+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JIŽNÍ INDIE NILGIRI FOP BIO - černý čaj

Kód: 1382

Bios znamená život a BIO znamená, že jste právě našli další z produktů organického zemědělství. Ani čajové zahrady nezůstávají v tomto ohledu pozadu. Pěstovat čajovníky bez průmyslových hnojiv a postřiků není žádnou novinkou. Příroda dobře ví, co dělat. V jihoindickém Nilgiri se stará o dostatek vláhy i slunce, takže místní čaj chutná sladce a mile peprně. Roste kolem něj totiž sousta voňavého koření. Nilgiri čaj je ručně sbíraný ve výjimečné výšce až 2700 m s charakteristickou chutí pro čaje Nilgiri tak typickou, což jsou tóny exotického koření.

Velká balení:
Malá balení:
353 Kč /250 g 141 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 20. 1. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Region
Region:
Nilgiri
Chuť
Chuť:
Nasládlá, kořenitá
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
600 - 2750m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj NILGIRI FOP BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Jižní Indie Nilgiri FOP BIO vám bude chutnat. Stejně jako jeho další fermentovaní kolegové, také on potěší osvěžující svíravostí, na rozdíl od mnoha je však i velmi příjemně nasládlý a navíc – najdete v něm chuť a vůni exotického koření. Každý doušek si vychutnáte, každé přivonění vás oblaží.

Původ čaje

Kde leží region Nilgiri asi z hlavy ví málokdo. Není divu, svou rozlohou 2 565 km 2 patří k územím menšího významu. Přesto se o takzvaných indických Modrých horách píše docela dost. Kromě jiného díky čaji, který tam pěstují od roku 1835. A pořád podle zavedených postupů z dob britského kolonialismu.

Zvlněné kopce Nilgiri jsou součástí pohoří Western Ghat Mountain táhnoucího se napříč jižní Indií. Rostou v nich jedny z nejvýše pěstovaných čajů na světě. Jsou velmi aromatické, jemné a přirozeně sladké. Protože jsou čajové plantáže obklopeny lány kardamomu a pepře, velmi často v chuti čajů identifikujeme také stopy koření. V oblasti se pěstují rovněž eukalypty, zelenina a obilniny. Plodiny jsou zavlažovány jen deštěm, zavlažovací systémy nejsou v Nilgiri vybudovány. O bohatství tamní přírody svědčí tři národní parky a mnoho lokalit zařazených do biosférické rezervace Nilgiri. Podle regionu je zároveň pojmenována několik ptáků – nilgiri pipit, nilgiri woodpigeon, nilgiri blackbird.

Čajové zahrady provozují drobní zemědělci, některé plantáže vlastní zpracovatelské závody. Celý čajový segment zastupuje Nilgiri Planters´Association of South India. Finální produkt je prodáván na pravidelných aukcích v Conoor, Coimbatore a Kochi. Víc než 50 procent čaje putuje na export, obvykle jako základ čajových porcovaných směsí. V režimu organického zemědělství funguje v Nilgiri mnoho čajových zahrad. Jejich produkce je velmi vyhledávaná a ceněná.

Stejně je tomu v případě tohoto čaje. Byl sbírán jen ručně a zpracován velmi pečlivě. Po zavadnutí zelených čajových lístků jsou tyto válcovány, aby došlo k narušení jejich celistvosti, uvolnění buněčných šťáv a spuštění fermentace. Díky ní změní čaj barvu i chuť a vůni. Že je proces fermentace u konce, pozná jen velmi zkušený odborník. Jde totiž o záležitost delikátní, ve které hraje roli každá maličkost (vlhkost vstupní suroviny, teplota a délka procesu apod.). Po ukončení fermentace se musí čaj usušit v proudu teplého vzduchu. Také tady je nutné dodržet přesný postup a být obezřetný. Příliš horký vzduch čaj spálí, chladný zase nedosuší. V obou případech je sklizeň znehodnocena. V případě Jižní Indie Nilgiri FOP BIO dopadlo vše na výbornou. Je před vámi čaj vynikající kvality a fantastické chuti.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dcl vody.
  2. V přikrytém šálku luhujte 3-5 minut.
  3. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO

Žádný kofein, žádné kalorie, žádná svíravost. Rooibos je čisté sladké potěšení, které můžete nalít mrňatům i prarodičům trpícím nespavostí. Měkký a aromatický nálev uchvátí každého. Navíc má vynikající zdravotní účinky a je v bio kvalitě. Neexistuje důvod, proč ho nevyzkoušet. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
300 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 20. 1. 2021

ROYAL EARL GREY - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROYAL EARL GREY - černý čaj

Další aspirant na královský stůl! Špičková černá klasika z Číny obohacená bergamotovou silicí by si u dvora ostudu rozhodně neutrhla. A tak jsme si jisti, že ani vaše zmlsané jazýčky nepohrdnou čajem s hrdým názvem Royal Earl Grey. Je stvořený pro klidné víkendové snídaně i rušná odpoledne. Kdykoli budete chtít osvěží vaši mysl a povzbudí tělo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
299 Kč /250 g 120 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 20. 1. 2021

VIETNAM GREEN BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VIETNAM GREEN BIO - zelený čaj

Vůně rozkvetlé louky, svěžest zurčícího potůčku pobublávajícího uprostřed nedotčené krajiny a omamná sladkost. Přesně takový je organicky pěstovaný zelený čaj z Vietnamu, jenž v sobě ukrývá lehkost i sílu zároveň. Dodáme-li, že je navíc zpestřený kouskem Japonska, pak zkrátka musíte ochutnat. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
311 Kč /250 g 124 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 20. 1. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »