+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Kód: 1599
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri.

Velká balení:
Malá balení:
287 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Rwanda
Region
Region:
Rukeri
Chuť
Chuť:
Karamel
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Rukeri Rwanda OP BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Rukeri Rwanda OP se rozvoní okamžitě po zalití horkou vodou. Jeho nálev bronzové barvy dává tušit, že nepůjde o žádný „čajíček“ – je skutečně silný, ovšem ne hořký nebo snad nepříjemný. Právě naopak. Jemná stopa karamelu, příjemná podchuť pražení a celková harmonická nasládlost z něj dělá mezi černými čaji jasného favorita.

Původ čaje

Rwandské čajové plantáže poskytují keřům čajovníků čínských (Camellia sinensis) podmínky doslova ideální. Tropické klima, vulkanická půda a celoročně dobře rozložené srážky i dostatek slunečných dnů prospívají souvislému narůstání nových a nových lístků. Plantáže jsou situovány do nadmořské výšky kolem 1 800 m n. m., více než 87 procent obdělávané plochy se nachází ve vysokohorských oblastech.

Listy jsou v naprosté většině případů zpracovávány ručně, nejkvalitnější sorty pak tradičními metodami. Jednou z nich je takzvaný cyklický sběr jemných listů a pupenů. Takto jsou často vyráběny populární celolistové čaje. V zemi funguje 15 zpracovatelských závodů s ročním objemem výroby přes 25 tisíc tun čaje. Plantáže se rozkládají na ploše 26 tisíc hektarů. Díky zmíněným přírodním podmínkám, které vykazují značnou stabilitu, patří rwandský čaj k naprosto jedinečným a kvalitativně velmi konzistentním.

Zahrady v Rukeri jsou součástí Sorwathe Ltd. Jde o rodinnou firmu, kterou roku 1958 založil Joseph Wertheim. Ve Rwandě zaměstnává asi 3 tisíce lidí a každý rok vyprodukuje přibližně 3 miliony kilogramů vysoce kvalitního černého, zeleného, oolongového, organického i speciálního čaje, který pak prodává na celém světě. Společnost si velmi zakládá na sociální odpovědnosti, její filozofie se opírá o závazek vůči Rwanďanům, takže mimo jiné udržuje místní silnice, staví školy, založila lékařskou kliniku a podílí se na zvyšování gramotnosti dospělých.

Řada rwandských čajů je pěstována v režimu organického zemědělství, stejně jako tento Rukeri Rwanda OP. To znamená, že nepřicházejí do kontaktu s průmyslovými hnojivy ani ošetřujícími přípravky, které by v nich zanechaly stopy zdraví škodlivých látek.

Černý čaj assamského typu, jakým Rukeri Rwanda OP BIO je, charakterizuje kvalitní svinutý list s nízkým obsahem tipsů. Vyrábí se v několika krocích. Na začátku je samozřejmě sběr listů, které se nechávají zavadnout, přičemž ztratí asi 30 procent vlhkosti. Následuje takzvaná fixace – napařování, nebo pečení čaje. Díky němu se v listech zastaví některé chemické procesy. Pak na řadu přichází fermentace vedoucí ke zhnědnutí čaje a zesílení jeho chuťových vlastností. Poté je potřeba čaj tvarovat (obvykle válcováním) a usušit. Ve finále se čaj samozřejmě třídí a balí.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

1. Černý čaj Rukeri Rwanda OP BIO zalijte vroucí vodou v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
3. Luhujte 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

25. 1.

Hodnocení: vynikající
Prostě zážitek. Chuť je asi vždy individuální záležitost ale pro mě má oříškovou, lehce peprnou a přesto jemnou, exotickou chuť. Rád si tento čaj vychutnávám odpoledne.

16. 6.

Hodnocení: vynikající
Naprosto vynikající čaj. Jestli máte obavy se zkusit africky čaj, to neváhejte ochutnat tento a přesvědčíte se o jejích kvalitě.

8. 5.

Hodnocení: vynikající
Karamel? To ano, ale ještě něco hodně svěžího, voňavého... je to naprosto originální čaj, nepřipomíná mi žádný jiný. Chuť je výtečná, lehká, pro černé čaje až neobvyklá, kouzelná. Nelze jinak než doporučit.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CEYLON FBOPF SP KOPPAAKANDA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON FBOPF SP KOPPAAKANDA - černý čaj

Nádherná vzácnost. Úžasná rarita. Fascinující kvalita. Mnoho superlativ bychom našli, kdyby našim cílem bylo vychválit čaj Koppakanda do nebes. Není třeba. Bude stačit, když ochutnáte. Exkluzivní Cejlon s pečlivě zpracovanými listy vám učaruje na první pohled. Po prvním přivonění a prvním doušku budete navždy polapeni. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
422 Kč /250 g 169 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

15% SLEVA
ROYAL EARL GREY - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROYAL EARL GREY - černý čaj

Další aspirant na královský stůl! Špičková černá klasika z Číny obohacená bergamotovou silicí by si u dvora ostudu rozhodně neutrhla. A tak jsme si jisti, že ani vaše zmlsané jazýčky nepohrdnou čajem s hrdým názvem Royal Earl Grey. Je stvořený pro klidné víkendové snídaně i rušná odpoledne. Kdykoli budete chtít osvěží vaši mysl a povzbudí tělo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
375 Kč /250 g 319 Kč /250 g 128 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

MOSAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MOSAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - černý čaj

Farmáři z mosambické zahrady Monte Metilile vsadili na organický způsob pěstování čajovníků a jejich sklizeň předčí všechna očekávání! Ortodoxní černý čaj s jemně sladovou chutí a ovocnými tóny se do vašeho čajového srdce zapíše zlatým písmem. Mosambik se totiž vrací mezi zásadní producenty kvalitního čaje. Nenechte si to ujít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »