+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Gruzínský Gold Green tea - směs bílého a zeleného čaje

Kód: 1808

Bílá a zelená se k sobě hodí přímo báječně! Dva gruzínské čaje v jedinečné směsi Gold Green Tea přináší sladkou, hřejivou a výrazně grapefruitovou chuť. Nápoj je příjemně osvěžující, hodí se pro celodenní popíjení. Vyzkoušejte čaj ze zahrad, které se pomalu vracejí ke svému poslání. Gruzie zažívá velké čajové obrození a dává si záležet, aby světu opět dodávala sklizně špičkové kvality a zajímavých chutí.

Velká balení:
Malá balení:
712 Kč /250 g 285 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Sladká, Tóny ovoce, Tóny bylin
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Gruzínský bílý čaj, Gruzínský zelený čaj

Nálev a chuť čaje

Gruzínský Gold Green Tea, to jsou dokonale zkombinované lístky bílého a zeleného gruzínského čaje. Výsledná chuť je tedy souhrou sladkých, šťavnatých grapefruitů, jemných bylin a jisté hřejivosti, kterou zaznamenáte jen několik málo okamžiků po napití. Nápoj voní po květinách a ovoci, nálev má světle žlutou až kaštanovou barvu.

Původ čaje

Gruzie se, pokud jde o čaj, znovu dostává na výsluní. Původně důležitý producent kvalitního čaje především pro SSSR se po jeho rozpadu potýkal s mnoha problémy. Kolaps čajového průmyslu byl jedním z nich. Dřívější čtvrtý největší pěstitel čaje na světě se v posledních letech vrací k osvědčeným postupům a metodám, řada gruzínských zemědělců získává zkušenosti například v čínském Fujianu. Touha vrátit Gruzii statut čajové velmoci je silná. A jak se zdá, nejde o nesplnitelný sen.

Důkazem je Gruzínský Gold Green Tea, směs bílého a zeleného čaje z regionu Guria nacházejícího se na západě země. Jde o oblast s úžasnou historií a nádhernou přírodou, minerálními prameny, chladnými lesy, alpskými loukami, ale také písečnými plážemi. Leží na pobřeží Černého moře, jedna její část se rozkládá v nížině, druhá na severních svazích pohoří Meskheti. Pobřežní lokality charakterizuje vlhké, subtropické klima, mírná a horká léta i mírné zimy. Kopcovitý oddíl ovlivňuje teplý vzduch od moře a chladné horské povětří. Značnou část regionu zabírá Národní park Kolkheti.

Přesně v takových podmínkách – na pomezí hor a nížiny, rostou čajovníky Camellia sinensis Kolkheti. Chuť čaje, který se z jejich lístků vyrábí, je dána specifickými přírodními podmínkami a také ojedinělým způsobem zpracování. Čaj dělníci sklízejí na 25 hektarech dříve opuštěných a dnes obnovovaných plantáží. Lístky škubou ručně, a to jen při specifickém počasí, kdy je pro sklizeň ideální vlhkost, teplota a také denní doba.

Takto sesbírané listy nechávají krátce zavadnout, vystaví horkému vzduchu a formují. Podle toho, zda má být výsledkem čaj bílý, nebo zelený, nechávají sklizeň fermentovat. Nakonec čaj pomalu a dlouze suší.

Pro úplnost ještě dodejme, že čajovníky rostou v gruzínské Gurii pod stromy, které si získaly přízvisko čínské císařské stromy. Jde o pavlovnie plstnaté původem z jihovýchodní Číny. Mají široké koruny, dorůstají do 20 metrů a zdobí je velké, zvonky připomínající květy. Pavlovnie poskytují čajovníkům příjemné mikroklima, chrání je před větrem a přímým sluncem.

Herbář a blahodárné účinky:

Bílý čaj
Bílý čaj
Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Směs čaje zalijte vodou o teplotě 80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GRUZÍNSKÝ ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GRUZÍNSKÝ ZELENÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Obnovit fenomén je rozhodně těžké. Pro milovníky výborných a kvalitních čajů máme ale dobrou zprávu. V Gruzii se to povedlo. Dřívější premiant díky umu a lásce nových producentů a čajových mistrů k řemeslu pomalu ale jistě oprašuje staletím vytříbené dovednosti a přináší na trh jedinečný gruzínský poklad. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
492 Kč /250 g 197 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023

GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GRUZÍNSKÝ ČERNÝ ČAJ MAGHALI ETSERI

Legendární gruzínský čaj ze sebe pomaličku shazuje háv zapomnění, a to jen díky poctivé práci nových producentů, kteří na první místo kladou kvalitu a respekt k řemeslu. Jedinečný důkaz, že i na prahu Evropy lze vypěstovat výjimečný čaj, který však v sobě nezapře čínské kořeny. Zapomeňte na náhražky tohoto fenoménu z Gruzie a ochutnejte ten jediný, pravý. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
430 Kč /250 g 172 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023

Gruzínský oolong Guria
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Gruzínský oolong Guria

Čaj, který vyrostl obklopený voňavým lesem, v blízkosti květin a minerálních pramenů musí být jednoduše skvostný. A taky, že je! Gruzínský oolong Guria voní po medu, ovoci a bylinách, v chuti rozpoznáte hladkost, koření i svěží lesní plody. Pokud jde o čaj, vrací se Gruzie do světové topky. Obnovuje původní plantáže, vzdělává farmáře a pečuje o své přírodní zdroje. Tento čaj je důkazem, že se vydává na dobrou cestu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
618 Kč /250 g 247 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »