+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MATCHA CHINA - zelený čaj

Kód: 402
Hodnocení: velmi dobrá, 34 recenzí

Jak dělají japonskou Matchu čínští producenti? Moc dobře! Charakteristická chuť speciálního zeleného čaje neztrácí nic ze své síly, snad bychom řekli, že je dokonce bohatší a robustnější. Matcha China, to jsou nejkvalitnější lístky čajovníků čínských, s něhou škubané, citlivostí sušené a s láskou mleté. Jemný zelený prášek je čistou esencí poctivosti a tradice zelených čajů.

Velká balení:
Malá balení:
699 Kč /250 g 280 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Provincie Yunnan
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000m

Složení

Zelený čaj Matcha China 100%

Nálev a chuť čaje

Matcha chutná nadobyčej zajímavě. V prvním okamžiku rozpoznáme sladkou chuť, ne příliš výraznou. Po ní se ústy rozline jemná, lehounká svíravost. Čínská Matcha je na rozdíl od japonské výraznější a plnější. Nápoj, který se připravuje šleháním metličkou, má nepřehlédnutelnou smaragdově zelenou barvu. Vůně je spíš nenápadná, slabě trávová.

Původ čaje

Je pozoruhodné, že Matchu považujeme za typicky japonský čaj, když to byli právě čínští buddhističtí mnichové, kteří začali na prášek rozemleté čajové lístky užívat (především) jako lék. Údajně se tak dělo od 7. století, ve 12. století pak Matcha začala pronikat i do Japonska. Přivezl ji tam Eisai, autor Knihy čaje (vydána roku 1190), v níž vylíčil mimo jiné také zázračné účinky Matchi. Jedinečný nápoj se začal používat při dnes už věhlasném čajovém obřadu Čanoju (Cha-no-yu). Ten pochází pravděpodobně z 16. století a byl výsadou zejména samurajů. Několik set let byla Matcha určena jen privilegované japonské elitě. Do Evropy a Ameriky se dostala až ve 20. století.

Na rozdíl od klasických zelených čajů je Matcha rozemleta na prášek a konzumuje se tedy celá, ne jen jako výluh. Tím se do těla dostává naprosté maximum zdraví prospěšných látek. Jejich využití je až 15krát vyšší než u běžného zeleného čaje.

Listy čajovníků čínských (Camellia sinensis) se pro výrobu Matchi sklízejí brzy zjara. Vybírány jsou pouze nejlepší lupeny. Ještě před sklizní se ale musí čajovníky dobře připravit – na čtyři týdny jsou zastíněny velkými rákosovými rohožemi a rýžovou slámou, které k nim nepropustí téměř žádné světlo. Rostliny tak zintenzivní produkci zeleného chlorofylu, získají ještě sytější barvu a hlavně vyšší obsah aminokyselin.

Čaj se sbírá výhradně ručně a nesvinuje se, ani jinak nepřehýbá. Hned po naškubání je propařen asi dvacetisekundovým pobytem v páře o 180 ⁰C. Důvodem je jak zastavení přirozené oxidace enzymů, tak uchování svěží zelené barvy a naprosté většiny cenných látek. Sušení je realizováno velmi šetrným způsobem pomocí proudícího chladného vzduchu. Pak jsou lístky ponechány přirozenému dosušení a pomocí speciálních nástrojů nebo zařízení zbaveny žilek a dřevnatých částí. Vzniklému materiálu se říká tencha.

Tencha se rozemele na nejjemnější prášek připomínající pudr. Tradice velí použít k mletí kamenný mlýnek.

Rituál přípravy

Matcha je čaj natolik unikátní, že se krátce zmíníme také o ceremonii její přípravy. Základ jí dali samozřejmě buddhističtí mniši. Pokud projdete jednotlivými kroky přesně a s potřebným vybavením, bude váš zážitek z pití Matchi mnohonásobně umocněn.

Aby byl rituál Čanoju dokonalý, budete potřebovat speciální bambusovou metličku Časen, bambusovou lžičku Čašaku, širokou čajovou misku Čavan, čajové sítko a lněný ubrousek Čakin. Kdo si opravdu potrpí na detaily, může Matchu uchovávat v dózičce Čaire.

Prvním krokem je pečlivé prosetí Matchi čajovým sítkem. Připravíme si vodu, nejlépe měkkou, přivedeme ji k varu a necháme zchladit na 60-80 ⁰C. Misku vypláchneme horkou vodou, čímž se ohřeje, a vytřeme ji lněným ubrouskem. Bambusovou lžičkou přeneseme dvě porce Matchi na dno misky a zalijeme horkou vodou. V této chvíli přichází okamžik, kdy je potřeba vyšlehat nápoj metličkou. Pohyby by měly být energické, pod mírným úhlem, pomocí zápěstí. Výsledný nápoj se v závěru pokryje hustou pěnou.

Metličkou odstraňte největší bubliny, objeďte jí kolem misky a pomalu ji vytáhněte. Matcha se popíjí v klidu, soustředěně, většinou o samotě.

Herbář a blahodárné účinky:

Matcha
Matcha

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Návod na přípravu

  1. Připravte si horkou vodu, která prošla varem a schladila se na 70-80 °C.
  2. Do misky nebo sklenice vsypejte půl čajové lžičky čaje Matcha a zalijte připravenou vodou (cca 1dcl).
  3. Pomocí metličky na čaj nebo elektrického šlehače na mléko Matchu rozmíchejte a rozšlehejte.
  4. Řídká našlehaná pěna po chvíli zhoustne.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

5. 2.

Hodnocení: dobrá
Právě popíjím první hrnek tohoto čaje, ale jelikož mám po zkouškovém období japonských čajů, je toto velké zklamání. Chuť příliš zemitá, barva našich českých rybníků...nijak nenadchl a určitě už neobjednám.

17. 11.

Hodnocení: podprůměrná
Povzbuzující účinek tam je, ale při porovnání s Japonskou Matcha je kvalitou o dost horší. Jako kdyby v Japonsku zametli výrobu a poslali to do Číny na přeprodej. Samotná barva nevypadá jako by byla vyrobena tak jak se má, dělá málo pěny, Japonské se mi zdají mnohem jemněji namleté, vůně i chuť je rozdílná. Jako ekonomická volba asi ano, ale kdo si chce vychutnat Matcha zkuste radši MATCHA KIKYOU BIO.

24. 5.

Hodnocení: vynikající
S matcha jsem spokojená. Piju ji pravidelně. Ze začátku jsem si musela zvyknout na chuť.

28. 4.

Hodnocení: vynikající
Peckovni, chutný, úžasný. Měla jsem trochu obavy, jakou bude mít chuť. Udělala jsem si čaj v smoothy mixéru a výsledek je dokonalý. Pila jsem i japonské matcha čaje a nevnímám rozdíl, což je skvělé. Za mě nesmírná spokojenost a nadšení. Děkuji, děkuji, děkuji. Alena

4. 1.

Hodnocení: vynikající
Od té doby o znám tento čaj, kávu pijí opravdu jen na chuť, na tomto čaji jsem vydržela 18 hodin v práci, ale asi jsem trochu překročila doporučené množství, ale práce byla hotová . Vím že to asi není správná příprava ale michám si to za studena s citronem a medem, nebo proteinem v shakeru ke snídani. Na mě doporučení, tento čaj začala užívat už má máma, bratr, a několik kamarádek a kolegyň.

1. 12.

Hodnocení: vynikající
Pokud jde o čaj Matcha, tak patřím mezi "ortodoxní" čajaře a trochu s obavami jsem tento čaj koupila s jinými k vyzkoušení. Musím říct, že jsem nadšená. Chuť je mírně jiná, ale plně se vyrovná Japonské verzi Matcha a cena je neporovnatelná. Z opatrnosti jsem si koupila jen 100g, ale v další objednávce již kupuji 1kg balení. Opravdu doporučuji.

3. 5.

Hodnocení: nevyhovující
Ačkoliv mám s manutea docela dobré zkušenosti, tento čaj mě zklamal. Asi to byla i má chyba, že jsem zaměnila čínskou matchu s matchou japonskou. Barva hnědozelená. Rozhodně nekoupím znovu.

14. 4.

Hodnocení: nevyhovující
Tento caj se absolutne neda srovnat s japonskymi matchami. Zcela mu chybi uslechtila horkosladka chut tradicniho caje matcha, i barva je uplne jina. Slovo, ktere me opakovane napada, kdyz se snazim tuto matchu popsat, je "blativa". Velke zklamani, podruhe uz tuto chybu neudelam. Absolutne nesnese srovnani s originalem.

30. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Konečně jsem ochutnala tento čaj, musím říci, že je nad mé očekávání dobrý. Jeho další výhodou jsou bohaté zdravotní účinky, takže ho hodlám pít pravidelně natrvalo. Zjistila jsem si, že jeho cena je příznivější než u jiných dodavatelů, a to je velké plus pro tento už tak perfektní obchod. Lída.

26. 6.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za zaslání Matchy, dorazila nad mé očekávání brzy. Ihned jsem se pustila do preventivně - léčebné kůry, jak mi doporučila paní doktorka. Chuť je fajn. Kristýna.

22. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, na Matchu jsem byl velmi zvědav, a jsem mile potěšen tím, že není nechutná, jak jsem očekával. Studnice zdraví za málo peněz. Super.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Matcha mi byla doporučena. Při přípravě se do mně vkrádala nedůvěra, přece jen je to čaj neobvyklý, a v duchu jsem už už litoval utracených peněz. O to více jsem byl překvapen líbivou chutí. Teď říkám - je super, ochutnejte Matchu.

14. 5.

Hodnocení: vynikající
Matcha mi přišla hned druhý den po objednávce, to je velmi pozoruhodné, a už popíjím. Čaj je dokonalost sama, je chutný, a nyní čekám, zda budu pociťovat i reklamované účinky.

12. 5.

Hodnocení: vynikající
Na doporučení jsem také vyzkoušela Matchu. Vypadá prazvláštně, ani mi mnoho nevoněla, a zpočátku ani nechutnala. Začala jsem si ji mírně přislazovat medem, a jemně ochucovat citrónem,posléze jsem si na její chuť zvykla, a dokonce mi i velmi chutná.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Koupila jsem si u vás čaj Matcha, jsem s ním velmi spokojená, přímo hladí po duši.Už mi ho mnoho nezbývá, a tak si ho brzy obědnám znovu,tentokrát větší balení.

27. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Musím vám vyslovit slova chvály,doposud jsem se nesetkal s tak dobře fungujícím obchodem. K čaji Matcha-jedním slovem vynikající.Ten mi doma už nesmí chybět.Přeji vám spoustu spokojených zákazníků.

22. 11.

Hodnocení: vynikající
Tento čaj jsem kdysy ochutnal v malém balení,jako teplý nápoj je výborný,ale ještě víc mi chutná jako chlazený s trochou medu a kapkou citronové šťávy má vynikající chuť která mi připomíná šťávu z vymačkaných hroznů.

10. 11.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, přiznám se, měla jsem z toho trochu strach..víte jak to je, ale čaj mi moc chutná a manželovi taky, takže jsme spokojení. Ivana

7. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
V životě jsem ještě takový čaj neměla, tak jsem se trochu ostýchala, ale přišla tchýně a já ji chtěla nějak uzemnit, však to znáte, a povedlo se... Tak jí chutnalo, že úplně zapomněla mluvit a jen zírala.!

13. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, také se připojuji ke slovům chvály, čínská matcha mě opravdu příjemně překvapila, i informace o čaji jsou docela vyčerpávající, jen snad schází to, z jaké sorty čaje je čísnká matcha připravována? Vzhledem k tomu, že si chodím čaje vyzvedávat osobně, chtěl bych ještě upozornit, že místo odběru není vůbec nijak označeno, neškodila by nějaká cedulka, nebo alespoň plakátek na dveřích, aby zákaznící nebloudili. Jinak je vše na jedničku. Díky. Čaj

14. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, tak dobrá Matcha se jen tak nevidí. Používám ji nejen klasickým způsobem, ale i v kuchyni, což se vzhledem k ceně tady u vás dá, ale je jí docela škoda, protože je opravdu kvalitní. Marek

8. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Vynikající Matcha. Myslím, že i to by stačilo napsat, protože předchozí komentáře už řekli vše, ale rád bych taky pochválil i obchod jako takový. Pefektně zpracované stránky, spoustu informací a hlavně kvalitní zboží. Taky rychlost dodání je naprosto bezkonkurenční. S tím jsem ani nepočítal. Roman

30. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, balíček dorazil v extrarychlosti a děkuji i za dáreček, velice oceňuji dopravu zdarma nad 1000Kč a ráda a často se budu vracet a všude vás doporučovat. Velká spokojenost. Díky. S pozdravem Veronika

18. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, vyzkoušel jsem tento čaj použít v živé stravě. konkrétně šlo o dortík pro přítelkyni, která nejí nic jiného, než nevařenou živou stravu.Zelená barva čaje v kombinaci s červenou jahodou byla efektní a moučník nám moc chutnal Byla příjemně překvapena a tak Vám chci touto cestou poděkovat. Vít

18. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím vás z Kladna. I tady se pijí vaše vynikající čaje. Byl jsem jen běžný spotřebitel, který nakupovat v obchodních řetězcích sáčkové čaje, ale díky vám se to změnilo. Kamarád mě naučil správně si připravovat i tento čaj a jsem rád za takovou změnu v pitném režimu. Díky za perfektní nabídku a výběr z širokého sortimentu. Pavel

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chci pochválit vaše čaje. Jsou moc dobré, opravdu kvalitka. Od té doby co vás znám mě to už ani neláká chodit do čajovny. Proč taky, když si dobrý zelený čaj můžu dát v pohodlí domova a kdykoli mě napadne. Michal

4. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den. Musím napsat, že jsem s tímto obchodem nadmíru spokojen. Čaj mi přišel v jedinečném balení, perfektní konfistenci a chuť ...to si musí každý vyzkoušet sám. Určitě budete tak nadšeni, jako jsem já. Zdravím Jan

4. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, objednala jsem tento čaj poprvé a jsem nadšená. Je vynikající. Stejné je to s vašima službama. Měla jsem v objednávce i kávu a vše přišlo perfektně zabalené, popsané a hlavně rychle. Přeji vám další spokojené zákazníky a sobě vaše dlouhé trvání. Iva

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Tak jsem právě vyzkoušel tento čaj a musím uznat, že tento je naprostá jednička. Tedy moje jednička. Přítelkyně zase miluje vaše bílé čaje a mamka se dala na zelenou kávu. Tak jsme už vaši skoro všichni v rodině. Další objednávka je už skoro na cestě, jen ještě čakáme na otce co si na zkoušku vybere on ;-) Lukáš s rodinou

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, objednal jsem si u vás více čajů a mezi nimi i tento. Je výborný a jsem z něj nadšen. Nabídnul jsem i návštěvě a setkal jsem se s překvapením a okamžitou otázkou, kde jsem se k němu dostal. Když jsem řekl, že na internetu, skoro mi nevěřili. Myslím, že vašich zákazníků bude přibývat nejen mou zásluhou, ale především díky kvalitě, kterou máte u svého zboží nezaměnitelnou. Váš zákazník R.

27. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Tak tento čaj je naprostým překvapením. Výrazná chuť je báječná. Dokonce jsem našla recept na zmrzlinu z tohoto čaje, vyzkoušela ji a měla s ní obrovský úspěch. Určitě budu i dál experimentovat v netradičním využití tohoto čaje. Díky za něj i vaše inspirativní stránky. S pozdravem Káťa

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Děkujeme za výborný čaj. Pijeme ho v práci a jsme moc spokojeni.

14. 4.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, kolik šálků čaje se má denně vypít? Děkuji předem za odpověď.

27. 1.

Hodnocení: vynikající
Dnes jsem ho ochutnal a musím říct, že je opravdu pecka. Určitě nedoporučuji začátečníkům, je to velmi kvalitní silný čaj. Začátečníkům by zřejmě nechutnal, ale je to na každém. Jediné co mě vadí, tak jsou ty lišty na boku těchto stránek - OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY A MÁM DOTAZ. To bych dal pryč, vadí mi to při prohlížení stránek a myslím že nejsem sám. Jinak čaj je velmi dobrý - DOPORUČUJI.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


BAMBUSOVÁ LŽIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASHAKU
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BAMBUSOVÁ LŽIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASHAKU

Lžička Chashaku (Časaku) je nezbytnou součástí pro přípravu čaje Matcha. Je vyrobená z přírodního bambusu a slouží k nabírání čaje Matcha. Více na detailu zboží
144 Kč s DPH
Dodáme do středy, 22. 5. 2024

METLIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASEN
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

METLIČKA NA ČAJ MATCHA - CHASEN

Bambusová metlička Chasen (Časen), se používá k tradiční přípravě japonského zeleného čaje Matcha. Více na detailu zboží
466 Kč s DPH
Dodáme do středy, 22. 5. 2024

TRADIČNÍ JAPAN MATCHA MISKA PASTELOVÁ - CHAWAN
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TRADIČNÍ JAPAN MATCHA MISKA PASTELOVÁ - CHAWAN

Miska Chawan (Čawan), je nedílnou součastí tradiční přípravy japonského čaje Matcha. Originál MADE IN JAPAN. Více na detailu zboží
560 Kč s DPH
Dodáme do středy, 22. 5. 2024

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru

Skvělý pomocník na měření teploty vody pro přípravu sypaných čajů. Pokud nedokážete odhadnout přesnou teplotu vody, kterou by se měly určité druhy sypaného čaje zalévat máme pro Vás skvělou pomůcku a to čajový teploměr. Více na detailu zboží
270 Kč s DPH
Dodáme do středy, 22. 5. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MASALA CHAI - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MASALA CHAI - černý čaj

Indický čaj pro zahřátí oceníte při vyhlížení jara nebo za dlouhých podzimních odpolední. Jeho speciální složení dokáže zajistit normální činnost cévní soustavy, pomocí termogeneze podpořit energetický výdej a ve neposlední řadě povzbudit přirozenou obranyschopnost. Je plný voňavého koření, díky kterému má velmi netuctovou vůni a ještě originálnější chuť. Pravý Masala Chai můžete podle ájúrvédského receptu ochutit mlékem, medem nebo třtinovým cukrem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
342 Kč /250 g 137 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

SHAPE TEA (ČAJ NA HUBNUTÍ) - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SHAPE TEA (ČAJ NA HUBNUTÍ) - směs

Sypaný čaj z kategorie Must have! Kdo hledá štíhlou linii, tomu pomůže splnit sen. Díky obsahu Pu Erhu a Maté, dvou zabijáků všech „madel lásky“, se dostanete opět do kondice a předloňských džín. Shape Tea funguje rychle a nekompromisně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
397 Kč /250 g 159 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MATCHA JAPAN UGUISU BIO - zelený čaj

Řeklo by se – Matcha. Ale jenom se rozhlédněte, kolik různých variací existuje. Každá chutná jinak, každá byla vyrobena k jinému účelu. Tato Matcha Japan Uguisu BIO patří k exkluzivním čajovým pudrům určeným pro skutečné ceremonie. Její jedinečnou, jemnou a sladkou chuť si nejlépe prožijete dlouhým, klidným popíjením. Třeba vás myšlenky odvanou do čajových zahrad japonské Shizuoky, na místa plná zeleně a ticha. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
2 180 Kč /250 g 872 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »