+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Bancha BIO - zelený čaj

Kód: 1776

Tato bancha nepatří k právě typickým. Je totiž vyrobena z jemných čajových lístků, takže vyniká svěží chutí a příjemnou sladkostí. Japonská čajová zahrada na ostrově Kjúšú navíc hospodaří v režimu organického zemědělství, což je další důvod, proč její sklizeň ochutnat.

Velká balení:
Malá balení:
772 Kč /250 g 309 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Svěží
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Bancha BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Bancha BIO je čaj jemný, svěží a lehce nasládlý. Nálev má světlou, zelenožlutou barvu, aroma působí harmonicky a libě. Jde tedy o zelený čaj vhodný k celodennímu popíjení.

Doporučujeme otestovat různé druhy přípravy, a to jak zalití horkou vodou, tak macerování ve vodě studené. Budete mile překvapeni, jaké chuťové nuance Bancha BIO poskytuje.

Původ čaje

Typická bancha, jak ji obvykle máme možnost poznat, má velké, pevné listy a chutná více či méně svíravě. Bancha BIO je jiná. Dělníci ji totiž vyrobili z lístků sklizených před tím, než dosáhnou pro obvyklou banchu typických vlastností - jsou menší a jemnější. Tím pádem je i chuť výsledného nálevu lehčí a sladší.

Takto netypicky přistoupili k tradiční banchi v zahradách na jihu Japonska, konkrétně v provincii Kagoshima ležící na ostrově Kjúšú. Charakterizuje ji nadmořská výška kolem 500 metrů, zalesněné kopce a subtropické podnebí. Dny bývají horké, noc chladné a tlak vzduchu se velmi rychle mění. To všechno jsou důvody, proč místní plantáže po většinu roku halí mlhy. Majitelé čajových zahrad je vítají, znemožňují totiž přístup slunečních paprsků k čajovníkům a zpomalují tak růst jejich lístků. Díky tomu se v zelené hmotě mohou po delší čas hromadit aminokyseliny stojící za sladkou chutí čaje.

Bancha bývá sklízena ručně, ale i strojově. Naškubané lístky musí zůstat několik hodin na slunci, aby zavadly. K zastavení oxidace enzymů využívají v Japonsku typicky napařování – čaj krátce a opakovaně vystaví působení horkého vzduchu. Nakonec musí být čaj usušen, vytříděn a zabalen.

Plantáže v Kagoshimě produkují čaje pod vlastní značkou Kagoshima Green Tea. Zaručuje, že splňují nevyšší standardy,. Velmi často jde o čaje pěstované v režimu organického zemědělství, tedy bez využití průmyslově vyráběných hnojiv a s ohledem na ochranu životního prostředí.

Pokud si chcete vychutnat zelený čaj Bancha BIO v celé jeho kráse, otestujte oba způsoby přípravy – klasický (5 gramů čaje zalijte 250 mililitry horké vody; při použití vody o teplotě 90°C luhujte 60-90 sekund, při použití vody o teplotě 80°C luhujte 30-60 sekund). Nebo zalijte 10 gramů čaje 1 litrem studené vody a nechte nápoj několik hodin macerovat.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 0,5-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80°C v poměru 5g čaje na 250ml vody, doba vyluhování 30-60 sekund.
  2. Nebo ho můžete zalít vodou o teplotě 90°C a nechat luhovat 60-90 sekund.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA LUNG CHING BIO - zelený čaj

Chuť hluboká jako studna a silná jako drak. Lung Ching, jak zní originální jméno, je mnohými považován za krále mezi čínskými zelenými čaji. Dodnes se v té nejvyšší jakosti podává významným osobnostem při státnických setkáních či věnuje jako vzácný dar vyjadřující nejhlubší úctu přátelům a rodině. Uvelebte se tedy pohodlně v křesle a nakoukněte se šálkem tohoto unikátního čaje až na dno pověstné Dračí studny. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 072 Kč /250 g 429 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023

JAPAN KUKICHA BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KUKICHA BIO

Říká se “vidět Neapol a zemřít”. My si to ale dovolíme upravit na “vidět japonskou Neapol a dát si čaj”. Přesně tak se totiž říká ráji milovníků japonských zelených čajů, prefektuře Kagoshima. Tamní kukicha je pověstná, když ale pochází navíc z organických plantáží drobných pěstitelů, pak Vás čeká opravdová rarita mezi čaji oplývající dokonalou chutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 112 Kč /250 g 445 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 1. 2. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »