+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Gyokuro Asahi - zelený čaj

Kód: 1814

Raritní gyokuro z provincie Kagoshima vás uchvátí hladkou chutí plnou bezkonkurenčního umami. Je lehké, delikátní a noblesní. Znalci mu říkají Nejkrásnější kapka rosy, protože připomíná nádheru divokých lesů a vůni svěžího rána. Slovo Asahi ve jméně odkazuje na speciální kultivar čajovníků, které rostly zastíněné, aby svým lístkům předaly unikátní aroma a báječnou chuť.

Velká balení:
Malá balení:
1 325 Kč /250 g 530 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Umami, Hladká
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
200m

Složení

Zelený čaj Japan Gyokuro Asahi 100%

Nálev a chuť čaje

Japan Gyokuro Asahi charakterizuje delikátní, jemná a hladká chuť korunovaná neodolatelnou umami. Jde o čaj, který zanechává opravdu dlouhý a skutečně krásný dojem. Nálev má světlou, žlutozelenou barvu.

Původ čaje

Prefektura Kagoshima se nachází na jihozápadním cípu japonského ostrova Kjúšú. Její klima je subtropické a vlhké, zimy bývají mírné a poměrně suché, léta horká a vlhká. Čajovníky prý v oblasti začal pěstovat jistý kněz, a to kolem roku 1319. Později se čajové zahrady vysazovaly zejména v kopcích, mezi rýžovými poli. V 19. století produkce zeleného čaje vzrostla natolik, že zemědělci založili organizaci, která se starala o zlepšení kvality čajů. V té době byla totiž pověst kagoshimského čaje nevalná. Zhruba v polovině 19. století se objevily pokusy pěstovat čaj pro anglické čajové směsi, ale nesetkaly se s úspěchem a po čase od nich farmáři upustili.

Až koncem 19. století se začalo Kagoshimě v oblasti čaje dařit a z původně neznámého producenta se dostala mezi světovou špičku regionálních čajových značek. Dnes je po Shizuoce druhou nejvyhledávanější čajovou destinací a vyrábí čaje oceňované jak v Japonsku, tak za jeho hranicemi. Svůj podíl na tom mají samozřejmě úrodná vulkanická půda a skvělé klimatické podmínky, nicméně bez lidské ruky a dlouhodobé léče se tento čaj neobejde.

Jedním z kroků, které farmáři podnikají, aby z čajovníků čínských (Camellia sinensis) získali lístky vynikajícího aroma a skvělé chuti, je vysazování specializovaného kultivaru Camellia sinensis Asahi. Pro výrobu gyokura se totiž hodí naprosto dokonale. Další důležitý krok souvisí se způsobem pěstování čajových keřů – přibližně 20 dní před sklizní je dělníci přikryjí rohožemi, které čaj chrání před sluncem. Díky tomu se v lístcích zvýší obsah aminokyseliny theaninu a alkaloidu teinu, čímž pádem chutná čaj sladce s výraznou umami.

Tento Japan Gyokuro Asahi jsme přivezli z lokality Shibushi, ve které čajovníky pěstují od roku 1726. O tamní čajové zahrady se momentálně stará třetí generace farmářů a podle všeho se jim daří pěstovat, zpracovávat a vyrábět jedno z nejlepších japonských gyokur. Jak chutná čaj nazývaný Perlová rosa nebo Nejkrásnější kapka rosy ostatně můžete posoudit sami.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Gyokuro zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody. 
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Gyokuro je možné nechat 3x louhovat.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva

Vydejte se s námi na cestu pod velkými vulkány, kolem zátok a slepých ramen, stínem banánovníků… Jistojistě narazíte na voňavé plantáže. Káva ze severní Kolumbie má jedinečné kouzlo. Uhrane vás jemností, ale i silou, osloví sladkostí, ale i kyselinkou. Vaše smysly zahalí do kokosu a dodá energii. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
243 Kč /250 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 12. 2022

BRUSINKOVO - KAKTUSOVÝ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRUSINKOVO - KAKTUSOVÝ - zelený čaj

Prožitek a radost zároveň – takové emoce vzbuzuje popíjení zdraví prospěšného a chuťovým buňkám lahodícího čaje s brusinkami a květy jasmínu. Jako základ jsme použili populární zelenou Senchu. To proto, aby potěšení z vašeho šálku mohlo být znásobeno dávkou antioxidantů, vitaminů, stopových prvků a samozřejmě teinu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
233 Kč /250 g 93 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 7. 12. 2022

15% SLEVA
Panama Reserva Candela - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Panama Reserva Candela - zrnková káva

Co je na této kávě speciální? Podle nás hladkost a vyváženost kombinovaná s chutí hořké čokolády a lehounkým citronovým ovanutím. Zrno z farem rodiny Gallardových v sobě panamský původ nezapře. Vybrali pro vás to nejlepší z dané sklizně a není divu, že jsou úspěšní v mnoha soutěžích. Jejich káva je tak harmonická, že se rychle stane součástí vašeho dne. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
359 Kč /250 g 305 Kč /250 g 122 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »