+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

ROOIBOS TROPICKÁ SAMBA

Kód: 1084
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Ať už zvládáte jen základní kroky, nebo si občas střihnete i kruhovou voltu, samba vždycky rozproudí krev v žilách a vyvolá úsměvy na rtech. Divoké tempo a svůdné pohyby ale můžete klidně přenechat Rooibosu, jablkům, kokosu a malinám. Hezky se posaďte do hlediště a propadněte reji červených, žlutých a chrpově modrých odlesků. Máte na to celých 10 minut. Pak je čas Tropickou sambu slít a ochutnat.

Velká balení:
Malá balení:
410 Kč /250 g 164 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Jižní Afrika
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Zelený rooibos, Kousky jablka, Dřišťál, Pomerančová kůra, Kokos, Okvětní lístky růže, Chrpa polní, Maliny

Nálev a chuť čaje

Sypaný čaj Rooibos Tropická samba dává tmavě žlutý nálev s intenzivní a velmi příjemnou ovocnou vůní. Chuť je sladká, tropická, s jemným dotekem kokosu. Na pozadí rozeznáte růže i maliny.

Připravte si ho také v osvěžující ledové variantě. Stačí nasypat na dno sklenice kostky ledu a přelít je teplým čajem.

Původ čaje

Základní ingrediencí tohoto čaje je Rooibos – čaj nečaj. Na drobné kousky nasekané lístky a větvičky čajovníkovce kapského samozřejmě nemají s čajem, jak ho známe, nic společného. Přesto je Rooibos v čajovém světě považován za výtečný nápoj přinášející mnoho zdravotních benefitů.

Čajovníkovce jsou keře rostoucí na velmi malé ploše blízko jihoafrického Kapského města. Jejich rozšíření je omezeno potřebou specifických půdních podmínek a dalších faktorů, které mají zásadní vliv na jejich růst. Patří mezi ně mimo jiné občasné plošné požáry nebo nadmořská výška mezi 500-800 metrů. Sklízejí se celé větvičky i s jehlicovitými lístky. Dělníci je nasekají a suší na přímém slunci.

Za celosvětovou popularitou Rooibosu stojí fakt, že je bezkofeinový, plný antioxidantů a zároveň chutná medově sladce. Výborně ho přijímají malé děti i starší lidé.

Bílá dužina kokosového ořechu je používaná v kuchyni, kosmetice i tradiční medicíně více než 3 tisíce let. Je aromatická, sladká a velmi bohatá na vápník, draslík, proteiny a vitaminy řady B. Zajímavé také je, že kokosový ořech je jedno z největších semen na světě. Strom – palma kokosovníku ořechoplodého dorůstá až 30 metrů. Je rozšířena především v tropických oblastech, do střední Evropy se informace o kokosech dostaly až v 16. století.

Na zahradách, u cest i na krajích lesa – tam všude může Evropan narazit na ostružiník maliník. Trnitý keř s dlouhými prutovitými výhony plodí šťavnaté „bobule“, populární jak v kuchyni, tak léčitelství. Ve skutečnosti jde o souplodí drobných peckovic. Maliníky pocházejí zřejmě z Asie a Evropy. Ačkoli jsou součástí flóry značně dlouho, větší pozornost vzbudily až během 19. století. Pak nastal šlechtitelský boom a drobné zahradní ovoce se začalo objevovat v mnoha zajímavých variantách. Maliny jsou bohaté zejména na antioxidanty.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený Rooibos
Zelený Rooibos
Jablka
Jablka
Pomerančová kůra
Pomerančová kůra

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 8 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 ⁰C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 8 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

9. 10.

Hodnocení: velmi dobrá
Oblíbený čaj mojí ženy. Musím kupovat pravidelně. :) Ale uznávám, že není špatný. Je velice jemný, hladký a příjemný. Taková vyloženě sametová chuť s ovocnými tóny.

24. 4.

Hodnocení: vynikající
Kvalitní zboží, které nezklame. Podrobné návody, výstižné a kultivované komentáře. Hezké a intuitivní stránky .Moc si pochutnáte,stačí ochutnat.Paní ráda poradí.

13. 7.

Hodnocení: vynikající
Další úžasný čaj v seznamu Rooibosů a mě nastává problém, protože nevím který dříve ochutnat, všechny jsou totiž naprosto jedinečné.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ALADIN - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ALADIN - směs

Neskutečně sladký a báječně svěží – to je náš Aladin. Úplně jako z pohádky. Stačí ho uvařit a splní vám tři přání – mírně vás omladí, zažene stres a nastartuje metabolismus. V dnešní hektické době není nic lepšího. Přirozeně bezkofeinový nápoj s medově-ovocnou chutí se bude líbit malým dětem i jejich prarodičům. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
425 Kč /250 g 170 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

ZELENÝ ROOIBOS GOJI (KUSTOVNICE ČÍNSKÁ)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ ROOIBOS GOJI (KUSTOVNICE ČÍNSKÁ)

Kdo hledá, ten najde. Právě jste objevili super vymazlený sypaný čaj, jehož zdravotní účinky vás doslova omráčí. Kdo ho pije, ten nestárne, má ideální váhu, zdravé zuby, krevní tlak v normě a slunce v duši. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
423 Kč /250 g 169 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ ROOIBOS RAKYTNÍK - GUAVA

Ááách… vanilkové orgie jsou tady! Podařilo se nám sladit ingredience skvostně chutné a neuvěřitelně zdravé. Výsledek našeho snažení přinesl úlevu – nejsme ve stresu, máme optimální tlak i cholesterol, hubneme před očima a spíme jako batolata. To vše díky zelenému Rooibosu, rakytníku, guavě, mrkvi, měsíčku, ananasu… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
376 Kč /250 g 150 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 26. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »