+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Yun Ming - zelený čaj

Kód: 430

Tuhle zelenou klasiku vyrábí v Yunnanu už stovky let. Vysloužila si tak přízvisko prababička zelených čajů a zároveň se vypracovala ve skutečně ušlechtilou sortu. Jde o čaj fermentovaný jen naprosto minimálně, takže si zachovává spoustu cenných látek a vzácných senzorických vlastností. V chuti Yun Ming rozpoznáte nasládlé i lehce svíravé tóny, zaregistrujete také krásné květinové aroma.

Velká balení:
Malá balení:
365 Kč /250 g 146 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 26. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Mírně květinová, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň

Složení

Zelený čaj Yun Ming 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Yun Ming poskytuje nálev světle žluté barvy, s pěknou jiskrou. Chuť lze popsat jako jemnou, nasládlou a květinovou. Pro zelené čaje typická svíravost je v tomto případě jen velmi mírná. Pokud jde o aroma, poznáte v něm exotické květiny.

Čaj je skvělý jak horký, tak ledový. V zimě prohřeje a dodá energii, v létě osvěží.

Původ čaje

Provincie Yunnan patří k nejproslavenějším čínským čajovým oblastem. Leží u jihozápadních hranic země, je pokrytá horami a protéká jí řada významných řek. Yunnanské mírné klima bohaté na srážky čajovníkům čínským (Camellia sinensis) velmi prospívá. Není tedy divu, že se místní farmáři jejich pěstování věnují víc než 2 tisíce let.

Legendy praví, že původně mohli zelený čaj popíjet výhradně císaři, a to za panování dynastií Shang a Zhou. Dynastie Ming (jejíž název si tento čaj „vypůjčil“) se do historie zapsala inovacemi v čínských čajových obřadech, syn mingského císaře Zhu Yuanzhang dokonce sestavil Zákon o vaření čaje. Stanovil také jednoduché metody přípravy čaje a popsal atmosféru, která by obřady měla doprovázet. „Prostředí by mělo být přirozené a klidné,“ uvedl například, nebo: „Stav mysli by měl být otevřený a soustředěný“.

Ještě jednu poznámku si k tomuto velikánovi dovolíme. Značnou pozornost věnoval vodě, ze které má být čaj připravován. „Voda je matkou čaje. Vůně čaje může být objevena pouze prostřednictvím vody. Bez vody není nic,“ uváděl.

Jeho slova platí dodnes. Kvalita, teplota a množství vody, kterou zaléváme čajové lístky, mají na výsledné vlastnosti nápoje nemalý vliv. V případě pevně svinutých lístků Yun Ming je potřeba pamatovat na to, že infuze může být pomalejší než u jiných typů zelených čajů. Doporučujeme proto trochu experimentovat a hledat optimální poměry všech vstupních parametrů. Jsme přesvědčeni, že svůj ideál rychle najdete a zamilujete si ho.

Jak píšeme v úvodu – Yun Ming je proslavený také díky tomu, že při zpracování neprošly zelené čajové lístky takřka žádnou fermentací. Proto mají velmi světlou barvu a zachovaly si mnoho cenných látek.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ASSAM TGFOP 1 -  černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOP 1 - černý čaj

Vodu na čaj nevařte zbytečně dlouho. Čajové lístky nasypte do předehřáté konvice a zalijte. Louhujte tři minuty a můžete jantarový nápoj rozlévat do šálků. Podávejte je přátelům kolem stolku, povídejte si, vzpomínejte, plánujte. Přesně pro takové chvíle se narodil černý čaj z Assamu. Byl stvořen, aby vnášel harmonii a pohodu tam, kde si ji umí užít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
364 Kč /250 g 146 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 26. 6. 2024

GOLDEN YUNNAN - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GOLDEN YUNNAN - černý čaj

Co byste si vzali na pustý ostrov? Tlustou knížku, hubenou peněženku nebo voňavý a sladký černý čaj? Naše volba je jasná – nic by nám při ztroskotání nechybělo více, než šálek skvostného nápoje z nejtradičnější čínské provincie. Až s námi budou zmítat vysoké vlny, vlasy rozhází divoký vítr a déšť zbičuje naše ramena, pak si naplníme konvičku zlatavým mokem a zase bude dobře… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
351 Kč /250 g 140 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 26. 6. 2024

CHINA GUNPOWDER - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA GUNPOWDER - zelený čaj

Žádné kalorie, hodně teinu, lehká kouřová chuť a blahodárné účinky. Takový je China Gunpowder, klasik mezi zelenými čaji. Kdo ho pije, je podle Japonců dlouho živ, podle Američanů rychle zdráv a podle nás stále vesel. Okuste čaj s famózními vlastnostmi a těšte se na skvělý zážitek! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
146 Kč /250 g 58 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 27. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »