+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO - zelený čaj

Kód: 1787
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Možná ji znáte jako „divokou husu“ nebo „větvičkový čaj“. Kukicha je skutečně zvláštní, a to jak netypickým vzhledem, tak exkluzivní chutí. Kousky stonků a větviček organicky pěstované, zastíněné senchi vás v šálku potěší jemnou travnatou vůní a sladkou chuťovou linkou. Bezpečně v ní poznáte bájnou umami. Kukicha navíc obsahuje velmi málo teinu, dopřávat si ji tedy můžete po celý den.

Velká balení:
Malá balení:
1 039 Kč /250 g 416 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Svěží, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 4 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO dává nálev žluté až žlutooranžové barvy, aroma je lehké, jakoby květinově nasládlé. Chuti kraluje umami, tedy příjemná delikátnost a lahodnost. Celkově působí čaj velmi příjemně, každý doušek vyvolává chuť na další degustování.

Původ čaje

O regionu Kagoshima se říká, že je jižní bránou Japonska. Vánek z oceánu mu poskytuje subtropické klima, počasí je po celý rok mírné a díky vulkanické činnosti pokrývá velkou jeho část vrstva sopečného popela. Říkají mu shirasu. Proč o něm mluvíme ve spojitosti s čajem? Protože právě tento popel je bohatý na minerální látky, které čajovníky tak milují. Stejně jako četné srážky a mlhy, jichž se jim na plantážích Kagoshimy bohatě dostává.

První čajovníky v Kagoshimě prý rostly už 700 let před naším letopočtem, větší pozornost si ale získaly začátkem 17. století, kdy je farmáři cíleně vysazovali na plantáže. To sice zvýšilo produkci čaje, nicméně jeho kvalita dobrá nebyla. Ke změně došlo koncem 19. století. Zemědělci založili první sdružení výrobců čaje a postupně se učili zlepšovat techniky jeho pěstování i zpracování, a to ve slavných čajových regionech Makinohara a Shizuoka. V polovině 20. století se vrátili zpět do Kagoshimy, představili nový kultivar čajovníku Yabukita (vyvinutý v Shizuoce) a kvalita jejich produkce začala strmě stoupat.

Důkazem je Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO. Jde v podstatě o stonky a větvičky organicky pěstované senchi, která byla před sklizní navíc ještě zastíněna. Díky tomu se v jejích listech uchovalo maximum L-theaninu a dalších látek odpovědných za jedinečnou sladkost výsledného nápoje. Aby farmáři chuť kukichy ještě prohloubili, zpracovali ji při vysoké teplotě. Aroma je tak naprosto famózní a chuť umami nelze přehlédnout.

Pokud si myslíte, že kukicha vznikla úmyslně, pletete se. Jako spousta jiných dobrých věcí, také tenhle čaj je na světě trochu náhodou. Sušené větvičky a stonky totiž k přípravě čaje použili chudí rolníci jaksi z nouze. Byli ale velmi překvapeni, jak fantasticky chutnají, a tak se věhlas kukichy rozšířil i do světa. Celý příběh čaje kukicha včetně jeho vlivu na zdraví jsme sepsali v článku Kukicha – divoká husa z Japonska.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 1-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

14. 7.

Hodnocení: vynikající
Taková ta japonská chuť, ale mnohem stravitelnější než klasická sencha. Z kraje mi to moc nejelo, ale po týdnu už jsem nechtěl pít nic jinýho. Hodně dobrý, jen trochu drahý.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN KUKICHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KUKICHA - zelený čaj

Pod rákosovými sítěmi, na úpatí stále aktivní sopky, na ostrově se subtropickým klima. Tak rostou čajovníky, které daly vzniknout netradičnímu, mimořádně chutnému a zdravému, čaji. Kukicha, to nejsou klasické čajové lístky, ale stonky, stébla a větvičky. I když to původně nikdo nečekal, dávají znamenitý svěží nálev kombinující krémovou sladkost, lehkou ořechovost a příjemnou hořkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
792 Kč /250 g 317 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustní dlouhé listy, jemné aroma, vysoký podíl antioxidantů – to je Bancha, zelený čaj, který Japonci podávají nejčastěji k jídlu. Můžete ho pít každý den, neobsahuje totiž moc teinu, jeho chuť je příjemná a účinky uklidňující. Nikdy se neomrzí. Poznat Banchu je zkrátka základ pro každého čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
457 Kč /250 g 183 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zelený čaj

Hornatý ostrov Kjúšú se proslavil jak nejaktivnější sopkou Japonska, horkými prameny a bohatou historií, tak rozsáhlými čajovými plantážemi. Po celá staletí dávají světu lístky dokonalé čistoty a skvostných vůní i chutí. Japan Gyokuro v BIO kvalitě patří k těm nejvybranějším. Vyrůstá ve stínu rákosových rohoží, proto je delikátně jemný a ovocně sladký. Toto je čaj, kterému se přezdívá Jadeitová rosa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 455 Kč /250 g 582 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »