+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

CHINA PU-ERH MINI BEENG CHA 9g

Kód: 1682

Co je malé, to je milé. V případě tohoto pu-erhu je však zapotřebí dodat, že také výtečné a tělu i mysli prospívající. Praktická mini varianta je tak akorát do konvičky, bez nutnosti složitého odvažování a lámání pověstných čajových disků. Ochutnejte poklad z Yunnanu, který Vás hravě přesvědčí, že stárnutí může být někdy více než žádoucí.

Velká balení:
Malá balení:
549 Kč /250 g 220 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Zemitá
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Nadm. výška
Nadm. výška:
600m - 1200m

Složení

Červený čaj Pu Erh 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev má sytě mahagonový odstín. V bohaté chuti se snoubí zemitost s nasládlostí a plnost s jemností bez hořkého a těžkého zakončení.

Původ čaje

Čínská provincie Yunnan je nejnavštěvovanějším cílem domácích i zahraničních turistů. Tibetská náhorní plošina a chráněná oblast Tří paralelních řek v čele s Mekongem jsou velká lákadla pro mnoho z nich. Pro milovníky čajů je však Yunnan hlavně domovem pu-erhu. Tradice jeho výroby zde sahá až do 9. století a zdejší producenti jsou na svůj um předávaný z generace na generaci právem hrdí.

Pu-erh je jediný čaj, který se dá označovat jako fermentovaný. Zároveň je často připodobňován k vínu, protože i jemu zrání zkrátka sluší a prospívá. Přestože byla mnohokrát snaha o zmapování celého procesu, zdejší čajoví mistři si svá tajemství pečlivě střeží a není proto divu, že se tak postupy v mnohém liší plantáž od plantáže.

Obecný základ je ovšem vždy stejný. Čajovníkové lístky se sklidí a následně se kupí po menších hromádkách, které se vlhčí a průběžně promíchávají. Díky tomu se uprostřed hromádek vytváří vyšší teplota, která napomáhá kvašení, stejně jako tomu bývá u kompostu. Celý proces musí být pod přísným dohledem, aby byl při fermentaci přesně dodržen podíl zdraví neškodných bakterií, plísní, kvasinek a dalších zástupců mikroflóry.

Tuto zrychlenou techniku fermentace začali producenti využívat od roku 1975, přičemž výsledný pu-erh již nemusí dále zrát. Přesto je ale odpočinek nadále žádoucí, protože se při něm harmonizuje chuť i vůně. Dokonalým příkladem je právě tento pu-erh mini beeng cha, který si po vylisování a zabalení lebedil ještě celé tři roky.

Pu-erh může mít několik podob, od sypaného přes lisované tvary. Beeng cha odkazuje na typický tvar koláče, který mívá standardně kolem 350 gramů. Tato mini varianta s 9 gramy je ideální pro přibližně litrovou konvici. Tradičně se má koláč pu-erhu rychle přelít horkou vodou, aby se lístky otevřely. Tato voda se však ihned vylije a použije se nová, tentokrát již pro louhování. Ve výsledku získáte úžasně aromatický čaj bohaté a komplexní chuti, který přinese skvělý požitek i při druhém nálevu.

Herbář a blahodárné účinky:

Pu Erh
Pu Erh

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství půl hnízda na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Pu Erh Mini Beeng Cha spařte vařicí vodou (voda by měla vařit po dobu 1 minuty).
  2. Luhujte několik vteřin, vodu vylijte a zalijte druhý nálev. Na něj luhujte čaj 3-5 minut, poté sceďte.
  3. Pu Erh Mini beeng Cha můžete luhovat 4krát.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

OOLONG TIE KUAN YIN, Železná bohyně milosrdenství

Nejšpičkovější sorty tohoto Oolongu patří po zásluze i k nejdražším. Železnou bohyni z čínského Fujianu vyhledávají zkušení čajomilci pro mimořádné chuťové a aromatické vlastnosti. Doporučuje se připravovat metodou Gong Fu Cha. Tehdy ze sebe vydá to nejlepší – bohatý charakter, dlouhou dochuť a maximální ušlechtilost. Teď to všechno můžete zažít i vy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
327 Kč /250 g 131 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PU ERH MINI TOU CHA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MINI TOU CHA

Tradiční čínský Pu Erh je pojem. Lisovaný, dodatečně fermentovaný čaj si získává příznivce jak v zemi svého původu, tak i jinde na světě. Jeho specifická, zemitá chuť někdy připomínající vůni listí nebo mechu, ho řadí k čajům, k nimž je potřeba se „propít“. Nicméně v případě Pu Erh Mini Tou očekávejte zemitost mírnou, hořkost lehkou a celkovou chuť v závěru dokonce nasládlou. Opakováním nálevu dosáhnete zajímavých chuťových nuancí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
341 Kč /250 g 136 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let

Čtyřgramový mazlík je mezi čaji skutečným unikátem. Trvalo celých patnáct let, než vyzrál a zařadil se k nejlepším čajům na světě. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou volbou pro čajové nadšence a milovníky hlubokých chutí a jemných nálevů. Kdo se napije, nesetká se s žádnou trpkostí. V ústech se mu rozline mírně sladké a mimořádně bohaté teplo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
564 Kč /250 g 226 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »