+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Pro spokojenou rodinu - dárková dóza 150g

Kód: 2000

Ať už ho pijete horký, nebo ledový, vždycky vás potěší dokonalou chutí a nádhernou vůní. Tuto čajovou směs honeybushe, rooibosu, bezinek a borůvek ocení jak malé děti, tak jejich rodiče i prarodiče. Neobsahuje kofein, co jí ale nechybí, jsou vitaminy i minerální látky. Přesně takové, které se hodí po celý rok.

341 Kč s DPH
296 Kč bez DPH
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Složení

Rooibos, Honeybush, Bezinky, Borůvky 2%, Květy chrpy, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Čajový směs Borůvkový cupcake poskytuje nálev červenooranžové barvy, který chutná (samozřejmě) borůvkově a může připomínat populární malé dortíky cupcakes. Čím to? Borůvky totiž doplňují sladký rooibos a honeybush, které patří k bylinám, jimž chybí jakákoli trpkost nebo nakyslost. O svěží podtóny se v tomto případě starají bezinky.

Tento čaj si můžete připravit horký, skvěle chutná i jako ice tea.

Původ čaje

Mluví se o nich jako o superpotravině a my se tomu nedivíme. Borůvky totiž obsahují skutečně obrovské množství zajímavých látek – od vitaminů C, A a B přes minerály až po antokyany. Právě díky nim mají borůvky tak krásnou, modročervenou barvu.

Botanikové řadí borůvku (brusnici borůvku – Vaccinium myrtillus) do čeledi vřesovcovitých, z čehož lze usoudit, že má ráda podobná stanoviště jako vřesy. Husté keříky borůvek čili borůvčí se skutečně vyskytují obvykle na místech vlhkých, v kyselejších půdách a vyšších nadmořských výškách. Nejvíce jsou borůvky rozšířeny v severní Evropě, narazit na ně můžeme i na Islandu nebo na Kavkaze. K čemu lze sladké kulaté plody využít, není třeba rozepisovat. Borůvkový džem, borůvkový koláč, borůvkové knedlíky i borůvkový čaj známe dobře úplně všichni.

Honeybush je druhou zásadní ingrediencí čaje Borůvkový cupcake. Takzvaný čaj-nečaj dodává nápoji krásnou nasládlost a jemnost. Jde o fermentované, jehličky připomínající, lístky keře Cyclopia intermedia. Ten roste výhradně v jihoafrické divočině, nikde jinde na světě se ho pěstovat nedaří. Vyžaduje totiž specifické půdní i klimatické poměry a je mimořádně citlivý na průmyslové znečištění.

Do třetice se zastavme u rooibosu, kterému se často říká Redbush Tea. Také on pochází z jižní Afriky, na rozdíl od honeybushe ho pěstují farmáři v Americe, Evropě i Asii. Sklízí se z čajovníkovců kapských (Aspalathus linearis), keřů, jejichž listy i větvičky procházejí fermentací a získávají tím krásnou mahagonovou barvu i sladkou chuť.

Více informací o čaji naleznete zde.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Nutriční hodnoty / 100ml nálevu čaje
Energetická hodnota: 4 kJ / 2 kcal
Tuky: 0.1 g
z toho nasycených: 0.1 g
Sacharidy: 0.1 g
z toho cukry: 0.1 g
Bílkoviny: 0.1 g
Sůl: 0.01 g
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »