+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Kód: 1641
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Země vycházejícího slunce nabídla světu další ze svých velevzácných pokladů, jemuž propadne nejeden milovník japonských zelených čajů. Jedinečné a skutečně mimořádné Gyokuro Shincha Kiwami rostlo v souznění s přírodou a bez zbytečných zásahů člověka. Díky tomu může nabídnout výjimečnou a intenzivní chuť, které je tak snadné podlehnout.

Velká balení:
Malá balení:
2 374 Kč /250 g 950 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Světle zelenkavý nálev se zlatým jiskřením v sobě ukrývá nevšední a vynikající chuť s lehkým náznakem nasládlosti a bohatou záplavou tónů umami.

Původ čaje

Japonsko je jednoznačně považováno za domov těch nejlepších zelených čajů. Jedním z nich je bezpochyby právě Gyokuro Shincha Kiwami v bio kvalitě. Opravdová rarita, která umí překvapit svým neobyčejným charakterem chuti, si rozhodně zaslouží výsostné postavení v čajotéce.

Japan Gyokuro Shincha Kiwami je vzácné hned z několika důvodů. Je zcela neobvyklé, aby plně zastíněné čaje byly zároveň pěstovány organickým způsobem. Ve stínu se totiž dobře daří parazitům, na které jsou čajovníky velice náchylné. Proto péče o takto zastíněné stromy vyžaduje nesmírné množství zkušeností a dovedností. Po celých osmnáct dní jsou v tomto případě lístky plně chráněné před slunečními paprsky, díky čemuž získají krásně sytou tmavě zelenou barvu.

Jak napovídá označení shincha (ve volném překladu to znamená první čaj), jedná se o prvně sklizené lístky v roce. Sběr je spjat s oslavou konce Hachiju-Hachiya, tedy obdobím 88 nocí po prvním jarním dnu dle japonského lunárního kalendáře. Pro producenty čajů se jedná o mimořádný okamžik, který doprovází čajový festival, meditace a obřady. Lístky, které jsou sklizeny v den vyvrcholení tohoto časového úseku, jsou považovány za zvláště cenné.

Po sklizni se čaj velmi krátce spaří a sroluje do tenkých lesklých jehliček. Protože je zastínění pro čajovníky při organickém pěstování velmi náročné, dochází k produkci tohoto čaje pouze jednou ročně. I proto se mu říká kiwami, což znamená ultimátní, naprosto dokonalý. A věřte nám, že pod mocí umami v prvním šálku o něm nebudete smýšlet jinak.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 60 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 3g na 100 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Gyokuro zalijte vodou o teplotě 60°C  v poměru 3g na 100 ml vody. Nechejte 2 minuty louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 70°C, doba louhování 1,5 minuty.
  3. Třetí nálev - teplota vody 80°C, doba louhování 1 minuta.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

16. 6.

Hodnocení: vynikající
Vzhledem k faktu, že tyto tři modely popíjím již nějaký ten pátek, rozhodnul jsem se sepsat krátké srovnání pro případné zájemce, kteří si nejsou jisti, který čaj by pro ně mohl být ten pravý. Jedná se o tyto tři čaje - JAPAN GYOKURO, JAPAN GYOKURO HISUI BIO a JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO. JAPAN GYOKURO - doma mu říkáme standard, poměrně chutný nálev, nepravidelné chuti (důvodem polámané lístečky), který určitě ohromí nejen začínající čajomilce, kteří doposud ochutnali jiné druhy zelených čajů, které se připravují vetšinou louhováním při vyšších teplotách (70 - 80 stupnů). Náznaky sladkosti a svěžích tonů trávy. Osobně, vetšinu pracovních dní si bez tohoto čaje nedokážu představit (nepiju kávu). Poměr cena / výkon - palec nahoru. Za tu cenu si myslím, že je to vhodný čaj k častějšímu popíjení. Střídám s několika druhy Senchi a občas i nějaká Bancha. JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zde se cenovkou i kvalitou dostáváme do střední třídy mezi čaji, konkrétně tento model mě zaujal z jednoho důvodu - defakto poloviční cena oproti 3. čaji a štítek BIO. Lístky jsou na tom už mnohem lépe než u předchozího čaje - tedy né tolik polámané, tím pádem se každá příprava čaje odvděčí stejným chuťovým zážitkem, který je skvostný. Nasládlá až ovocná (žlutý meloun?) chuť i vůně s jemnými tóny trávy, a lehce zemité tóny v třetím nálevu, kdy už lehce ztrácí sílu, což se dá očekávat. Pozor si však dejte na teplotu vody a čas louhování. Vyšší teplota má za následek fakt, že budete výše popsané hledat marně. Jsem s tímto čajem a jeho kvalitou velmi spokojen. JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - dvojnásobná cena vypovídá oproti předchozímu čaji o tomto čajovém skvostu jediné, sklízí se jednou ročně, a z tohoto důvodu je také určen k oslavám a popíjení při mimořádných událostech. Mimořádně však také chutná. Velmi intenzivní, lahodná chuť a množství tónů v každém doušku z tohoto čaje, který zcela určitě není určen k zahnání žízně, ale potěšení z každého dne, kdy máte možnost tento čaj ochutnat. V porovnání s HISUI BIO je chuť intenzivnější, při stejném množství lístků a vody. Už tak dokonalý zážitek však umocnil až ten správný Japonský porcelán (Hohin), který, jak se v Japonsku praví, dále povyšuje lahodnost čaje. Tyto konvičky jsou však co se objemu a velikosti týče určeny k vychutnání těch nejlepších čajů, žízeň však nezaženou :) Obecně doporučuji začít na 4 gramech / 100ml vody o teplotě do 60 stupnů - samozřejmě vyhřátá konvička, doba louhování 90s - 120s; Experimentujte…např. gram čaje navíc, nižší teplota -> delší louhování, nebo zkuste louhovat při pokojové teplotě (~15 min) = “umami kick”.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LUNG CHING - DRAČÍ STUDNA - zelený čaj

Stačí napsat – Dračí studna (Long Jing Xi Hu) a každý, kdo má vztah k dobrému a kvalitnímu čaji, je doma. Nejproslulejší čínský zelený čaj poznáte podle plochých opražených lístků hráškově zelené barvy. V tradiční čajovně vám ho možná naservírují podle prastarých složitých ceremoniálů, doma si ho ale můžete uvařit v pohodlí a bez předsudků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
460 Kč /250 g 184 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024

JAPAN GYOKURO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Tohle se vám bude líbit! V naší nabídce najdete čaj, který je v Japonsku podáván hostům při přátelském posezení. Pěstuje se za velmi zvláštních podmínek, proto má něco, co řadě ostatních chybí – pátou chuť umami. V čaji Japan Gyokuro ji zaznamenáte jako delikátnost, jemnost, mírnou sladko-slanost. Lépe ji popsat nedokážeme. Ochutnejte sami, tradiční zelený čaj z kopců Uji vás jistě nezklame. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 041 Kč /250 g 416 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »