+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOKukicha - divoká husa z Japonska

22. 6. 2015 2 minuty čtení
Představujete-li si sypaný čaj jako hrstku sušených lístečků, může pro Vás být Kukicha zajímavým a vítaným objevem. Původ Kukichy můžeme hledat na stejném místě jako u těch nejkvalitnějších čajů, kterými bezesporu Matcha, Sencha či Gyokuro jsou.

Tak trochu jiný čaj

Pod aktivní sopkou Sakurajima v japonském regionu Kagoshima nalezl čínský čajovník Camellia sinensis ideální podmínky pro svůj růst. Díky blahodárnému stínu rákosových sítí, které se rozprostírají nad plantážemi, se do keřů dostávají organismu velmi prospěšné látky a rostlinky si déle udržují svou nezaměnitelnou svěží barvu, vůni a samozřejmě také nejvyšší jakost.

Avšak na rozdíl od výše zmíněných čajů Sencha, Matcha či Gyokuro, kde se sbírají pouze některé lístky, u Kukichy se jedná hlavně o bělavé větvičky a stonky těchto čajovníků - i proto má Kukicha také název "větvičkový čaj". V oblasti Kjóta se jí také říká Karigane, což v překladu znamená divoké husy. Japoncům totiž tento sušený čaj připomíná svou strukturou větve a kmeny stromů plujících po řece, které často slouží těmto stěhovavým ptákům jako místo pro odpočinek při jejich migraci na jih.

Síla chuti umami

O počátku pití čaje Kukicha se traduje, že tamní pěstitelé chtěli oslavit dobrou sklizeň, jenže kvůli potřebnému výdělku museli prodat všechny čajové lístky a nezbylo jim tedy nic jiného, než si oblíbený nápoj uvařit právě z usušených větviček a stonků. Tento čaj je však tak překvapil svou delikátní nasládlou chutí, že si postupně vybudoval velmi silnou pozici, a je tomu tak dodnes.

S Kukichou je spojena jasně zelená barva s jemně travnatou vůní a podmanivě sladkou chutí se sezamovým nádechem a lehkou příjemně natrpklou dohrou.

Specifikem čaje Kukicha je tzv. chuť umami, což v japonštině znamená delikátní a chutný. Umami je tak kromě tradiční sladké, slané, kyselé a hořké další z chutí, které člověk dokáže vnímat. Její receptory vědci objevili poměrně nedávno a reagují na kyselinu glutamovou či její soli.

 

Kukicha a zdraví

Vliv Kukichy na zdraví nelze podceňovat - přestože se jedná v převážné části "jen" o stonky, obsah zdraví prospěšných látek je nepřehlédnutelný:

  • L - theanin - aminokyselina, která v čaji způsobuje nasládlou chuť, působí na lidský organismus relaxačně, navozuje pocit uvolnění a pomáhá např. při nespavosti.
  • obsahuje důležité prvky jako vápník, železo, mangan, zinek či horčík a také A, B, C, E a K. Tyto látky jsou navíc ve své formě velice dobře vstřebatelné a nezatěžují tak organismus jako např. minerální vody.
  • působí jako neutralizér při překyselení organismu a také pomáhá při léčbě a prevenci osteoporézy, nevolnosti, zánětlivých, kožních a srdečních oneocnění.
  • v poslední době se také věnuje zvýšená pozornost jeho vlivu na prevenci rakoviny a také při hubnutí.

Obrovskou výhodou čaje Kukicha je i velmi nízký obsah teinu, což z něj dělá ideální nápoj pro každodenní pití, a to i pro těhotné či kojící ženy a děti.

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »