+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Bancha BIO - zelený čaj

Kód: 1776

Tato bancha nepatří k právě typickým. Je vyrobena z jemných čajových lístků. Vyniká kouřovou chutí a příjemnou sladkostí. Japonská čajová zahrada na ostrově Kjúšú navíc hospodaří v režimu organického zemědělství, což je další důvod, proč její sklizeň ochutnat.

Velká balení:
Malá balení:
765 Kč /250 g 306 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Kouřová
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Bancha BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Bancha BIO je čaj jemný a lehce nasládlý. Nálev má světlou, zelenožlutou barvu, aroma působí harmonicky a libě. Jde tedy o zelený čaj vhodný k celodennímu popíjení.

Doporučujeme otestovat různé druhy přípravy, a to jak zalití horkou vodou, tak macerování ve vodě studené. Budete mile překvapeni, jaké chuťové nuance Bancha BIO poskytuje.

Původ čaje

Typická bancha, jak ji obvykle máme možnost poznat, má velké, pevné listy a chutná více či méně svíravě. Bancha BIO je jiná. Dělníci ji totiž vyrobili z lístků sklizených před tím, než dosáhnou pro obvyklou banchu typických vlastností - jsou menší a jemnější. Tím pádem je i chuť výsledného nálevu lehčí a sladší.

Takto netypicky přistoupili k tradiční banchi v zahradách na jihu Japonska, konkrétně v provincii Kagoshima ležící na ostrově Kjúšú. Charakterizuje ji nadmořská výška kolem 500 metrů, zalesněné kopce a subtropické podnebí. Dny bývají horké, noc chladné a tlak vzduchu se velmi rychle mění. To všechno jsou důvody, proč místní plantáže po většinu roku halí mlhy. Majitelé čajových zahrad je vítají, znemožňují totiž přístup slunečních paprsků k čajovníkům a zpomalují tak růst jejich lístků. Díky tomu se v zelené hmotě mohou po delší čas hromadit aminokyseliny stojící za sladkou chutí čaje.

Bancha bývá sklízena ručně, ale i strojově. Naškubané lístky musí zůstat několik hodin na slunci, aby zavadly. K zastavení oxidace enzymů využívají v Japonsku typicky napařování – čaj krátce a opakovaně vystaví působení horkého vzduchu. Nakonec musí být čaj usušen, vytříděn a zabalen.

Plantáže v Kagoshimě produkují čaje pod vlastní značkou Kagoshima Green Tea. Zaručuje, že splňují nevyšší standardy,. Velmi často jde o čaje pěstované v režimu organického zemědělství, tedy bez využití průmyslově vyráběných hnojiv a s ohledem na ochranu životního prostředí.

Pokud si chcete vychutnat zelený čaj Bancha BIO v celé jeho kráse, otestujte oba způsoby přípravy – klasický (5 gramů čaje zalijte 250 mililitry horké vody; při použití vody o teplotě 90°C luhujte 60-90 sekund, při použití vody o teplotě 80°C luhujte 30-60 sekund). Nebo zalijte 10 gramů čaje 1 litrem studené vody a nechte nápoj několik hodin macerovat.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 0,5-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80°C v poměru 5g čaje na 250ml vody, doba vyluhování 30-60 sekund.
  2. Nebo ho můžete zalít vodou o teplotě 90°C a nechat luhovat 60-90 sekund.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


DARJEELING EARL GREY - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING EARL GREY - černý čaj

Slavný Earl Grey má mnoho variací. Tato je založena na černém indickém čaji. Dochucením bergamotem vznikl osvěžující a velmi příjemný čaj vhodný k popíjení během celého dne. Jeho svíravost vás probudí, bergamotová silice dokonale osvěží. Někdo ho pije s mlékem, jiný s cukrem, v našich končinách se podává s citronem. Vyberte si sami, jak vám bude Earl Grey chutnat nejvíc. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
480 Kč /250 g 192 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

FOG TEA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FOG TEA BIO - zelený čaj

Fog Tea je ušlechtilý čaj, jenž se zrodil v oparu vysokých hor. Přivezli jsme ho z čajové zahrady položené nad řekou Yangtze a jezerem Poyeng. Čaj z mlhy, jak je také Fog Tea nazýván, se musel hodně snažit, aby polapil sluneční paprsky. Proto má mimořádně mnoho chlorofylu, aromatických látek a polyfenolů. Chutná sladce, osloví čajové začátečníky i protřelé čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
441 Kč /250 g 176 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sítěmi, na úpatí stále aktivní sopky, na ostrově se subtropickým klima. Tak rostou čajovníky, které daly vzniknout netradičnímu, mimořádně chutnému a zdravému, čaji. Kukicha, to nejsou klasické čajové lístky, ale stonky, stébla a větvičky. I když to původně nikdo nečekal, dávají znamenitý svěží nálev kombinující krémovou sladkost, lehkou ořechovost a příjemnou hořkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
787 Kč /250 g 315 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »