

Světlice barvířská - okvětní lístky
Takhle vypadá sluníčko. Okvětní lístky světlice barvířské hřejí, jen se na ně podíváte. Žluté barvivo, které obsahují, dodá krásný odstín i čaji. Kromě toho, že bude nádherně žlutooranžový, poskytne vám spoustu důležitých látek. Podpoří růst aktivní svalové hmoty a prospěje pleti i normálnímu stavu vlasů.
Složení
Světlice barvířská 100%Nálev a chuť čaje
Světlice barvířská – okvětní lístky poskytuje po zalití horkou vodou nálev výrazné žlutooranžové barvy s téměř neznatelnou vůní. Také chuť je spíš nenápadná, jemná a nasládlá.
Okvětní lístky můžete použít k přípravě čaje, ale také odvaru pro vnější použití. Lze je zároveň přidat k pokrmům nebo nápojům. Díky obsahu barviva jim dodají krásný odstín.
Původ čaje
Doslova multifunkční využití má rostlina, jejíž květy proslavilo barvení látek. Světlici barvířskou(Carthamus tinctorius), které se taky říká saflor nebo nepravý šafrán, používali už dávní Egypťané. Populární ale byla a stále je nejen díky obsahu saflorové žluti a karthaminu. Kromě těchto barviv je pěstována i coby pícnina a olejnina, zároveň patří k významným medonosným bylinám.
Jak vlastně světlice vypadá? Podobá se bodláku, patří do čeledi hvězdnicovitých, jde o letničku s výraznými, žlutými květy. Pochází z Asie, vyžaduje sucho a teplo. Dorůstá asi do jednoho metru, má však velmi hluboké kořeny, takže všechny živiny i vláhu čerpá z podloží.
Díky výše zmíněným barvivům byly květy světlice hojně využívány k barvení látek, jejich pigment je ale také využíván v potravinářství. Lze jím barvit rýži, polévky i například pečivo. Karthamin se uplatňuje také při výrobě vysoce kvalitní kosmetiky (rtěnek, mýdel a podobně).
Světlice není významná samozřejmě pouze díky barvivu. Ke zdravotním účinkům této byliny patří podpora růstu aktivní svalové hmoty, odvar prospívá také pleti a normálnímu stavu vlasů.
Ukázka balení bylin
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.
Příprava
|
|
|
Návod na přípravu
- Světlici barvířskou zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 - 2 čajové lžičky na 1,5 dl.
- Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 - 2 lžičky navíc.
- Doba vyluhování 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

























Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ KVĚT (bez kalichu) (Calendula officinalis) - bylina

Slunečnice - okvětní lístky
