+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JIŽNÍ INDIE NILGIRI FOP BIO - černý čaj

Kód: 1382

Bios znamená život a BIO znamená, že jste právě našli další z produktů organického zemědělství. Ani čajové zahrady nezůstávají v tomto ohledu pozadu. Pěstovat čajovníky bez průmyslových hnojiv a postřiků není žádnou novinkou. Příroda dobře ví, co dělat. V jihoindickém Nilgiri se stará o dostatek vláhy i slunce, takže místní čaj chutná sladce a mile peprně. Roste kolem něj totiž sousta voňavého koření. Nilgiri čaj je ručně sbíraný ve výjimečné výšce až 2700 m s charakteristickou chutí pro čaje Nilgiri tak typickou, což jsou tóny exotického koření.

Velká balení:
Malá balení:
374 Kč /250 g 150 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 24. 1. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Nilgiri
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Koření
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
600 - 2750m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj NILGIRI FOP BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Jižní Indie Nilgiri FOP BIO vám bude chutnat. Stejně jako jeho další fermentovaní kolegové, také on potěší osvěžující svíravostí, na rozdíl od mnoha je však i velmi příjemně nasládlý a navíc – najdete v něm chuť a vůni exotického koření. Každý doušek si vychutnáte, každé přivonění vás oblaží.

Původ čaje

Kde leží region Nilgiri asi z hlavy ví málokdo. Není divu, svou rozlohou 2 565 km 2 patří k územím menšího významu. Přesto se o takzvaných indických Modrých horách píše docela dost. Kromě jiného díky čaji, který tam pěstují od roku 1835. A pořád podle zavedených postupů z dob britského kolonialismu.

Zvlněné kopce Nilgiri jsou součástí pohoří Western Ghat Mountain táhnoucího se napříč jižní Indií. Rostou v nich jedny z nejvýše pěstovaných čajů na světě. Jsou velmi aromatické, jemné a přirozeně sladké. Protože jsou čajové plantáže obklopeny lány kardamomu a pepře, velmi často v chuti čajů identifikujeme také stopy koření. V oblasti se pěstují rovněž eukalypty, zelenina a obilniny. Plodiny jsou zavlažovány jen deštěm, zavlažovací systémy nejsou v Nilgiri vybudovány. O bohatství tamní přírody svědčí tři národní parky a mnoho lokalit zařazených do biosférické rezervace Nilgiri. Podle regionu je zároveň pojmenována několik ptáků – nilgiri pipit, nilgiri woodpigeon, nilgiri blackbird.

Čajové zahrady provozují drobní zemědělci, některé plantáže vlastní zpracovatelské závody. Celý čajový segment zastupuje Nilgiri Planters´Association of South India. Finální produkt je prodáván na pravidelných aukcích v Conoor, Coimbatore a Kochi. Víc než 50 procent čaje putuje na export, obvykle jako základ čajových porcovaných směsí. V režimu organického zemědělství funguje v Nilgiri mnoho čajových zahrad. Jejich produkce je velmi vyhledávaná a ceněná.

Stejně je tomu v případě tohoto čaje. Byl sbírán jen ručně a zpracován velmi pečlivě. Po zavadnutí zelených čajových lístků jsou tyto válcovány, aby došlo k narušení jejich celistvosti, uvolnění buněčných šťáv a spuštění fermentace. Díky ní změní čaj barvu i chuť a vůni. Že je proces fermentace u konce, pozná jen velmi zkušený odborník. Jde totiž o záležitost delikátní, ve které hraje roli každá maličkost (vlhkost vstupní suroviny, teplota a délka procesu apod.). Po ukončení fermentace se musí čaj usušit v proudu teplého vzduchu. Také tady je nutné dodržet přesný postup a být obezřetný. Příliš horký vzduch čaj spálí, chladný zase nedosuší. V obou případech je sklizeň znehodnocena. V případě Jižní Indie Nilgiri FOP BIO dopadlo vše na výbornou. Je před vámi čaj vynikající kvality a fantastické chuti.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dcl vody.
  2. V přikrytém šálku luhujte 3-5 minut.
  3. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


DĚTSKÝ SEN PŘÍRODNÍ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DĚTSKÝ SEN PŘÍRODNÍ - ovocný čaj

Bez ibišku a v prvotřídní kvalitě! Tento předobrý ovocný čaj je snem nejen dětí, ale i jejich rodičů. Tolik zdravých věcí byste do jedné svačinky nenacpali. Udělali jsme to za vás a namíchali čaj, který ratolesti zbaví kašle, bolavého bříška i únavy. A jako bonus je přejde chuť na ten pytlík bonbonů, co omylem přinesla babička. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
353 Kč /250 g 141 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 24. 1. 2022

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
301 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 24. 1. 2022

BUDDHOVO MALÉ TAJEMSTVÍ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BUDDHOVO MALÉ TAJEMSTVÍ - bílý čaj

Bílý čaj a zelený čaj, jasmín a bílý ibišek. Jaké tajemství se ukrývá v tomto lákavém sypaném čaji? Je z velké dálky: z míst oplývajících nádhernou přírodou a bohatými kulturními tradicemi. Ze země, která má jako jediná na světě stavbu viditelnou z vesmíru. Tajemství tam odpradávna střeží Buddha. Dokáže naslouchat i vyprávět. Stejně jako náš čaj. Svěřte se mu… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
415 Kč /250 g 166 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 24. 1. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »