+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUAYUSA BIO (Ilex Guayusa)

Kód: 1589

Ochutnejte odvar připravovaný již po tisíce let z listů Ilex Guayusa, cesmíny rostoucí na posvátném území pod baldachýnem amazonského deštného pralesa. Je blízkou příbuznou cesmíny paraguayské, ze které se dělá Yerba Maté, nápoj v mnohém podobný a přece tolik jiný. Noční hlídač z Ekvádoru, jak se Guayuse přezdívá, Vás po prvních doušcích zaplaví osvěžující energií a připraví i na ten nejnáročnější den.

Velká balení:
Malá balení:
435 Kč /250 g 174 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Ekvádor
Chuť
Chuť:
Sladká, Bylinná
BIO
BIO:
Ano

Složení

Guayusa BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Guayusa BIO má zlatavý nálev a lahodně nasládlou chuť s bylinnými tóny.

Původ čaje

Amazonie, to nejsou jen tzv. plíce světa, ale i zásobárna nepřeberného množství rostlin prospěšných člověku. Jednou z nich je bez pochyby Guayusa, kterou můžete znát také pod názvem Wayusa, Huayusa nebo Waisa. Tento stálezelený strom z rodu cesmín je v Ekvádoru velmi ceněný a chráněný. Z jeho čerstvých či sušených listů se připravuje silně kofeinový nálev připomínající dosud přeci jen známější Yerba Maté. Oproti němu ovšem má velice příjemnou a jemnější sladkou chuť.

Strom guayusa se pěstuje převážně v ekvádorských provinciích Napo a Pastaza v sousedství národních parků, ale nalezli byste jej i v Kolumbii a Peru. Jedná se většinou o malé rodinné zahrady, ve kterých se ctí harmonie tradic a přírody. Důraz se klade na organický přístup, který plně využívá bohatství okolní krajiny bez jakýchkoliv zásahů hnojiv či chemie. Pěstitelé nechávají listy růst minimálně tři až čtyři roky, poté je ručně sklidí a opatrně rozloží na slunci. Díky tomuto šetrnému zpracování získává Guayusa nezaměnitelnou vůni i chuť.

Pro domorodé obyvatelstvo Ekvádoru bylo pití nápoje Guayusa každodenním ranním rituálem, který spolehlivě povzbudil tělo i mysl. První zmínky o jeho konzumaci pochází ze záznamů starých neuvěřitelných 1500 let. Legenda praví, že kdysi dávno šaman z tamního indiánského kmene Kichwa prosil za rostlinu, která by jeho lidu pomohla snít i bdít. Během jedné z výprav pak lovci narazili právě na guayusu. Odvar z jejích listů jim pomohl vydržet v plné koncentraci beze spánku po mnoho hodin, aniž by pociťovali známky únavy. Při odlišném dávkování jim však nápoj oproti tomu umožnil prožít stav hluboké meditace spojený s vizemi následujících událostí.

Guayusa BIO je studnicí obrovského a vědeckými studiemi podloženého množství užitečných látek. Kromě vysoké dávky kofeinu obsahuje velké množství antioxidantů, aminokyselin, vitamínů a dalších důležitých prvků. Hledáte-li přírodní alternativu ke kávě, zeleným čajům či již zmíněnému Yerba Maté a trváte na delikátní, lehce sladké chuti, pak Guayusa BIO hravě splní všechny tyto požadavky.

Herbář a blahodárné účinky:

Guayusa (Ilex Guayusa)
Guayusa (Ilex Guayusa)

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Guayusu zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


YERBA MATE ELABORADO CON PALO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE ELABORADO CON PALO

Co vám nabídnou v Jižní Americe? Ať už zavítáte do honosné restaurace nebo chudé rodiny na okraji města, vždy vás pohostí teplým Mate. Zelený indiánský poklad tam dříve žvýkali s lístky koky. Protože má skvělé povzbuzující schopnosti, používají ho dnes i k přípravě čaje. V Argentině, Chile, Brazílii a Paraguayi se stal národním nápojem. Možná se zabydlí i u vás doma… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
236 Kč /250 g 94 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE

Škoda, že nemůžeme každému balíčku téhle krasavice z Paraná nasadit zlatou korunku. Zasloužila by si ji. Tato Yerba Maté je skutečnou princeznou. Vozíme ji rovnou z plantáže a nikdy neodoláme, abychom si hned nenaplnili kalabasu a nepodlehli její zemité a přesto atraktivní chuti. Mate Green Despalada se výborně hodí pro ty, co s nápojem jihoamerických indiánů zatím jen koketují. Učaruje jim svou silou i něhou zároveň. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
211 Kč /250 g 84 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

Brasil Yerba Mate Green BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brasil Yerba Mate Green BIO

Kdo má rád bylinnou, zemitou chuť Maté, přijde si na své. A kdo mu ještě nepropadl, má skvělou příležitost ochutnat velmi kvalitní BIO sortu. Kromě výborné chuti získá i pořádnou dávku energie, protože fermentované lístky cesmíny paraguayské fungují coby známý stimulant. Amazonští indiáni by mohli vyprávět. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
223 Kč /250 g 89 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »