+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO - zelený čaj

Kód: 1787

Možná ji znáte jako „divokou husu“ nebo „větvičkový čaj“. Kukicha je skutečně zvláštní, a to jak netypickým vzhledem, tak exkluzivní chutí. Kousky stonků a větviček organicky pěstované, zastíněné senchi vás v šálku potěší jemnou travnatou vůní a sladkou chuťovou linkou. Bezpečně v ní poznáte bájnou umami. Kukicha navíc obsahuje velmi málo teinu, dopřávat si ji tedy můžete po celý den.

Velká balení:
Malá balení:
752 Kč /250 g 301 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 19. 8. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Svěží, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 4 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO dává nálev žluté až žlutooranžové barvy, aroma je lehké, jakoby květinově nasládlé. Chuti kraluje umami, tedy příjemná delikátnost a lahodnost. Celkově působí čaj velmi příjemně, každý doušek vyvolává chuť na další degustování.

Původ čaje

O regionu Kagoshima se říká, že je jižní bránou Japonska. Vánek z oceánu mu poskytuje subtropické klima, počasí je po celý rok mírné a díky vulkanické činnosti pokrývá velkou jeho část vrstva sopečného popela. Říkají mu shirasu. Proč o něm mluvíme ve spojitosti s čajem? Protože právě tento popel je bohatý na minerální látky, které čajovníky tak milují. Stejně jako četné srážky a mlhy, jichž se jim na plantážích Kagoshimy bohatě dostává.

První čajovníky v Kagoshimě prý rostly už 700 let před naším letopočtem, větší pozornost si ale získaly začátkem 17. století, kdy je farmáři cíleně vysazovali na plantáže. To sice zvýšilo produkci čaje, nicméně jeho kvalita dobrá nebyla. Ke změně došlo koncem 19. století. Zemědělci založili první sdružení výrobců čaje a postupně se učili zlepšovat techniky jeho pěstování i zpracování, a to ve slavných čajových regionech Makinohara a Shizuoka. V polovině 20. století se vrátili zpět do Kagoshimy, představili nový kultivar čajovníku Yabukita (vyvinutý v Shizuoce) a kvalita jejich produkce začala strmě stoupat.

Důkazem je Japan Kukicha Kagoshima Premium BIO. Jde v podstatě o stonky a větvičky organicky pěstované senchi, která byla před sklizní navíc ještě zastíněna. Díky tomu se v jejích listech uchovalo maximum L-theaninu a dalších látek odpovědných za jedinečnou sladkost výsledného nápoje. Aby farmáři chuť kukichy ještě prohloubili, zpracovali ji při vysoké teplotě. Aroma je tak naprosto famózní a chuť umami nelze přehlédnout.

Pokud si myslíte, že kukicha vznikla úmyslně, pletete se. Jako spousta jiných dobrých věcí, také tenhle čaj je na světě trochu náhodou. Sušené větvičky a stonky totiž k přípravě čaje použili chudí rolníci jaksi z nouze. Byli ale velmi překvapeni, jak fantasticky chutnají, a tak se věhlas kukichy rozšířil i do světa. Celý příběh čaje kukicha včetně jeho vlivu na zdraví jsme sepsali v článku Kukicha – divoká husa z Japonska.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 1-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA CHUN  MEE - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA CHUN MEE - zelený čaj

Číňané ho pojmenovali Vzácné obočí a pijí ho denně. O lahodném, lehce nasládlém čaji, který povzbuzuje a otevírá mysl, se brzy doslechli i v Evropě. Tradiční čínský zelený čaj se tak zařadil k populárním osvěžujícím nápojům i na starém kontinentu. Údajně voní jako les a země po bouřce a při pečlivém chutnání ucítíme nasládlé tóny švestek. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
233 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 19. 8. 2022

JAPAN GENMAICHA KOHKI WITH MATCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GENMAICHA KOHKI WITH MATCHA - zelený čaj

Další z unikátních čajů, který jen tak někde neobjevíte! Klasická japonská genmaicha zasypaná pudrem matchi rozhodně není tuctová. Ani pokud jde o chuť, ani v případě zdravotních účinků. Kdo má rád pražené tóny přecházející ve sladký dozvuk, ten si přijde na své. A kdo holduje čajům plným energie, antioxidantů a vitaminů, zklamaný taky nebude. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
459 Kč /250 g 184 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 19. 8. 2022

JAPAN SENCHA SATSUMA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA SATSUMA BIO - zelený čaj

Čaj, který odmění chuťové pohárky neobvyklou nasládlostí v kombinaci s pověstným umami. Přesně taková je japonská Sencha Satsuma vypěstovaná v souznění s přírodou bez zásahů chemie. Okouzlující květinová vůně jde ruku v ruce s osvěžující chutí, která vás povzbudí do nového dne. Dopřejte si chvilku pro sebe a vychutnejte si dokonalost skrytou v každém šálku této čajové speciality ze země vycházejícího slunce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
786 Kč /250 g 314 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 19. 8. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »