+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Gyokuro Asahi - zelený čaj

Kód: 1814

Raritní gyokuro z provincie Kagoshima vás uchvátí hladkou chutí plnou bezkonkurenčního umami. Je lehké, delikátní a noblesní. Znalci mu říkají Nejkrásnější kapka rosy, protože připomíná nádheru divokých lesů a vůni svěžího rána. Slovo Asahi ve jméně odkazuje na speciální kultivar čajovníků, které rostly zastíněné, aby svým lístkům předaly unikátní aroma a báječnou chuť.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Umami, Hladká
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
200m

Složení

Zelený čaj Japan Gyokuro Asahi 100%

Nálev a chuť čaje

Japan Gyokuro Asahi charakterizuje delikátní, jemná a hladká chuť korunovaná neodolatelnou umami. Jde o čaj, který zanechává opravdu dlouhý a skutečně krásný dojem. Nálev má světlou, žlutozelenou barvu.

Původ čaje

Prefektura Kagoshima se nachází na jihozápadním cípu japonského ostrova Kjúšú. Její klima je subtropické a vlhké, zimy bývají mírné a poměrně suché, léta horká a vlhká. Čajovníky prý v oblasti začal pěstovat jistý kněz, a to kolem roku 1319. Později se čajové zahrady vysazovaly zejména v kopcích, mezi rýžovými poli. V 19. století produkce zeleného čaje vzrostla natolik, že zemědělci založili organizaci, která se starala o zlepšení kvality čajů. V té době byla totiž pověst kagoshimského čaje nevalná. Zhruba v polovině 19. století se objevily pokusy pěstovat čaj pro anglické čajové směsi, ale nesetkaly se s úspěchem a po čase od nich farmáři upustili.

Až koncem 19. století se začalo Kagoshimě v oblasti čaje dařit a z původně neznámého producenta se dostala mezi světovou špičku regionálních čajových značek. Dnes je po Shizuoce druhou nejvyhledávanější čajovou destinací a vyrábí čaje oceňované jak v Japonsku, tak za jeho hranicemi. Svůj podíl na tom mají samozřejmě úrodná vulkanická půda a skvělé klimatické podmínky, nicméně bez lidské ruky a dlouhodobé léče se tento čaj neobejde.

Jedním z kroků, které farmáři podnikají, aby z čajovníků čínských (Camellia sinensis) získali lístky vynikajícího aroma a skvělé chuti, je vysazování specializovaného kultivaru Camellia sinensis Asahi. Pro výrobu gyokura se totiž hodí naprosto dokonale. Další důležitý krok souvisí se způsobem pěstování čajových keřů – přibližně 20 dní před sklizní je dělníci přikryjí rohožemi, které čaj chrání před sluncem. Díky tomu se v lístcích zvýší obsah aminokyseliny theaninu a alkaloidu teinu, čímž pádem chutná čaj sladce s výraznou umami.

Tento Japan Gyokuro Asahi jsme přivezli z lokality Shibushi, ve které čajovníky pěstují od roku 1726. O tamní čajové zahrady se momentálně stará třetí generace farmářů a podle všeho se jim daří pěstovat, zpracovávat a vyrábět jedno z nejlepších japonských gyokur. Jak chutná čaj nazývaný Perlová rosa nebo Nejkrásnější kapka rosy ostatně můžete posoudit sami.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Gyokuro zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody. 
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Gyokuro je možné nechat 3x louhovat.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »