+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin


DTest

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIOČistý Yerba Mate

Yerba mate si pochvalují miliony lidí na celém světě. Není se co divit. Posezení u kalabasy, která koluje od jednoho k druhému, patří ke chvílím, na jaké se nezapomíná. Ceremoniální setkání má podle původních indiánů kmene Guarani sjednocovat. Bez ohledu na to, zda spoluvychutnávače znáte z práce,… celý popis

Filtrovat podle parametrů
zobrazeno 1 - 5 z 5

YERBA MATE ELABORADO CON PALO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE ELABORADO CON PALO

Co vám nabídnou v Jižní Americe? Ať už zavítáte do honosné restaurace nebo chudé rodiny na okraji města, vždy vás pohostí teplým Mate. Zelený indiánský poklad tam dříve žvýkali s lístky koky. Protože má skvělé povzbuzující schopnosti, používají ho dnes i k přípravě čaje. V Argentině, Chile, Brazílii a Paraguayi se stal národním nápojem. Možná se zabydlí i u vás doma… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
205 Kč /250 g 82 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE

Škoda, že nemůžeme každému balíčku téhle krasavice z Paraná nasadit zlatou korunku. Zasloužila by si ji. Tato Yerba Maté je skutečnou princeznou. Vozíme ji rovnou z plantáže a nikdy neodoláme, abychom si hned nenaplnili kalabasu a nepodlehli její zemité a přesto atraktivní chuti. Mate Green Despalada se výborně hodí pro ty, co s nápojem jihoamerických indiánů zatím jen koketují. Učaruje jim svou silou i něhou zároveň. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
199 Kč /250 g 80 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

YERBA MATE NARANJA S LAPACHEM
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE NARANJA S LAPACHEM

Kdo umí aspoň trochu španělsky, už tuší, jak tohle originální Mate chutná. Naranja je totiž pomeranč. Šťavnaté, sladké a oranžové citrusové plody dodávají typicky zemitému nápoji svěží ovocnou linku. Hezky si s ní pohrává i slabě vanilkové a nasládlé Lapacho. Mate Naranja patří ke klasice, po které sáhne většina Jihoameričanů několikrát do týdne. Ochutnejte ho taky! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
233 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

YERBA MATE PRAŽENÉ PREMIUM
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE PRAŽENÉ PREMIUM

Čím je pro Asii mandragora, tím je Maté pro Jižní Ameriku. S trochou nadsázky, samozřejmě. Přesto nemůžeme pominout fakt, že si získal přízviska jako „zelené zlato indiánů“ nebo „čarodějná bylina“. Rituálně se čaj z lístků cesmíny paraguayské popíjí pár tisíc let a v Argentině nenajdete člověka, který by ho alespoň neochutnal. Pomáhá totiž zahnat nejen únavu, ale taky třeba hlad. Vyzkoušejte prémiovou verzi praženého Maté jako skutečný Jihoameričan. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
328 Kč /250 g 131 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Ochutnejte odvar připravovaný již po tisíce let z listů Ilex Guayusa, cesmíny rostoucí na posvátném území pod baldachýnem amazonského deštného pralesa. Je blízkou příbuznou cesmíny paraguayské, ze které se dělá Yerba Maté, nápoj v mnohém podobný a přece tolik jiný. Noční hlídač z Ekvádoru, jak se Guayuse přezdívá, Vás po prvních doušcích zaplaví osvěžující energií a připraví i na ten nejnáročnější den. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
410 Kč /250 g 164 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Produktů na stranu: 12 24 72

Čistý Yerba Mate

Yerba mate si pochvalují miliony lidí na celém světě. Není se co divit. Posezení u kalabasy, která koluje od jednoho k druhému, patří ke chvílím, na jaké se nezapomíná. Ceremoniální setkání má podle původních indiánů kmene Guarani sjednocovat. Bez ohledu na to, zda spoluvychutnávače znáte z práce, jde o významnou návštěvu, kamarády nebo snad náhodné kolemjdoucí. Ale stejně jako v jiných činnostech – nic není dogma. Užijte si své mate klidně i při sledování dobrého filmu nebo kreativní práci. Vždycky vám prospěje.

Maté musí vyzrát. Skoro jako víno

Než se zelené lístky cesmíny paraguayské promění ve světle žlutý a specificky chutnající nápoj, projdou bezpočtem rukou. Bez zajímavosti rozhodně není ani fakt, že aby vůbec cesmína vyrostla, musí její semínko projít zažíváním ptáků.

Farmáři si rostliny pěstují od sazeniček, nejčastěji ve fóliovnících. Když mladé cesmíny přesadí na plantáže, čekají ještě minimálně dva roky, než přistoupí ke sklizni. Ta bývá obvykle ruční a vztahuje se na listy i větvičky.

Materiál je napěchován do pytlů, kde začne probíhat přirozená fermentace a oxidace. Nesmí ale přesáhnout 24 hodin. Sklizeň putuje k sušení a odtud do speciální vyhřáté místnosti. Tady je budoucí Yerba mate dosušeno při 90 ⁰C. Následuje hrubé mletí a druhé pěchování do pytlů. Tentokrát v nich ale materiál zůstává 12-24 měsíců. V prostorách se stálou teplotou a vlhkostí zraje. Získává tak jedinečnou barvu, vůni a chuť.

Před balením je mate znovu drceno a sortováno.

Tradiční rituál spojuje

V někom možná vyvolává potřeba zachování přesně stanoveného postupu malou vzpouru. U přípravy a popíjení Yerba mate si ale nechejte poradit. Opravdu ho vychutnáte lépe, když budete znát, alespoň teoreticky, jak má vaření a konzumace vypadat. Tradici si přeci vždycky můžete přizpůsobit vlastním možnostem.

Originální jihoamerická příprava

Tradičně se mate připravuje v takzvané kalabase (vysušené tykvové slupce) a pije se horké nebo chlazené pomocí bombilly (kovové slánky).

 1. Do kalabasy nasypte 2-3 čajové lžičky lístků a přelijte mírně teplou vodou tak, aby lístky získaly pevnou konzistenci.
 2. Po několika minutách zalijte horkou vodou a nechte 3 minuty vyluhovat.
 3. Opatrně do kalabasy vsuňte bombillu a osvěžující nápoj můžete pomalu popíjet. Aby se do slánky nedostaly žádné lístky, je na jejím spodním konci malé sítko. Nepřipravujte příliš silný nálev, aby se bombilla neucpala!
 4. Tento proces můžete z jedné dávky mate opakovat až pětkrát. Vylouhujte však vždy maximálně 3 minuty. V případě potřeby použijte k ochucení cukr, citron, pomeranč, rum, koňak nebo mléko.

Originální ceremoniální popíjení

 1. Všichni účastníci používají jednu bombillu a pijí z jedné kalabasy.
 2. Nápoj připravuje a servíruje mistr rituálu zvaný Cebador.
 3. Podle tradice je první zalití nebo lok obětován svatému Tomášovi (Argentinci ho vyplivnou na zem).
 4. Kdo je Cebadorem pohoštěn jako první, vysrkne celý obsah kalabasy. Když je znovu naplněn vodou, předá ho osobě po pravé ruce.
 5. Pokud se sejde více lidí, předávají si kalabasu osoby naproti sedící.
 6. Kdo už dál nechce mate popíjet, řekne děkuji. Rituál končí v okamžiku, kdy poděkuje i poslední účastník.
 7. Použitou Yerba mate se doporučuje vrátit matce zemi Pachamamě rozhozením po poli nebo spálením.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »