+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Kód: 1641
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Země vycházejícího slunce nabídla světu další ze svých velevzácných pokladů, jemuž propadne nejeden milovník japonských zelených čajů. Jedinečné a skutečně mimořádné Gyokuro Shincha Kiwami rostlo v souznění s přírodou a bez zbytečných zásahů člověka. Díky tomu může nabídnout výjimečnou a intenzivní chuť, které je tak snadné podlehnout.

Velká balení:
Malá balení:
2 549 Kč /250 g 1 020 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Světle zelenkavý nálev se zlatým jiskřením v sobě ukrývá nevšední a vynikající chuť s lehkým náznakem nasládlosti a bohatou záplavou tónů umami.

Původ čaje

Japonsko je jednoznačně považováno za domov těch nejlepších zelených čajů. Jedním z nich je bezpochyby právě Gyokuro Shincha Kiwami v bio kvalitě. Opravdová rarita, která umí překvapit svým neobyčejným charakterem chuti, si rozhodně zaslouží výsostné postavení v čajotéce.

Japan Gyokuro Shincha Kiwami je vzácné hned z několika důvodů. Je zcela neobvyklé, aby plně zastíněné čaje byly zároveň pěstovány organickým způsobem. Ve stínu se totiž dobře daří parazitům, na které jsou čajovníky velice náchylné. Proto péče o takto zastíněné stromy vyžaduje nesmírné množství zkušeností a dovedností. Po celých osmnáct dní jsou v tomto případě lístky plně chráněné před slunečními paprsky, díky čemuž získají krásně sytou tmavě zelenou barvu.

Jak napovídá označení shincha (ve volném překladu to znamená první čaj), jedná se o prvně sklizené lístky v roce. Sběr je spjat s oslavou konce Hachiju-Hachiya, tedy obdobím 88 nocí po prvním jarním dnu dle japonského lunárního kalendáře. Pro producenty čajů se jedná o mimořádný okamžik, který doprovází čajový festival, meditace a obřady. Lístky, které jsou sklizeny v den vyvrcholení tohoto časového úseku, jsou považovány za zvláště cenné.

Po sklizni se čaj velmi krátce spaří a sroluje do tenkých lesklých jehliček. Protože je zastínění pro čajovníky při organickém pěstování velmi náročné, dochází k produkci tohoto čaje pouze jednou ročně. I proto se mu říká kiwami, což znamená ultimátní, naprosto dokonalý. A věřte nám, že pod mocí umami v prvním šálku o něm nebudete smýšlet jinak.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 60 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 3g na 100 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Gyokuro zalijte vodou o teplotě 60°C  v poměru 3g na 100 ml vody. Nechejte 2 minuty louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 70°C, doba louhování 1,5 minuty.
  3. Třetí nálev - teplota vody 80°C, doba louhování 1 minuta.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

16. 6.

Hodnocení: vynikající
Vzhledem k faktu, že tyto tři modely popíjím již nějaký ten pátek, rozhodnul jsem se sepsat krátké srovnání pro případné zájemce, kteří si nejsou jisti, který čaj by pro ně mohl být ten pravý. Jedná se o tyto tři čaje - JAPAN GYOKURO, JAPAN GYOKURO HISUI BIO a JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO. JAPAN GYOKURO - doma mu říkáme standard, poměrně chutný nálev, nepravidelné chuti (důvodem polámané lístečky), který určitě ohromí nejen začínající čajomilce, kteří doposud ochutnali jiné druhy zelených čajů, které se připravují vetšinou louhováním při vyšších teplotách (70 - 80 stupnů). Náznaky sladkosti a svěžích tonů trávy. Osobně, vetšinu pracovních dní si bez tohoto čaje nedokážu představit (nepiju kávu). Poměr cena / výkon - palec nahoru. Za tu cenu si myslím, že je to vhodný čaj k častějšímu popíjení. Střídám s několika druhy Senchi a občas i nějaká Bancha. JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zde se cenovkou i kvalitou dostáváme do střední třídy mezi čaji, konkrétně tento model mě zaujal z jednoho důvodu - defakto poloviční cena oproti 3. čaji a štítek BIO. Lístky jsou na tom už mnohem lépe než u předchozího čaje - tedy né tolik polámané, tím pádem se každá příprava čaje odvděčí stejným chuťovým zážitkem, který je skvostný. Nasládlá až ovocná (žlutý meloun?) chuť i vůně s jemnými tóny trávy, a lehce zemité tóny v třetím nálevu, kdy už lehce ztrácí sílu, což se dá očekávat. Pozor si však dejte na teplotu vody a čas louhování. Vyšší teplota má za následek fakt, že budete výše popsané hledat marně. Jsem s tímto čajem a jeho kvalitou velmi spokojen. JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - dvojnásobná cena vypovídá oproti předchozímu čaji o tomto čajovém skvostu jediné, sklízí se jednou ročně, a z tohoto důvodu je také určen k oslavám a popíjení při mimořádných událostech. Mimořádně však také chutná. Velmi intenzivní, lahodná chuť a množství tónů v každém doušku z tohoto čaje, který zcela určitě není určen k zahnání žízně, ale potěšení z každého dne, kdy máte možnost tento čaj ochutnat. V porovnání s HISUI BIO je chuť intenzivnější, při stejném množství lístků a vody. Už tak dokonalý zážitek však umocnil až ten správný Japonský porcelán (Hohin), který, jak se v Japonsku praví, dále povyšuje lahodnost čaje. Tyto konvičky jsou však co se objemu a velikosti týče určeny k vychutnání těch nejlepších čajů, žízeň však nezaženou :) Obecně doporučuji začít na 4 gramech / 100ml vody o teplotě do 60 stupnů - samozřejmě vyhřátá konvička, doba louhování 90s - 120s; Experimentujte…např. gram čaje navíc, nižší teplota -> delší louhování, nebo zkuste louhovat při pokojové teplotě (~15 min) = “umami kick”.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Hornatý ostrov Kjúšú se proslavil jak nejaktivnější sopkou Japonska, horkými prameny a bohatou historií, tak rozsáhlými čajovými plantážemi. Po celá staletí dávají světu lístky dokonalé čistoty a skvostných vůní i chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalitě patří k těm nejvybranějším. Vyrůstá ve stínu rákosových rohoží, proto je delikátně jemný a ovocně sladký. Toto je čaj, kterému se přezdívá Jadeitová rosa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 504 Kč /250 g 602 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slunce a stínu. Milovníci japonských čajů ví, že právě drobné rozdíly ve využívání světla a šera při pěstování čajovníků dokáží zásadně ovlivnit požitek z výsledného nápoje. Zelený organický čaj Kabusecha je toho zářným příkladem. Nemůžete-li se rozhodnout mezi senchou a gyokuro, pak pro Vás máme možné řešení. Vyzkoušejte kabusechu. Kombinuje ty nejvýraznější vlastnosti z obou a snadno se tak může stát Vaším favoritem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 698 Kč /250 g 679 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO TAKUMI BIO - zelený čaj

Jadeitová rosa stvořená mistrem svého řemesla. Tak zní volný překlad spojení Gyokuro Takumi. O tom, že japonští čajoví mistři patří skutečně ke špičce v oboru, není nejmenších pochyb. Najde-li se přeci jen nějaký skeptik, pak po ochutnání tohoto exkluzivního gyokura pěstovaného v dokonalé harmonii s nádhernou přírodou ostrova Kjúšú rychle změní názor. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 755 Kč /250 g 702 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »