+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

ROOIBOS TROPICKÁ SAMBA

Kód: 1084
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Ať už zvládáte jen základní kroky, nebo si občas střihnete i kruhovou voltu, samba vždycky rozproudí krev v žilách a vyvolá úsměvy na rtech. Divoké tempo a svůdné pohyby ale můžete klidně přenechat Rooibosu, jablkům, kokosu a malinám. Hezky se posaďte do hlediště a propadněte reji červených, žlutých a chrpově modrých odlesků. Máte na to celých 10 minut. Pak je čas Tropickou sambu slít a ochutnat.

Velká balení:
Malá balení:
408 Kč /250 g 163 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Jižní Afrika
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Zelený rooibos, Kousky jablka, Dřišťál, Pomerančová kůra, Kokos, Okvětní lístky růže, Chrpa polní, Maliny

Nálev a chuť čaje

Sypaný čaj Rooibos Tropická samba dává tmavě žlutý nálev s intenzivní a velmi příjemnou ovocnou vůní. Chuť je sladká, tropická, s jemným dotekem kokosu. Na pozadí rozeznáte růže i maliny.

Připravte si ho také v osvěžující ledové variantě. Stačí nasypat na dno sklenice kostky ledu a přelít je teplým čajem.

Původ čaje

Základní ingrediencí tohoto čaje je Rooibos – čaj nečaj. Na drobné kousky nasekané lístky a větvičky čajovníkovce kapského samozřejmě nemají s čajem, jak ho známe, nic společného. Přesto je Rooibos v čajovém světě považován za výtečný nápoj přinášející mnoho zdravotních benefitů.

Čajovníkovce jsou keře rostoucí na velmi malé ploše blízko jihoafrického Kapského města. Jejich rozšíření je omezeno potřebou specifických půdních podmínek a dalších faktorů, které mají zásadní vliv na jejich růst. Patří mezi ně mimo jiné občasné plošné požáry nebo nadmořská výška mezi 500-800 metrů. Sklízejí se celé větvičky i s jehlicovitými lístky. Dělníci je nasekají a suší na přímém slunci.

Za celosvětovou popularitou Rooibosu stojí fakt, že je bezkofeinový, plný antioxidantů a zároveň chutná medově sladce. Výborně ho přijímají malé děti i starší lidé.

Bílá dužina kokosového ořechu je používaná v kuchyni, kosmetice i tradiční medicíně více než 3 tisíce let. Je aromatická, sladká a velmi bohatá na vápník, draslík, proteiny a vitaminy řady B. Zajímavé také je, že kokosový ořech je jedno z největších semen na světě. Strom – palma kokosovníku ořechoplodého dorůstá až 30 metrů. Je rozšířena především v tropických oblastech, do střední Evropy se informace o kokosech dostaly až v 16. století.

Na zahradách, u cest i na krajích lesa – tam všude může Evropan narazit na ostružiník maliník. Trnitý keř s dlouhými prutovitými výhony plodí šťavnaté „bobule“, populární jak v kuchyni, tak léčitelství. Ve skutečnosti jde o souplodí drobných peckovic. Maliníky pocházejí zřejmě z Asie a Evropy. Ačkoli jsou součástí flóry značně dlouho, větší pozornost vzbudily až během 19. století. Pak nastal šlechtitelský boom a drobné zahradní ovoce se začalo objevovat v mnoha zajímavých variantách. Maliny jsou bohaté zejména na antioxidanty.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený Rooibos
Zelený Rooibos
Jablka
Jablka
Pomerančová kůra
Pomerančová kůra

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 ⁰C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 8 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 10.

Hodnocení: velmi dobrá
Oblíbený čaj mojí ženy. Musím kupovat pravidelně. :) Ale uznávám, že není špatný. Je velice jemný, hladký a příjemný. Taková vyloženě sametová chuť s ovocnými tóny.

24. 4.

Hodnocení: vynikající
Kvalitní zboží, které nezklame. Podrobné návody, výstižné a kultivované komentáře. Hezké a intuitivní stránky .Moc si pochutnáte,stačí ochutnat.Paní ráda poradí.

13. 7.

Hodnocení: vynikající
Další úžasný čaj v seznamu Rooibosů a mě nastává problém, protože nevím který dříve ochutnat, všechny jsou totiž naprosto jedinečné.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ALADIN - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ALADIN - směs

Neskutečně sladký a báječně svěží – to je náš Aladin. Úplně jako z pohádky. Stačí ho uvařit a splní vám tři přání – mírně vás omladí, zažene stres a nastartuje metabolismus. V dnešní hektické době není nic lepšího. Přirozeně bezkofeinový nápoj s medově-ovocnou chutí se bude líbit malým dětem i jejich prarodičům. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
424 Kč /250 g 170 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA

Ááách… vanilkové orgie jsou tady! Podařilo se nám sladit ingredience skvostně chutné a neuvěřitelně zdravé. Výsledek našeho snažení přinesl úlevu – nejsme ve stresu, máme optimální tlak i cholesterol, hubneme před očima a spíme jako batolata. To vše díky zelenému Rooibosu, rakytníku, guavě, mrkvi, měsíčku, ananasu… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
374 Kč /250 g 150 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

ROOIBOS BLÁZNIVÁ JAHODA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS BLÁZNIVÁ JAHODA

Co nejbláznivějšího jste kdy udělali? Skočili padákem? Potopili se k vraku Titaniku? Řekli tchyni, že je nejbáječnější žena pod sluncem? Ať už to bylo cokoli, jistě se svět okamžitě prozářil, provoněl a probarvil. Bláznivé skutky jsou totiž potřeba. Někdy na ně ale není ani nálada, ani čas. Pak přichází ke slovu čaj. Jahodový. Bláznivě pikantní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
415 Kč /250 g 166 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »