+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský oolong Guria

Kód: 1811

Čaj, který vyrostl obklopený voňavým lesem, v blízkosti květin a minerálních pramenů musí být jednoduše skvostný. A taky, že je! Gruzínský oolong Guria voní po medu, ovoci a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkost, koření i svěží lesní plody. Pokud jde o čaj, vrací se Gruzie do světové topky. Obnovuje původní plantáže, vzdělává farmáře a pečuje o své přírodní zdroje. Tento čaj je důkazem, že se vydává na dobrou cestu.

Velká balení:
Malá balení:
618 Kč /250 g 247 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladká, Kořeněná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Gruzínský oolong Guria 100%

Nálev a chuť čaje

Gruzínský oolong Guria dává nálev medové barvy. Chuť lze popsat jako hladkou, máslovou, po ovoci kyselkavou a po koření peprnou. Čaj voní sladce, květinově. Tento oolong patří k čajům chuťově mimořádně atraktivním. Hodí se k celodennímu popíjení a nejlépe si ho „užijete“ bez dochucovadel. Gruzínský oolong Guria doporučujeme vyzkoušet jak horký, tak coby ice tea.

Původ čaje

Gruzie (místní ji označují jako Sakartvelo) patřila kdysi k čajovým velmocím. Na světové příčce producentů čaje zaujímala čtvrté místo a nebylo domácnosti, která by neznala pravý gruzínský čaj. To se změnilo po rozpadu SSSR, který přinesl problémy v mnoha odvětvích, včetně čajového průmyslu. Nyní se ale gruzínští farmáři vracejí k silné tradici, obnovují chátrající plantáže a v režimu organického zemědělství pěstují nové čajovníky. Přesně tak to dělají v regionu Guria, ze kterého jsme Gruzínský oolong Guria přivezli.

Jde o oblast na západě Gruzie oplývající úchvatnou přírodou. Klima je vlhké, subtropické, léta i zimy bývají poměrně mírné. Guria je častým cílem turistů, kteří přijíždějí obdivovat její lesy, minerální prameny, písečné pláže, ale i alpské louky a vysoké hory. Na rozloze 2 tisíc čtverečních kilometrů se nachází jak nížina, tak svahy pohoří Meskheti. Protože region zároveň omývají vlny Černého moře, disponuje jedinečným klima, které propojuje teplý mořský a chladný horský vzduch, a průměrnou roční teplotou 12-14 ⁰C. To čajovníkům náramně svědčí.

Další zvláštností regionu Guria je, že v něm rostou čajovníky Camellia sinensis Kolkheti. Jméno tato varieta získala zřejmě podle Národního parku Kolkheti, který zaujímá značnou část oblasti. Jde o keře se speciálními geny, o nichž odborníci tvrdí, že mají velký potenciál, pokud jde o možnosti šlechtění. Jsou vysazovány pod pavlovniemi, asi 20metrovými stromy, velmi krásně kvetoucími. Čajovníky díky tomu rostou chráněné před větrem i ostrým sluncem a zároveň mají dost vlhkosti a stínu. Aby té krásy a vůně nebylo málo, pokrývají půdu pod pavlovniemi koberce modrých pomněnek. Guria je jediným gruzínským regionem s tak úžasným propojením čajovníků, pavlovnií a květin, kterým místní neřeknou jinak než Kesane.

Lístky dělníci škubou ručně za přesně stanovených podmínek, tedy při ideální vlhkosti vzduchu a teplotě. Nechávají je krátce zavadnout a pak je několikrát přehazují ve velkých koších. Naruší tím jejich buněčnou strukturu a spustí proces přirozené oxidace enzymů. Jde o takzvané vytřásání zeleně, které ukončí prudkým zahřátím čaje.

Nakonec zajímavost: s lístky této specifické variety Camellia sinensis Kolkheti experimentují například skotští výrobci ginu. Speciální edici destilovanou s 12 rostlinami, mezi kterými nechyběl jalovec, koriandr nebo pomeranče, obohatili černým čajem z této variety. Gin prý tak získal lehké aroma medu a jablek.

Herbář a blahodárné účinky:

Oolong
Oolong

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 95 °C Doba přípravy 5-7 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Oolong zalijte vodou o teplotě 95 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 5-7 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM TGFOP 1 -  černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP 1 - černý čaj

Vodu na čaj nevařte zbytečně dlouho. Čajové lístky nasypte do předehřáté konvice a zalijte. Louhujte tři minuty a můžete jantarový nápoj rozlévat do šálků. Podávejte je přátelům kolem stolku, povídejte si, vzpomínejte, plánujte. Přesně pro takové chvíle se narodil černý čaj z Assamu. Byl stvořen, aby vnášel harmonii a pohodu tam, kde si ji umí užít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
365 Kč /250 g 146 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN TIPPY ASSAM FTGOP 1 MOKALBARI - černý čaj

V čajových zahradách Assamu funguje zvláštní časové pásmo. Zavedli ho v dobách britské kolonizace, aby místní rolníci nezapomínali na předčasné svítání a byli připraveni brzy ráno vyrazit za prací. Tea Garden Time nebo Bagantime je posunutý o hodinu dopředu. Zkuste si na kvalitní černý čaj taky vyšetřit hodinku. Assam z Mokalbari je naprostou špičkou. Vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
653 Kč /250 g 261 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - černý čaj

Když jsme se dozvěděli o vynikajících vlastnostech tohoto Darjeelingu, museli jsme ho ochutnat. A protože je skvělý a naprosto unikátní, nakoupili jsme ho dost i pro vás. Když dojde, okamžitě vyrážíme k našemu indickému dodavateli pro čerstvou várku. Silverhill představuje kvalitní třídu prvního jarního sběru s mléčnou oblostí a špetkou povznášející pikantnosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
470 Kč /250 g 188 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 12. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »