+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Yun Ming - zelený čaj

Kód: 430

Tuhle zelenou klasiku vyrábí v Yunnanu už stovky let. Vysloužila si tak přízvisko prababička zelených čajů a zároveň se vypracovala ve skutečně ušlechtilou sortu. Jde o čaj fermentovaný jen naprosto minimálně, takže si zachovává spoustu cenných látek a vzácných senzorických vlastností. V chuti Yun Ming rozpoznáte nasládlé i lehce svíravé tóny, zaregistrujete také krásné květinové aroma.

Velká balení:
Malá balení:
367 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Mírně květinová, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň

Složení

Zelený čaj Yun Ming 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Yun Ming poskytuje nálev světle žluté barvy, s pěknou jiskrou. Chuť lze popsat jako jemnou, nasládlou a květinovou. Pro zelené čaje typická svíravost je v tomto případě jen velmi mírná. Pokud jde o aroma, poznáte v něm exotické květiny.

Čaj je skvělý jak horký, tak ledový. V zimě prohřeje a dodá energii, v létě osvěží.

Původ čaje

Provincie Yunnan patří k nejproslavenějším čínským čajovým oblastem. Leží u jihozápadních hranic země, je pokrytá horami a protéká jí řada významných řek. Yunnanské mírné klima bohaté na srážky čajovníkům čínským (Camellia sinensis) velmi prospívá. Není tedy divu, že se místní farmáři jejich pěstování věnují víc než 2 tisíce let.

Legendy praví, že původně mohli zelený čaj popíjet výhradně císaři, a to za panování dynastií Shang a Zhou. Dynastie Ming (jejíž název si tento čaj „vypůjčil“) se do historie zapsala inovacemi v čínských čajových obřadech, syn mingského císaře Zhu Yuanzhang dokonce sestavil Zákon o vaření čaje. Stanovil také jednoduché metody přípravy čaje a popsal atmosféru, která by obřady měla doprovázet. „Prostředí by mělo být přirozené a klidné,“ uvedl například, nebo: „Stav mysli by měl být otevřený a soustředěný“.

Ještě jednu poznámku si k tomuto velikánovi dovolíme. Značnou pozornost věnoval vodě, ze které má být čaj připravován. „Voda je matkou čaje. Vůně čaje může být objevena pouze prostřednictvím vody. Bez vody není nic,“ uváděl.

Jeho slova platí dodnes. Kvalita, teplota a množství vody, kterou zaléváme čajové lístky, mají na výsledné vlastnosti nápoje nemalý vliv. V případě pevně svinutých lístků Yun Ming je potřeba pamatovat na to, že infuze může být pomalejší než u jiných typů zelených čajů. Doporučujeme proto trochu experimentovat a hledat optimální poměry všech vstupních parametrů. Jsme přesvědčeni, že svůj ideál rychle najdete a zamilujete si ho.

Jak píšeme v úvodu – Yun Ming je proslavený také díky tomu, že při zpracování neprošly zelené čajové lístky takřka žádnou fermentací. Proto mají velmi světlou barvu a zachovaly si mnoho cenných látek.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ZELENÝ YUNNAN OP - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ YUNNAN OP - zelený čaj

Až vyrazíte do Yunnanu, jihozápadní čínské provincie, zcela jistě navštívíte velkolepé hory, uvidíte řadu divokých zvířat a seznámíte se s čarokrásnými rostlinami. Jedna z nich je po mnoho staletí uctívána jako elixír života. Ano, jde o čajovník čínský. Jeho nejlepší lístky vám přivážíme z osvědčené plantáže, kde je sklízejí generace farmářů. Pro vaše zdraví, radost a povzbuzení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
203 Kč /250 g 81 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

FOG TEA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

FOG TEA BIO - zelený čaj

Fog Tea je ušlechtilý čaj, jenž se zrodil v oparu vysokých hor. Přivezli jsme ho z čajové zahrady položené nad řekou Yangtze a jezerem Poyeng. Čaj z mlhy, jak je také Fog Tea nazýván, se musel hodně snažit, aby polapil sluneční paprsky. Proto má mimořádně mnoho chlorofylu, aromatických látek a polyfenolů. Chutná sladce, osloví čajové začátečníky i protřelé čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
443 Kč /250 g 177 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

ZELENÝ ČAJ YIN XIANG
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZELENÝ ČAJ YIN XIANG

Zelené čaje na popularitě neztrácejí. Proto jsme speciálně pro vás přivezli novinku z Guangxi. Elegantní a svěží Yin Xiang dostal název po knížeti ze slavné dynastie Čching. Proslul neúnavnou prací pro blaho císaře a do dějin se zapsal zásahy proti povodním. Čaj s jeho jménem vás bude neúnavně osvěžovat a zachrání vás před dehydratací. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
330 Kč /250 g 132 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »