+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Brasil Yerba Mate Green BIO

Kód: 1722

Kdo má rád bylinnou, zemitou chuť Maté, přijde si na své. A kdo mu ještě nepropadl, má skvělou příležitost ochutnat velmi kvalitní BIO sortu. Kromě výborné chuti získá i pořádnou dávku energie, protože fermentované lístky cesmíny paraguayské fungují coby známý stimulant. Amazonští indiáni by mohli vyprávět.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Region
Region:
Paraná
Chuť
Chuť:
Přírodní, Nasládlá, Bylinná
BIO
BIO:
Ano

Složení

Yerba Mate 100%

Nálev a chuť čaje

Brasil Yerba Maté Green BIO dává nápoj mírně zemitý, jak už je u Maté obvyklé, zároveň v něm poznáte chuť bylin a příjemnou nasládlost. Nálev má světlou barvu.

Původ čaje

Dávní argentinští, brazilští a paraguajští indiáni ho považovali za posvátný, protože jim pomáhal překonat únavu a udržet bdělost ve všech náročných situacích, které je v hlubokých amazonských pralesech mohly potkat. My víme, co za jedinečnými schopnostmi Yerba Maté stojí, jsou to především theobromin, kofein a theofylin a pak také vitaminy a mnoho minerálních látek. Na začátku všeho jsou stálezelené stromy cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis) rostoucí v Argentině, Chile, Brazílii, Uruguayi a Paraguayi. Dosahují výšky kolem 20 metrů, pro potřeby sklizně listů a větviček jsou udržovány nižší. Cesmínám paraguayským se dobře daří na zastíněných místech, poblíž potoků a řek. Sklízejí se jejich tuhé, vejčité listy, a to i s koncovými větvičkami, v intervalu 3-4 roky. Celé větve nacpou dělníci do pytlů a nechají fermentovat. Díky přirozenému procesu kvašení změní rostlinný materiál jak barvu, tak chuť a aroma. Když je tento proces u konce, musí vše projít působením vysoké teploty, aby se fermentace v pravou chvíli zastavila. Následuje sušení a další pěchování do pytlů. V nich Yerba Maté 1-2 roky zraje. Teprve na konci tohoto procesu může být pomleto, vytříděno a zabaleno. Jak známo, popíjejí Jihoameričané nápoj z kalabasy, tedy vysušené tykvové slupky, speciální slámkou nazývanou bombilla. Vy si ale můžete Yerba Maté klidně dopřát z oblíbeného hrnku nebo termosky. Doporučujeme vyzkoušet ho jako nápoj horký i ledový. Každý má něco do sebe.

Návod k tradiční přípravě:

  1. Tradičně se Mate připravuje v tzv. kalabase (vysušené tykvové slupce) a pije se horké nebo chlazené pomocí bombilly (kovové slánky).
  2. Do kalabasy nasypte 2-3 čajové lžičky lístků a přelijte mírně teplou vodou tak, aby lístky získaly pevnou konzistenci.
  3. Po několika minutách zalijte horkou vodou a nechte 3 minuty vyluhovat.
  4. Opatrně do kalabasy vsuňte bombillu a osvěžující nápoj můžete pomalu popíjet. Aby se do slánky nedostaly žádné lístky, je na jejím spodním konci malé sítko. Nepřipravujte příliš silný nálev, aby se bombilla neucpala!
  5. Tento proces můžete z jedné dávky Mate opakovat až pětkrát. Vylouhujte však vždy maximálně 3 minuty. V případě potřeby použijte k ochucení cukr, citron, pomeranč, rum, koňak nebo mléko.

Herbář a blahodárné účinky:

Yerba Mate
Yerba Mate

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1-2 čajové lžičky na 200 ml

Návod na přípravu

  1. 1-2 lžičky Mate nasypte do šálku (200 ml) a zalijte 70-80 °C horkou vodou.
  2. Nechejte max. 3-5 minut louhovat a poté sceďte. Čím déle jej necháte louhovat, tím je nálev povzbudivější.
  3. Po 5 minutách však začíná čaj hořknout.
  4. Ze stejné dávky je možno připravit ještě další nálevy. Čaj lze ochutit citronem nebo javorovým sirupem.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »