+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský Gold Green tea - směs bílého a zeleného čaje

Kód: 1808

Bílá a zelená se k sobě hodí přímo báječně! Dva gruzínské čaje v jedinečné směsi Gold Green Tea přináší sladkou, hřejivou a výrazně grapefruitovou chuť. Nápoj je příjemně osvěžující, hodí se pro celodenní popíjení. Vyzkoušejte čaj ze zahrad, které se pomalu vracejí ke svému poslání. Gruzie zažívá velké čajové obrození a dává si záležet, aby světu opět dodávala sklizně špičkové kvality a zajímavých chutí.

Velká balení:
Malá balení:
710 Kč /250 g 284 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Sladká, Tóny ovoce, Tóny bylin
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Gruzínský bílý čaj, Gruzínský zelený čaj

Nálev a chuť čaje

Gruzínský Gold Green Tea, to jsou dokonale zkombinované lístky bílého a zeleného gruzínského čaje. Výsledná chuť je tedy souhrou sladkých, šťavnatých grapefruitů, jemných bylin a jisté hřejivosti, kterou zaznamenáte jen několik málo okamžiků po napití. Nápoj voní po květinách a ovoci, nálev má světle žlutou až kaštanovou barvu.

Původ čaje

Gruzie se, pokud jde o čaj, znovu dostává na výsluní. Původně důležitý producent kvalitního čaje především pro SSSR se po jeho rozpadu potýkal s mnoha problémy. Kolaps čajového průmyslu byl jedním z nich. Dřívější čtvrtý největší pěstitel čaje na světě se v posledních letech vrací k osvědčeným postupům a metodám, řada gruzínských zemědělců získává zkušenosti například v čínském Fujianu. Touha vrátit Gruzii statut čajové velmoci je silná. A jak se zdá, nejde o nesplnitelný sen.

Důkazem je Gruzínský Gold Green Tea, směs bílého a zeleného čaje z regionu Guria nacházejícího se na západě země. Jde o oblast s úžasnou historií a nádhernou přírodou, minerálními prameny, chladnými lesy, alpskými loukami, ale také písečnými plážemi. Leží na pobřeží Černého moře, jedna její část se rozkládá v nížině, druhá na severních svazích pohoří Meskheti. Pobřežní lokality charakterizuje vlhké, subtropické klima, mírná a horká léta i mírné zimy. Kopcovitý oddíl ovlivňuje teplý vzduch od moře a chladné horské povětří. Značnou část regionu zabírá Národní park Kolkheti.

Přesně v takových podmínkách – na pomezí hor a nížiny, rostou čajovníky Camellia sinensis Kolkheti. Chuť čaje, který se z jejich lístků vyrábí, je dána specifickými přírodními podmínkami a také ojedinělým způsobem zpracování. Čaj dělníci sklízejí na 25 hektarech dříve opuštěných a dnes obnovovaných plantáží. Lístky škubou ručně, a to jen při specifickém počasí, kdy je pro sklizeň ideální vlhkost, teplota a také denní doba.

Takto sesbírané listy nechávají krátce zavadnout, vystaví horkému vzduchu a formují. Podle toho, zda má být výsledkem čaj bílý, nebo zelený, nechávají sklizeň fermentovat. Nakonec čaj pomalu a dlouze suší.

Pro úplnost ještě dodejme, že čajovníky rostou v gruzínské Gurii pod stromy, které si získaly přízvisko čínské císařské stromy. Jde o pavlovnie plstnaté původem z jihovýchodní Číny. Mají široké koruny, dorůstají do 20 metrů a zdobí je velké, zvonky připomínající květy. Pavlovnie poskytují čajovníkům příjemné mikroklima, chrání je před větrem a přímým sluncem.

Herbář a blahodárné účinky:

Bílý čaj
Bílý čaj
Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Směs čaje zalijte vodou o teplotě 80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


HONEYBUSH BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONEYBUSH BIO

Honeybush miluje divoká úbočí kopců Kapského mysu, raduje se z přímořského vánku přinášejícího vláhu, oceňuje pravidelné požáry. Když klíčí, proráží si cestu nehostinným terénem, když kvete, šíří omamnou vůni. Jediné, co nesnáší, jsou chemická hnojiva a znečištěné ovzduší. A právě za to ho zbožňujeme. Přináší nám totiž přírodu v nejryzejší podobě. Nespoutanou a tolik křehkou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
296 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

JEMNÁ TŘEŠEŇ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JEMNÁ TŘEŠEŇ - bílý čaj

Měkký plod složený ze sladké dužiny a pecky má červenou barvu, kulovitý tvar a dlouhou stopku. Díky vysokému obsahu vody je velmi šťavnatý. Ovocné cukry, vitaminy a minerály z něj dělají oblíbenou lahůdku. Už se vám sbíhají sliny? Třešně má rád snad každý. A když se doplní jemným bílým čajem z čínských hor, vznikne dobrota vpravdě královská. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
572 Kč /250 g 229 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

BUDDHOVO MALÉ TAJEMSTVÍ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BUDDHOVO MALÉ TAJEMSTVÍ - bílý čaj

Bílý čaj a zelený čaj, jasmín a bílý ibišek. Jaké tajemství se ukrývá v tomto lákavém sypaném čaji? Je z velké dálky: z míst oplývajících nádhernou přírodou a bohatými kulturními tradicemi. Ze země, která má jako jediná na světě stavbu viditelnou z vesmíru. Tajemství tam odpradávna střeží Buddha. Dokáže naslouchat i vyprávět. Stejně jako náš čaj. Svěřte se mu… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
439 Kč /250 g 176 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »