+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JIŽNÍ INDIE NILGIRI FOP BIO - černý čaj

Kód: 1382

Bios znamená život a BIO znamená, že jste právě našli další z produktů organického zemědělství. Ani čajové zahrady nezůstávají v tomto ohledu pozadu. Pěstovat čajovníky bez průmyslových hnojiv a postřiků není žádnou novinkou. Příroda dobře ví, co dělat. V jihoindickém Nilgiri se stará o dostatek vláhy i slunce, takže místní čaj chutná sladce a mile peprně. Roste kolem něj totiž sousta voňavého koření. Nilgiri čaj je ručně sbíraný ve výjimečné výšce až 2700 m s charakteristickou chutí pro čaje Nilgiri tak typickou, což jsou tóny exotického koření.

Čerstvý čaj dodáme do pátku, 15. 11. 2019
GLS Dodáme do 15. 11. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 15. 11. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 15. 11. 2019 65 Kč
Zásilkovna (Doba uložení zkrácena na 5 kalendářních dnů) Dodáme do 15. 11. 2019 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 15. 11. 2019 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 15. 11. 2019 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 15. 11. 2019 65 Kč
Velká balení:
1 093 Kč s DPH
570 Kč s DPH
349 Kč s DPH
Malá balení:
183 Kč s DPH
111 Kč s DPH
49 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Nilgiri
Chuť
Chuť:
Nasládlá, kořenitá
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
600 - 2750m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj NILGIRI FOP BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Jižní Indie Nilgiri FOP BIO vám bude chutnat. Stejně jako jeho další fermentovaní kolegové, také on potěší osvěžující svíravostí, na rozdíl od mnoha je však i velmi příjemně nasládlý a navíc – najdete v něm chuť a vůni exotického koření. Každý doušek si vychutnáte, každé přivonění vás oblaží.

Původ čaje

Kde leží region Nilgiri asi z hlavy ví málokdo. Není divu, svou rozlohou 2 565 km 2 patří k územím menšího významu. Přesto se o takzvaných indických Modrých horách píše docela dost. Kromě jiného díky čaji, který tam pěstují od roku 1835. A pořád podle zavedených postupů z dob britského kolonialismu.

Zvlněné kopce Nilgiri jsou součástí pohoří Western Ghat Mountain táhnoucího se napříč jižní Indií. Rostou v nich jedny z nejvýše pěstovaných čajů na světě. Jsou velmi aromatické, jemné a přirozeně sladké. Protože jsou čajové plantáže obklopeny lány kardamomu a pepře, velmi často v chuti čajů identifikujeme také stopy koření. V oblasti se pěstují rovněž eukalypty, zelenina a obilniny. Plodiny jsou zavlažovány jen deštěm, zavlažovací systémy nejsou v Nilgiri vybudovány. O bohatství tamní přírody svědčí tři národní parky a mnoho lokalit zařazených do biosférické rezervace Nilgiri. Podle regionu je zároveň pojmenována několik ptáků – nilgiri pipit, nilgiri woodpigeon, nilgiri blackbird.

Čajové zahrady provozují drobní zemědělci, některé plantáže vlastní zpracovatelské závody. Celý čajový segment zastupuje Nilgiri Planters´Association of South India. Finální produkt je prodáván na pravidelných aukcích v Conoor, Coimbatore a Kochi. Víc než 50 procent čaje putuje na export, obvykle jako základ čajových porcovaných směsí. V režimu organického zemědělství funguje v Nilgiri mnoho čajových zahrad. Jejich produkce je velmi vyhledávaná a ceněná.

Stejně je tomu v případě tohoto čaje. Byl sbírán jen ručně a zpracován velmi pečlivě. Po zavadnutí zelených čajových lístků jsou tyto válcovány, aby došlo k narušení jejich celistvosti, uvolnění buněčných šťáv a spuštění fermentace. Díky ní změní čaj barvu i chuť a vůni. Že je proces fermentace u konce, pozná jen velmi zkušený odborník. Jde totiž o záležitost delikátní, ve které hraje roli každá maličkost (vlhkost vstupní suroviny, teplota a délka procesu apod.). Po ukončení fermentace se musí čaj usušit v proudu teplého vzduchu. Také tady je nutné dodržet přesný postup a být obezřetný. Příliš horký vzduch čaj spálí, chladný zase nedosuší. V obou případech je sklizeň znehodnocena. V případě Jižní Indie Nilgiri FOP BIO dopadlo vše na výbornou. Je před vámi čaj vynikající kvality a fantastické chuti.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dcl vody.
  2. V přikrytém šálku luhujte 3-5 minut.
  3. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN NEPAL FTGFOP 1 SECOND FLUSH - černý čaj

Už podle názvu je jasné, že tento čaj patří mezi světovou špičku. Vyrostl ve vysokých horách, byla mu věnována výjimečná péče a je vyroben z nejkvalitnějších lístků. Nepálský černý čaj má delikátní, měkkou a jemně květinovou příchuť. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 15. 11. 2019
Velká balení:
1 623 Kč s DPH
834 Kč s DPH
508 Kč s DPH
Malá balení:
262 Kč s DPH
156 Kč s DPH
60 Kč s DPH

PU  ERH  SUPER BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH SUPER BIO

Když vám chybí radost ze života, když potřebujete povzbudit, když hledáte kamaráda na deštivé odpoledne… Vždycky je tady kvalitní prémiový čaj. Tento vás potěší po všech stránkách. Chuťové pohárky se budou tetelit blahem, zažívání si vesele poskočí, blbá nálada odtáhne do věčných lovišť. Pu Erh v bio kvalitě je delikátním potěšením na každý den. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 15. 11. 2019
Velká balení:
1 199 Kč s DPH
622 Kč s DPH
380 Kč s DPH
Malá balení:
199 Kč s DPH
120 Kč s DPH
51 Kč s DPH

ASSAM TGFOP1 SONIPUR BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP1 SONIPUR BIO - černý čaj

Pětihvězdičkový čaj z indického Assamu splní všechna vaše očekávání. Pomůže vám překonat náročné období v práci, připraví vaše tělo k boji s infekcemi a zabrání propuknutí srdečně-cévních problémů. Navíc vyladí trávení a přispěje ke ztrátě nějakého toho nechtěného kila. A je BIO! Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 15. 11. 2019
Velká balení:
1 521 Kč s DPH
783 Kč s DPH
477 Kč s DPH
Malá balení:
247 Kč s DPH
148 Kč s DPH
58 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »