+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Kód: 1641

Země vycházejícího slunce nabídla světu další ze svých velevzácných pokladů, jemuž propadne nejeden milovník japonských zelených čajů. Jedinečné a skutečně mimořádné Gyokuro Shincha Kiwami rostlo v souznění s přírodou a bez zbytečných zásahů člověka. Díky tomu může nabídnout výjimečnou a intenzivní chuť, které je tak snadné podlehnout.

Velká balení:
Malá balení:
2 500 Kč /250 g 1 000 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Světle zelenkavý nálev se zlatým jiskřením v sobě ukrývá nevšední a vynikající chuť s lehkým náznakem nasládlosti a bohatou záplavou tónů umami.

Původ čaje

Japonsko je jednoznačně považováno za domov těch nejlepších zelených čajů. Jedním z nich je bezpochyby právě Gyokuro Shincha Kiwami v bio kvalitě. Opravdová rarita, která umí překvapit svým neobyčejným charakterem chuti, si rozhodně zaslouží výsostné postavení v čajotéce.

Japan Gyokuro Shincha Kiwami je vzácné hned z několika důvodů. Je zcela neobvyklé, aby plně zastíněné čaje byly zároveň pěstovány organickým způsobem. Ve stínu se totiž dobře daří parazitům, na které jsou čajovníky velice náchylné. Proto péče o takto zastíněné stromy vyžaduje nesmírné množství zkušeností a dovedností. Po celých osmnáct dní jsou v tomto případě lístky plně chráněné před slunečními paprsky, díky čemuž získají krásně sytou tmavě zelenou barvu.

Jak napovídá označení shincha (ve volném překladu to znamená první čaj), jedná se o prvně sklizené lístky v roce. Sběr je spjat s oslavou konce Hachiju-Hachiya, tedy obdobím 88 nocí po prvním jarním dnu dle japonského lunárního kalendáře. Pro producenty čajů se jedná o mimořádný okamžik, který doprovází čajový festival, meditace a obřady. Lístky, které jsou sklizeny v den vyvrcholení tohoto časového úseku, jsou považovány za zvláště cenné.

Po sklizni se čaj velmi krátce spaří a sroluje do tenkých lesklých jehliček. Protože je zastínění pro čajovníky při organickém pěstování velmi náročné, dochází k produkci tohoto čaje pouze jednou ročně. I proto se mu říká kiwami, což znamená ultimátní, naprosto dokonalý. A věřte nám, že pod mocí umami v prvním šálku o něm nebudete smýšlet jinak.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 60 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 3g na 100 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Gyokuro zalijte vodou o teplotě 60°C  v poměru 3g na 100 ml vody. Nechejte 2 minuty louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 70°C, doba louhování 1,5 minuty.
  3. Třetí nálev - teplota vody 80°C, doba louhování 1 minuta.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROOIBOS ČERVENÁ VÁŠEŇ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS ČERVENÁ VÁŠEŇ

S vášní pro sypané čaje jsme namíchali mámivou kombinaci malin, ostružin, růží a slunečnic. Na základě jedinečného Rooibosu plného afrického slunce tak vznikl nápoj naplňující duši čistou radostí a tělo novou energií. Skvostná vůně, vybraná chuť a nádherně zbarvený nálev – kdo by odolal? Doporučujeme horký i studený. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
257 Kč /250 g 103 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 5. 2021

JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Tohle se vám bude líbit! V naší nabídce najdete čaj, který je v Japonsku podáván hostům při přátelském posezení. Pěstuje se za velmi zvláštních podmínek, proto má něco, co řadě ostatních chybí – pátou chuť umami. V čaji Japan Gyokuro ji zaznamenáte jako delikátnost, jemnost, mírnou sladko-slanost. Lépe ji popsat nedokážeme. Ochutnejte sami, tradiční zelený čaj z kopců Uji vás jistě nezklame. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
899 Kč /250 g 360 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 5. 2021

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj

Jadeitová rosa stvořená mistrem svého řemesla. Tak zní volný překlad spojení Gyokuro Takumi. O tom, že japonští čajoví mistři patří skutečně ke špičce v oboru, není nejmenších pochyb. Najde-li se přeci jen nějaký skeptik, pak po ochutnání tohoto exkluzivního gyokura pěstovaného v dokonalé harmonii s nádhernou přírodou ostrova Kjúšú rychle změní názor. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 722 Kč /250 g 689 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 5. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »