tradici, obnovují chátrající plantáže a v režimu organického zemědělství pěstují nové čajovníky. Přesně tak to dělají v regionu Guria, ze kterého jsme Gruzínský oolong Guria přivezli.

Jde o oblast na západě Gruzie oplývající úchvatnou přírodou. Klima je vlhké, subtropické, léta i zimy bývají poměrně mírné. Guria je častým cílem turistů, kteří přijíždějí obdivovat její lesy, minerální prameny, písečné pláže, ale i alpské louky a vysoké hory. Na rozloze 2 tisíc čtverečních kilometrů se nachází jak nížina, tak svahy pohoří Meskheti. Protože region zároveň omývají vlny Černého moře, disponuje jedinečným klima, které propojuje teplý mořský a chladný horský vzduch, a průměrnou roční teplotou 12-14 ⁰C. To čajovníkům náramně svědčí.

Další zvláštností regionu Guria je, že v něm rostou čajovníky Camellia sinensis Kolkheti. Jméno tato varieta získala zřejmě podle Národního parku Kolkheti, který zaujímá značnou část oblasti. Jde o keře se speciálními geny, o nichž odborníci tvrdí, že mají velký potenciál, pokud jde o možnosti šlechtění. Jsou vysazovány pod pavlovniemi, asi 20metrovými stromy, velmi krásně kvetoucími. Čajovníky díky tomu rostou chráněné před větrem i ostrým sluncem a zároveň mají dost vlhkosti a stínu. Aby té krásy a vůně nebylo málo, pokrývají půdu pod pavlovniemi koberce modrých pomněnek. Guria je jediným gruzínským regionem s tak úžasným propojením čajovníků, pavlovnií a květin, kterým místní neřeknou jinak než Kesane.

Lístky dělníci škubou ručně za přesně stanovených podmínek, tedy při ideální vlhkosti vzduchu a teplotě. Nechávají je krátce zavadnout a pak je několikrát přehazují ve velkých koších. Naruší tím jejich buněčnou strukturu a spustí proces přirozené oxidace enzymů. Jde o takzvané vytřásání zeleně, které ukončí prudkým zahřátím čaje.

Nakonec zajímavost: s lístky této specifické variety Camellia sinensis Kolkheti experimentují například skotští výrobci ginu. Speciální edici destilovanou s 12 rostlinami, mezi kterými nechyběl jalovec, koriandr nebo pomeranče, obohatili černým čajem z této variety. Gin prý tak získal lehké aroma medu a jablek.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 5-7 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 95 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5-7 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Legendární gruzínský čaj ze sebe pomaličku shazuje háv zapomnění, a to jen díky poctivé práci nových producentů, kteří na první místo kladou kvalitu a respekt k řemeslu. Jedinečný důkaz, že i na prahu Evropy lze vypěstovat výjimečný čaj, který však v sobě nezapře čínské kořeny. Zapomeňte na náhražky tohoto fenoménu z Gruzie a ochutnejte ten jediný, pravý. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
430 Kč /250 g 172 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023

Keňa Oolong Embu County
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Keňa Oolong Embu County

Keňský čaj je jiný. Oolong zvlášť. Jeho chuť bývá popisována jako likérová, velmi bohatá a plná. V případě Keňa Oolong Embu County musíme tuto charakteristiku doplnit o tóny sladu a oříšků. Jde o jeden z nejlepších keňských oolongů, jaké můžete dostat. Jeho medové aroma je mimořádně atraktivní a vsaďte se, že po prvním doušku budete chtít další. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
304 Kč /250 g 122 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023

Gruzínský černý čaj Kolkhida
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský černý čaj Kolkhida

Atraktivní nápoj pro celodenní popíjení – tak lze popsat tradiční gruzínský čaj Kolkhida. Speciální čajové lístky ze speciálního místa na rozhraní Evropy a Asie vám učarují jemnou a přitom vytrvalou chutí se sladovým, kořenitým a citronovým aroma. Zemědělci čajovníky sázejí pod nádherně kvetoucí paulovnie, takzvané císařské stromy, které jim vytvářejí ideální mikroklima a poskytují žádoucí stín. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
492 Kč /250 g 197 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 31. 5. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »