+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Rooibos Superior Long Cut BIO

Kód: 1716
Hodnocení: velmi dobrá, 1 recenze

Přirozeně bezkofeinový a přírodně sladký. Rooibos byste měli rozhodně vyzkoušet. Patří k čajům se značným nutričním přínosem a velmi sympatickou chutí. Mohou ho popíjet i opravdu malé děti, protože je jemný, nemá stimulační účinky a obsahuje antioxidanty i polyfenoly. BIO kvalita je zárukou naprosté čistoty byliny. Stačí ochutnat a bude vám jasné, že tohle je mezi rooibosy naprostá jednička.

Velká balení:
Malá balení:
222 Kč /250 g 89 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Jižní Afrika
Region
Region:
Cederberg
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Jemná
Pro děti
Pro děti:
pro kojence
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
457m - 762m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Rooibos Superior Long Cut BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Rooibos Superior Long Cut BIO je mimořádně jemný, lehký, až sametový. Chutná samozřejmě nasládle, jako všechny rooibosy, při pozorné degustaci odhalíte i oříškovou stopu. Ne nadarmo se rooibosu říká „medový keř“, právě med je v jeho chuti totiž dobře rozpoznatelný. Nálev má temně mahagonovou barvu.

Z rooibosu připravíte skvělý horký nápoj, který je možné vyladit mlékem, nebo cukrem a citronem. Výborně ale rooibos chutná i s kostkami ledu a čerstvým ovocem.

Původ čaje

Rooibos (Aspalathus linearis), česky čajovec nebo čajovníkovec, roste jenom v Jižní Africe, konkrétně v jihozápadním Kapsku. Botanicky je tento keř řazen do čeledi bobovitých, jeho květ je skutečně podobný například hrachoru, bobu nebo hrachu. Rostliny dosahují výšky kolem dvou metrů, jsou nápadné jehlicovitými lístky. Svědčí jim suché a písčité půdy, aby prosperovaly, potřebují periodické požáry, po kterých obrážejí. Vysoký žár přežívají také semena. Čajovníkovce jsou velmi citlivé na čistotu životního prostředí, což z nich, také kvůli požadavkům na specifické půdní a světelné podmínky, dělá jihoafrický endemit – jinde na světě je lze pěstovat jen s mimořádnými obtížemi.

Keře se sklízejí starší než dva roky, a to stříháním celých větviček v délce přibližně půl metru. Je potřeba, aby byly jemně nasekány, sesypány na hromady a ponechány fermentaci. Přirozený proces kvašení způsobí, že původně zelený materiál získá krásnou mahagonovou barvu a v jeho chuti vynikne sladkost až medovost. Jakmile dosáhne rooibos požadovaných senzorických parametrů, rozprostřou ho dělníci na betonová plata a nechají na slunci usušit.

Rooibos je rostlinou známou rozhodně víc než 300 let. V horách Cederbergu, kde vyrůstá, je doložena jeho konzumace domorodými Křováky, kteří ho užívali při nejrůznějších zdravotních obtížích. O jeho „znovuobjevení“ se koncem 18. století postaral botanik Carl Humberg. Ale až začátkem 20. století ho Afričané začali vyvážet. Dnes je vítanou variantou bylinných čajů a jeho celosvětová spotřeba neustále roste.

Pro úplnost zmiňme, že rooibos je bohatý na antioxidanty, flavonoidy a aspalathin, látku s potenciálem zlepšovat metabolický syndrom.

Herbář a blahodárné účinky:

Rooibos
Rooibos

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Rooibos Superior Long Cut BIO zalijte vodou o teplotě 100 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 8 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

1. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
10/10

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


HONEYBUSH BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONEYBUSH BIO

Honeybush miluje divoká úbočí kopců Kapského mysu, raduje se z přímořského vánku přinášejícího vláhu, oceňuje pravidelné požáry. Když klíčí, proráží si cestu nehostinným terénem, když kvete, šíří omamnou vůni. Jediné, co nesnáší, jsou chemická hnojiva a znečištěné ovzduší. A právě za to ho zbožňujeme. Přináší nám totiž přírodu v nejryzejší podobě. Nespoutanou a tolik křehkou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
297 Kč /250 g 119 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 8. 12. 2023

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO

Žádný kofein, žádné kalorie, žádná svíravost. Rooibos je čisté sladké potěšení, které můžete nalít mrňatům i prarodičům trpícím nespavostí. Měkký a aromatický nálev uchvátí každého. Navíc má vynikající zdravotní účinky a je v bio kvalitě. Neexistuje důvod, proč ho nevyzkoušet. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023

Rooibos zelený Long Cut BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Rooibos zelený Long Cut BIO

Zelená jim sluší a jihoafrické sluníčko prospívá! O kom že je řeč? Přece o ručně sklizených lístcích čajovce kapského, ze kterých se připravuje legendární rooibos. Tento západokapský poklad byl pěstován organickým způsobem s důrazem na respekt k přírodě a jeho nasekané větvičky s lístky se ponechaly v podobě větších částí. Alternativa k zeleným čajům, která neobsahuje tein, si uchovává všechna kouzla svého známějšího červeného bratra a přesto přináší nové zážitky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
347 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 8. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »