+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

TARRY LAPSANG SOUCHONG - černý čaj

Kód: 1637
Hodnocení: dobrá, 1 recenze

Tak výjimečný. Tarry Lapsang Souchong zkrátka nedává prostor pro kompromisy. Buď tomuto jedinečnému černému čaji zcela propadnete nebo s rozpačitým výrazem odsunete šálek stranou. Je však rozhodně třeba zjistit, do kterého tábora patříte. My totiž věříme, že si unikátní zauzený čaj dokáže svou kouřovostí a specifickou chutí získat celý zástup fanoušků.

Velká balení:
Malá balení:
286 Kč /250 g 114 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Fujian
Chuť
Chuť:
Kouřová, Uzená
Pro děti
Pro děti:
Ne
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
900m

Složení

Černý čaj Lapsang Souchong 100%

Nálev a chuť čaje

Překrásná jantarová barva ožívá zlatavými odlesky. Nálev má svébytnou zauzenou chuť s nasládlou linkou a dlouhotrvajícím příjemným závěrem.

Původ čaje

Asi málokterý čaj dokáže tak překvapit již při otevření balení. Tak výrazná vůně, která se plně vtiskne i do chuti, je opravdu neobyčejná. Legenda praví, že za dynastie Čching zpozdil průchod armády mezi kopci Wuyi tamní každoroční zpracování čajových lístků. Producenti čaje ovšem měli již nasmlouvané zakázky a tak přikázali svým pracovníkům, ať vše urychlí. Ti proto vzali borovicové dřevo, zapálili jej a zprudka nad ním lístky usušili, čímž ovšem zcela upozadili původní vlastnosti čaje.

 Vznikl nový fenomén, zauzený Lapsang Souchong, který mnozí přirovnávají k whisky Laphroaig. Ten původní, pravý, pochází z regionu Fujian na východě Číny. Protože však zájem o něj neustále stoupá, produkce se přesunula také na Taiwan. Bez ohledu na lokalitu však zůstává proces výroby stejný.

Při sklizni jsou pečlivě vybírány velké lístky camellia sinensis, které se poté stočí a buď se přímo opékají nad borovicovým dřevem nebo se již dříve restované lístky pouze kouřem udí. Intenzita je pak při “studené” metodě dána vzdáleností od dýmu. Vše probíhá ve speciálních udírnách, které jsou léty používání natolik provoněné,že  zdejší zaměstnanci se smíchem tvrdí, že mohou do práce chodit i poslepu.

Tarry v překladu znamená dehtový nebo asfaltový, ale k tomu má tato legenda mezi čínskými černými čaji skutečně daleko. Ve vůni je patrná pryskyřice, dřevo a lehce také paprika. Pro své výrazné rysy se lapsang souchong používá i jako koření k masu či do asijských polévek. Aroma i chuť je mimořádně harmonická, proto se do čaje běžně nepřidává mléko ani cukr. Tarry Lapsang Souchong není jednoduchý čaj pro každého, ale pokud milujete kouřovou chuť whisky či grilovaného masa, pak jste si jistě právě našli nového favorita.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj Tarry Lapsang Souchong zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

19. 10.

Hodnocení: dobrá
Tady dávejte pozor. Čaj může někomu chutnat, ale doporučuji nejdříve objednat menší množství. Přesně jak stojí v popisku - je to 50/50. Ta uzená vůně je extrémní. Stačí na chvilku otevřít a cítíte "udírnu" po celé místnosti. Největší problém jsem měl s tím, že mi ta uzená vůně přebíjela chuť čaje, takže jsem to po pár dnech vzdal. Zkušenost to byla zajímavá, ale zatím zůstanu u masa :-)
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


EARL GREY - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EARL GREY - černý čaj

Stará dobrá a osvědčená klasika. Černý Earl Grey patří v mnoha rodinách k nezbytnému inventáři. Jste zvědaví, proč ho milují lidé od Manchesteru po Tokio? Proč se každé ráno rozvoní v milionech kuchyní? My to víme. Má totiž vynikající chuť a mimořádnou povzbuzující schopnost. Ať už si ho uvaříte ráno nebo v poledne, vždycky udělá radost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
225 Kč /250 g 90 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021

ROOIBOS
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS

Zprávy o báječné chuti a ohromných zdravotních účincích divokého Rooibosu se šíří světem. Z jihoafrického Cederbergu doputovaly do Ameriky, Asie i Evropy. Nenápadná bylina rostoucí jen na velmi malém území dává nápoj, který sice není pravým čajem, ale k jeho popularitě se přibližuje mílovými kroky. Ochutnejte – jeho podmanivému, decentnímu kouzlu se podléhá rychle! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
200 Kč /250 g 80 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021

PU  ERH  STD
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH STD

Ještě zdravější, než jsme doufali. Pokud vás zajímá, jak vypadal, chutnal a voněl čaj před dvěma tisíci lety, pak si dejte Pu Erh. Samozřejmě vám nenabízíme žádnou archeologickou vykopávku, nýbrž čaj zpracovaný tou nejtradičnější metodou. Tajemná dvojí fermentace dodává Pu Erhu čarovné schopnosti. Ne nadarmo se mu přezdívá čínský penicilin. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 10. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »