+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MOSAMBIK GBOP MONTE METILILE BIO - černý čaj

Kód: 1619

Pod nejvyšší horou Mosambiku, která je domovem rozmanitých rostlin i živočichů, obnovují místní farmáři dávno zaniklé čajové zahrady. Jednou z takových je Monte Metilile. Čajovníky pěstuje v režimu organického zemědělství, sklizeň je tedy BIO a navíc neuvěřitelně lahodná. Dopřejte si i vy ortodoxní africký zlomkový čaj nejvyšší třídy s velkým množstvím zlatavých tipsů!

Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Harmonická, Mírná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO vás zaujme jak krásným listem, tak libou vůní. Po zalití vroucí vodou dá nálev nádherné jantarové barvy. V jeho chuti najdete harmonickou sladkost a lehoučkou ovocnou svěžest. Tento čaj je vynikající jako snídaňový, jeho přínosy však jistě oceníte i při celodenním popíjení.

Původ čaje

Jestli hned nevíte, kde přesně Mosambik leží, ani se nedivíme. O jihovýchodě Afriky se v našich končinách bohužel moc nemluví, natož, abychom měli představu, jaké politické poměry tam vládnou. A o tamním čaji se začínáme dozvídat teprve několik málo let. Ovšem sorty, které k nám z Mosambické republiky přilétají, přesvědčí každého škarohlída – mosambický čaj je nad očekávání skvělý! Proč? Čtěte dál…

Od roku 1505 bylo území Mosambiku kontrolováno Portugalskem. Důvodem byl jeho „objev“ portugalským mořeplavcem Vasco de Gama, který u něj přistál v roce 1498. Teprve v roce 1975 vyhlásila země nezávislost a vznikla Mosambická lidová republika. Následující dění však vyústilo v 15 let trvající občanskou válku. Dnes patří Mosambik k nejchudším státům světa.

Čajovníky se na africký kontinent dostaly zřejmě na začátku 20. století, nejprve do Keni, Ugandy, Malawi a Tanzanie. V Mosambiku je portugalští osadníci vysadili ve 30. letech. Koloniální dědictví se stalo základem pro příjmy z exportu pro řadu místních čajových producentů. V 60. letech byl dokonce Mosambik druhým největším africkým vývozcem čaje. Ale kvůli nepokojům, změnám hranic a bojům o nezávislost přišlo obrovské množství čajových zahrad ke značné újmě. O plantáže nikdo nepečoval, zpracovatelské závody byly zavřeny, veškerá technika chátrala, farmáři si řemeslo nepředávali z generace na generaci. Snahy společnosti Cha de Magoma však dopadají na úrodnou půdu. A to doslova. Díky investicím do kvalitního zázemí, místních lidí i obnovy čajových zahrad se k nám teď dostávají sorty špičkové kvality. Jednou z nich je Mosambik GBOP Monte Metilile BIO.

Zahrada Monte Metilile leží v regionu Mount Namuli. Jsou v ní vysázeny čajovníky Camellia sinensis var assamica. Klimatické podmínky v nadmořské výšce 1 200 metrů, půda bohatá na živiny a dostatek slunečního záření i potřebné vlhkosti – to vše keřům čajovníků v Monte Metilile nadmíru prospívá. Jsou navíc pěstovány v režimu organického zemědělství, tedy bez použití průmyslově vyráběných hnojiv či ošetřujících postřiků. Certifikace BIO, o kterou se čaj musí pravidelně ucházet, kvalitu čaje jen podtrhuje.

Mosambik GBOP Monte Metilile BIO patří k čajům ortodoxním, to znamená zpracovaným tou nejtradičnější metodou: lístky jsou sbírány ručně, poté se nechávají zavadnout, dělníci je buď ručně, nebo s pomocí strojů rolují, nato je sklizeň ponechána oxidaci a pak přichází na řadu sušení, třídění a balení čaje.

Zkratka GBOP (Golden Broken Orange Pekoe) v názvu vypovídá o nejvyšší třídě zlomkového čaje, často s úlomky celých listů. Takový čaj obsahuje vrcholové pupeny – tipsy. Ty se podílejí na harmonické a jemné chuti nápoje.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj Mosambik GBOP Monte Metilile BIO zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG - černý čaj

Až ochutnáte, užasnete. Černý čaj z rovníku je neuvěřitelně svěží, silný a pikantní. V sopečné půdě Sumatry se rodí čaj s vyrovnaným chuťovým profilem, atraktivní v zimě i v létě. Čajomilcům je plantáž Bah Butong dobře známa. Stejně jako pravidlo čajového vychutnávání: Pij svůj nápoj tak horký a ochucený, abys byl vždy oblažen. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
225 Kč /250 g 90 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
288 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

MOSAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MOSAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - černý čaj

Farmáři z mosambické zahrady Monte Metilile vsadili na organický způsob pěstování čajovníků a jejich sklizeň předčí všechna očekávání! Ortodoxní černý čaj s jemně sladovou chutí a ovocnými tóny se do vašeho čajového srdce zapíše zlatým písmem. Mosambik se totiž vrací mezi zásadní producenty kvalitního čaje. Nenechte si to ujít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »