+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MOSAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - černý čaj

Kód: 1619

Pod nejvyšší horou Mosambiku, která je domovem rozmanitých rostlin i živočichů, obnovují místní farmáři dávno zaniklé čajové zahrady. Jednou z takových je Monte Metilile. Čajovníky pěstuje v režimu organického zemědělství, sklizeň je tedy BIO a navíc neuvěřitelně lahodná. Dopřejte si i vy ortodoxní africký zlomkový čaj nejvyšší třídy s velkým množstvím zlatavých tipsů!

Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Harmonická, Mírná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO vás zaujme jak krásným listem, tak libou vůní. Po zalití vroucí vodou dá nálev nádherné jantarové barvy. V jeho chuti najdete harmonickou sladkost a lehoučkou ovocnou svěžest. Tento čaj je vynikající jako snídaňový, jeho přínosy však jistě oceníte i při celodenním popíjení.

Původ čaje

Jestli hned nevíte, kde přesně Mosambik leží, ani se nedivíme. O jihovýchodě Afriky se v našich končinách bohužel moc nemluví, natož, abychom měli představu, jaké politické poměry tam vládnou. A o tamním čaji se začínáme dozvídat teprve několik málo let. Ovšem sorty, které k nám z Mosambické republiky přilétají, přesvědčí každého škarohlída – mosambický čaj je nad očekávání skvělý! Proč? Čtěte dál…

Od roku 1505 bylo území Mosambiku kontrolováno Portugalskem. Důvodem byl jeho „objev“ portugalským mořeplavcem Vasco de Gama, který u něj přistál v roce 1498. Teprve v roce 1975 vyhlásila země nezávislost a vznikla Mosambická lidová republika. Následující dění však vyústilo v 15 let trvající občanskou válku. Dnes patří Mosambik k nejchudším státům světa.

Čajovníky se na africký kontinent dostaly zřejmě na začátku 20. století, nejprve do Keni, Ugandy, Malawi a Tanzanie. V Mosambiku je portugalští osadníci vysadili ve 30. letech. Koloniální dědictví se stalo základem pro příjmy z exportu pro řadu místních čajových producentů. V 60. letech byl dokonce Mosambik druhým největším africkým vývozcem čaje. Ale kvůli nepokojům, změnám hranic a bojům o nezávislost přišlo obrovské množství čajových zahrad ke značné újmě. O plantáže nikdo nepečoval, zpracovatelské závody byly zavřeny, veškerá technika chátrala, farmáři si řemeslo nepředávali z generace na generaci. Snahy společnosti Cha de Magoma však dopadají na úrodnou půdu. A to doslova. Díky investicím do kvalitního zázemí, místních lidí i obnovy čajových zahrad se k nám teď dostávají sorty špičkové kvality. Jednou z nich je Mosambik GBOP Monte Metilile BIO.

Zahrada Monte Metilile leží v regionu Mount Namuli. Jsou v ní vysázeny čajovníky Camellia sinensis var assamica. Klimatické podmínky v nadmořské výšce 1 200 metrů, půda bohatá na živiny a dostatek slunečního záření i potřebné vlhkosti – to vše keřům čajovníků v Monte Metilile nadmíru prospívá. Jsou navíc pěstovány v režimu organického zemědělství, tedy bez použití průmyslově vyráběných hnojiv či ošetřujících postřiků. Certifikace BIO, o kterou se čaj musí pravidelně ucházet, kvalitu čaje jen podtrhuje.

Mosambik GBOP Monte Metilile BIO patří k čajům ortodoxním, to znamená zpracovaným tou nejtradičnější metodou: lístky jsou sbírány ručně, poté se nechávají zavadnout, dělníci je buď ručně, nebo s pomocí strojů rolují, nato je sklizeň ponechána oxidaci a pak přichází na řadu sušení, třídění a balení čaje.

Zkratka GBOP (Golden Broken Orange Pekoe) v názvu vypovídá o nejvyšší třídě zlomkového čaje, často s úlomky celých listů. Takový čaj obsahuje vrcholové pupeny – tipsy. Ty se podílejí na harmonické a jemné chuti nápoje.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM HATIMARA CTC BOP - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM HATIMARA CTC BOP - černý čaj

Darujte všechno kafe tchyni a oddejte se tomuto klasickému černému čaji. Svými účinky si s kávou nijak nezadá, navíc má schopnost udržet vás svěží a v dobré náladě po delší čas. Assam Hatimara CTC BOP má skvostnou krémově sladkou chuť. Získá si vás i rychlou přípravou. Objevte v sobě vášeň pro čaj! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
279 Kč /250 g 112 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023

JAVA BOP1 PASIR MALANG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAVA BOP1 PASIR MALANG - černý čaj

Nejlidnatější ostrov světa a jedna z turisticky nejatraktivnějších destinací. Jáva proslula díky sopkám, národnímu parku, vodnímu paláci, ptačímu trhu nebo chrámovému komplexu. Její čaj? Nejsou ho sice vagóny, zato dosahuje příjemné kvality. Kdo ho měl možnost ochutnat, přirovnává jávský čaj k Darjeelingu z druhé sklizně. Je plný, kořeněný a krásně voňavý. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
167 Kč /250 g 67 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
288 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »