+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

HONEYBUSH BIO

Kód: 188
Hodnocení: vynikající, 15 recenzí

Honeybush miluje divoká úbočí kopců Kapského mysu, raduje se z přímořského vánku přinášejícího vláhu, oceňuje pravidelné požáry. Když klíčí, proráží si cestu nehostinným terénem, když kvete, šíří omamnou vůni. Jediné, co nesnáší, jsou chemická hnojiva a znečištěné ovzduší. A právě za to ho zbožňujeme. Přináší nám totiž přírodu v nejryzejší podobě. Nespoutanou a tolik křehkou.

Velká balení:
Malá balení:
280 Kč /250 g 112 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Jižní Afrika
Region
Region:
Western Cape
Chuť
Chuť:
Medová
Pro děti
Pro děti:
od 1 roku
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Honeybush 100%

Nálev a chuť čaje

Pro Honebyush je typická nádherně mahagonová barva, která po zalití dává tmavě oranžový až červenohnědý nálev. Aroma je sladké, velmi příjemné a chuť si nezadá se skutečným medem. Je sladká, hebká a laskavá.
Pokud máte rádi čaj i ve studené verzi, zkuste si Honeybush připravit jako ice tea. Jednoduše nalijte teplý nápoj na kostky ledu. Výsledkem bude lahodný a přirozeně sladký doplněk pitného režimu.

Původ čaje

Tento „čaj“ má původ velmi specifický. Máme na tím mysli, že se nevyrábí z čajovníku čínského jako klasický zelený, černý nebo bílý čaj, ale z keře Cyclopia intermedia. Jde o přibližně 150centimetrovou rostlinu s dlouhými větvičkami a jehlicovitými lístky, která se vyskytuje pouze v divoké přírodě na Jižním a Východním mysu Jihoafrické republiky. Má vysoké nároky na složení půdy, vzdušnou vlhkost i světelné poměry, navíc je mimořádně citlivá na přítomnost průmyslových chemikálií. Proto je čaj z ní vyrobený 100% přírodní a prostý zdraví ohrožujících látek.

Honeybush, neboli medový keř, objevili pravděpodobně afričtí Křováci. Učarovala jim jeho skvělá chuť a později i léčebné účinky. První písemná zmínka o tomto výjimečném keři je datována do roku 1705, jeho vlastnosti však byly popsány až v roce 1830. Protože měl úspěch i jako vývozní artikl, snažili se místní obyvatelé založit plantáže Honeybushe. První vznikla v roce 1996, ale experiment nepřinesl valné výsledky. V roce 2001 vznikla další plantáž poblíž města Haarlem, následovala ji zahrada v Ericaville. Honeybush se ale skutečně nenechá svázat pravidly a krmit chemickými hnojivy. Přesto, že jeho popularita stále roste (nejoblíbenější je v Japonsku, Německu a Švýcarsku), sklízí se doposud většina pouze v divoké přírodě.

Sklizeň Honeybushe není jednoduchá. Na strmá úbočí místních kopců musí sběrači šplhat často pomocí lan. Keře osekávají srpem asi 30 centimetrů nad zemí, plní jimi velké koše a ty spouštějí dolů k traktorům, které je odvážejí ke zpracování. Na farmách jsou celé větvičky i s listy nařezány na délku 6-30 milimetrů. Pak následuje fermentace, tedy přirozený proces kvašení. V současné době se používají dva způsoby: fermentace ve velkých hromadách nebo předehřátých pecích. V prvním případě se Honeybush nahrne na kruhové haldy o výšce 2 metry a průměru 5 metrů. Masa o váze 1,5-2,5 tuny je zakryta plátnem a ponechána 3 dny spontánnímu zahřívání a kvašení. Fermentace v peci je zárukou kvalitnějšího výrobku a kratší doby (24-36 hodin), ale je samozřejmě finančně náročnější. Když je Honeybush hotov a má krásnou mahagonovou barvu, přichází na řadu sušení na slunci. Obvykle trvá 1-2 dny. Následuje prosívání, vyřazení kousků širších než zápalka, balení do tkaných sáčků a expedice.

Herbář a blahodárné účinky:

Honeybush
Honeybush

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Honeybush zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

26. 11.

Hodnocení: vynikající
Tento skvost jsem ochutnával poprvé. Celá rodina byla nadšena, setkal se s bouřlivým přivítáním. Chuť je specifická a výrazná. Jsem velmi spokojen s kvalitou.

26. 2.

Hodnocení: vynikající
Jedinečný čaj a pro jeho léčivé účinky je skvělý ráno namísto černé kávy. Všem vřele doporučuji.

11. 9.

Hodnocení: vynikající
Chuťově dokonalá klasika, co se dá popíjet po celý den. A aby nebylo chuti medu málo, ještě ho tam po lžičce přidám. Mňam !!!

20. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Pro tento čaj mám jen samou chválu. Barva chuť i vůně jsou dokonalé, dá se pít pořád a neomrzí. Bezva!

30. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím. Chuť a vůně Honeybushe je nádherně medová a jemná. Brzy pojedu s rodinou na dovolenou k moři, i tam si vezmu čaj s sebou. Už se těším, až si ho budu studený vychutnávat při západu slunce. Aleš.

5. 6.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za zaslání toho nejlepšího čaje, jaký jsem doposud okusil. Možná je to tím, že jsem milovníkem medu. Každopádně je to čaj krásné a syté barvy, nezaměnitelné chuti a lákavé vůně. Kromě Honeybushe jsem od vás vyzkoušel i jiné čaje, o žádném z nich nemohu říci, že by nebyl dobrý a kvalitní. Máte velmi pestrý výběr, a kvalitní služby. Proto jste mou jedničkou mezi E.- shopy. Velmi vám fandím.

12. 5.

Hodnocení: vynikající
Kdo má rád med, nebude zklamán ani tímto čajem. Medová chuť je zřetelná, a je velmi lahodný. Čaj byl zabalen v praktickém , znovuuzaviratelném sáčku, a zaslán obratem. Jen samé klady, takže obchod doporučuji.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Parádní čaj, jako pohlazení chuťových buněk. Přeji mu hodně příznivců.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Mám hodně rád med, proto jsem zvolil čaj s jeho příchutí, a vůbec mě nezklamal.Spokojen jsem celkově, s dodádím, i praktickým balením.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Mám rád med, a chtěl jsem tuto chuť ochutnat i v podobě čaje.No nemá chybu, je to lahůdka.Doporučuji všem.

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Neobjednávala jsem si u vás poprvé, takže jsem věděla, že vše proběhne dobře, ovšem i tak jste mě dostali tímto čajem, je neuvěřitelný, nevím, proč jsem ho neochutnala už dříve... od teď už se žádná má objednávka bez něj neobejde, pije ho totiž celá rodina!

19. 6.

Hodnocení: vynikající
Říkáme mu meďánek, protože krásně voní po medu. Opravdu moc dobrý a zajímavý čaj. Děkuji za něj a taky za váš obchod. Dobře se tu orientuji, objednávka došla rychle a perfektně zabalená. Pavel

11. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, čaj jsem si objednal s kamarádem na dovolenou a po prvním ochutnání jsme se vždy po výstupu (na hory) těšili až si čaj uvaříme. Nebyl to jediný čaj, ale tento jsme si vařili za odměnu. Díky Mirek.

22. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Čaj byl doručen v pořádku , je moc dobrý . Jsem spokojen .

15. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem maximálně spokojena s tímto čajem,velmi oceňuji rychlost a kvalitu dodání čaje, krásné balení ve znovuoteviratelném sáčku, nemá to chybu, jen tak dále, držím pěsti ať se Vám i nadále daří. Eva F.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Filtr papírový M - do šálků a konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový M - do šálků a konviček

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu čaje. Čajový filtr je vyroben z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žádné pachy a chutě. Čajový filtr M je až na 1l vody. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
103 Kč s DPH

Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
221 Kč s DPH

Sítko na čaj permanent velikost L
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost L

Slovo permanent znamená stálý materiál. Nepřenáší žádné chutě ani pachy. Tento materiál je vhodný do myček na nádobí. Velikost sítka L je ta pravá velikost do Vaší čajové konvičky. Sítko je vybaveno pokličkou, která slouží k přikrytí sypaného čaje při louhování a posléze si použité sítko můžete pohodlně odložit na tuto pokličku. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
261 Kč s DPH

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
100 Kč s DPH

Bavlněné sítko L - 1 ks
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Bavlněné sítko L - 1 ks

Bavlněné sítko pro přípravu sypaných čajů o průměru 11 cm. Je vhodné pro opakované použítí. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
46 Kč s DPH

Bavlněné sítko M - 1 ks
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Bavlněné sítko M - 1 ks

Bavlněné sítko pro přípravu sypaných čajů o průměru 9 cm. Toto sítko je vhodné pro opakované použítí. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
42 Kč s DPH

Filtr papírový L - do čajových konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový L - do čajových konviček

Pokud si chcete jednoduše a rychle připravit svůj lahodný nápoj, máme pro Vás skvělý tip. Nabízíme Vám čajové filtry, které jsou vyrobené z extra jemného materiálu, bez nežadoucích chutí a pachů. Balení obsahuje 100 čajových filtrů.   Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
134 Kč s DPH

Litinová čajová konvice se sítkem 1200 ml - zelený dekor
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Litinová čajová konvice se sítkem 1200 ml - zelený dekor

Vysoce kvalitní čajová litinová konvice v zelenkavém provedení s dekorem, vnitřní část konvice je glazována smaltem. Litinová konvice drží stálou teplotu a čaj si v ní zachovává po dlouhou dobu svou svěžest a chuť. Více na detailu zboží
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
1 098 Kč s DPH
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ROOIBOS
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS

Zprávy o báječné chuti a ohromných zdravotních účincích divokého Rooibosu se šíří světem. Z jihoafrického Cederbergu doputovaly do Ameriky, Asie i Evropy. Nenápadná bylina rostoucí jen na velmi malém území dává nápoj, který sice není pravým čajem, ale k jeho popularitě se přibližuje mílovými kroky. Ochutnejte – jeho podmanivému, decentnímu kouzlu se podléhá rychle! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
200 Kč /250 g 80 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

ROOIBOS ZELENÝ
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS ZELENÝ

Nechejte si poradit – Rooibos v zelené formě je lahodným, voňavým a zdravým bratrem červeného. Sice neprošel tradiční fermentací, má ale trochu více antioxidantů a jeho přínos pro zdraví duševní i fyzické je neoddiskutovatelný. Čistě přírodní zelený Rooibos k vám přivážíme rovnou z divoké přírody jihoafrického Cederbergu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
324 Kč /250 g 130 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROOIBOS TEA SUPERGRADE BIO

Žádný kofein, žádné kalorie, žádná svíravost. Rooibos je čisté sladké potěšení, které můžete nalít mrňatům i prarodičům trpícím nespavostí. Měkký a aromatický nálev uchvátí každého. Navíc má vynikající zdravotní účinky a je v bio kvalitě. Neexistuje důvod, proč ho nevyzkoušet. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
307 Kč /250 g 123 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 1. 11. 2021

Prohlíželi jste


Dárkový poukaz na 2000 CZK
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Dárkový poukaz na 2000 CZK

Pošleme na e-mail po uhrazení objednávky
2 000 Kč s DPH

KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA NAŤ (Capsella bursa-pastoris) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA NAŤ (Capsella bursa-pastoris) - bylina

Velká balení:
Malá balení:
113 Kč /250 g 45 Kč /100 g
Dodáme do pondělí, 1. 11. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »