+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Kód: 1599

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri.

Velká balení:
Malá balení:
265 Kč /250 g 106 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 10. 3. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Rwanda
Region
Region:
Rukeri
Chuť
Chuť:
Jemně karamelová
Pro děti
Pro děti:
od 16 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Rukeri Rwanda OP 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Rukeri Rwanda OP se rozvoní okamžitě po zalití horkou vodou. Jeho nálev bronzové barvy dává tušit, že nepůjde o žádný „čajíček“ – je skutečně silný, ovšem ne hořký nebo snad nepříjemný. Právě naopak. Jemná stopa karamelu, příjemná podchuť pražení a celková harmonická nasládlost z něj dělá mezi černými čaji jasného favorita.

Původ čaje

Rwandské čajové plantáže poskytují keřům čajovníků čínských (Camellia sinensis) podmínky doslova ideální. Tropické klima, vulkanická půda a celoročně dobře rozložené srážky i dostatek slunečných dnů prospívají souvislému narůstání nových a nových lístků. Plantáže jsou situovány do nadmořské výšky kolem 1 800 m n. m., více než 87 procent obdělávané plochy se nachází ve vysokohorských oblastech.

Listy jsou v naprosté většině případů zpracovávány ručně, nejkvalitnější sorty pak tradičními metodami. Jednou z nich je takzvaný cyklický sběr jemných listů a pupenů. Takto jsou často vyráběny populární celolistové čaje. V zemi funguje 15 zpracovatelských závodů s ročním objemem výroby přes 25 tisíc tun čaje. Plantáže se rozkládají na ploše 26 tisíc hektarů. Díky zmíněným přírodním podmínkám, které vykazují značnou stabilitu, patří rwandský čaj k naprosto jedinečným a kvalitativně velmi konzistentním.

Zahrady v Rukeri jsou součástí Sorwathe Ltd. Jde o rodinnou firmu, kterou roku 1958 založil Joseph Wertheim. Ve Rwandě zaměstnává asi 3 tisíce lidí a každý rok vyprodukuje přibližně 3 miliony kilogramů vysoce kvalitního černého, zeleného, oolongového, organického i speciálního čaje, který pak prodává na celém světě. Společnost si velmi zakládá na sociální odpovědnosti, její filozofie se opírá o závazek vůči Rwanďanům, takže mimo jiné udržuje místní silnice, staví školy, založila lékařskou kliniku a podílí se na zvyšování gramotnosti dospělých.

Řada rwandských čajů je pěstována v režimu organického zemědělství, stejně jako tento Rukeri Rwanda OP. To znamená, že nepřicházejí do kontaktu s průmyslovými hnojivy ani ošetřujícími přípravky, které by v nich zanechaly stopy zdraví škodlivých látek.

Černý čaj assamského typu, jakým Rukeri Rwanda OP BIO je, charakterizuje kvalitní svinutý list s nízkým obsahem tipsů. Vyrábí se v několika krocích. Na začátku je samozřejmě sběr listů, které se nechávají zavadnout, přičemž ztratí asi 30 procent vlhkosti. Následuje takzvaná fixace – napařování, nebo pečení čaje. Díky němu se v listech zastaví některé chemické procesy. Pak na řadu přichází fermentace vedoucí ke zhnědnutí čaje a zesílení jeho chuťových vlastností. Poté je potřeba čaj tvarovat (obvykle válcováním) a usušit. Ve finále se čaj samozřejmě třídí a balí.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

1. Černý čaj Rukeri Rwanda OP BIO zalijte vroucí vodou v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
3. Luhujte 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM HATIMARA CTC BOP - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM HATIMARA CTC BOP - černý čaj

Darujte všechno kafe tchyni a oddejte se tomuto klasickému černému čaji. Svými účinky si s kávou nijak nezadá, navíc má schopnost udržet vás svěží a v dobré náladě po delší čas. Assam Hatimara CTC BOP má skvostnou krémově sladkou chuť. Získá si vás i rychlou přípravou. Objevte v sobě vášeň pro čaj! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

DARJEELING FTGFOP1 - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DARJEELING FTGFOP1 - černý čaj

Výjimečnost máme rádi asi všichni. Speciality cíleně vyhledáváme a největší dojem na okolí udělá ten, kdo se vyzná. S indickým Darjeelingem můžete ve společnosti naprosto ohromit. Je totiž jedinečný nejen svým původem, ale také chutí a vůní. Vyrábí se jen z čajovníků rostoucích ve vysokých horách, sklízí ručně a nese ochrannou známku. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
251 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 10. 3. 2021

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj

Až ochutnáte, užasnete. Černý čaj z rovníku je neuvěřitelně svěží, silný a pikantní. V sopečné půdě Sumatry se rodí čaj s vyrovnaným chuťovým profilem, atraktivní v zimě i v létě. Čajomilcům je plantáž Bah Butong dobře známa. Stejně jako pravidlo čajového vychutnávání: Pij svůj nápoj tak horký a ochucený, abys byl vždy oblažen. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
208 Kč /250 g 83 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 10. 3. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »