+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN GYOKURO - zelený čaj

Kód: 431
Hodnocení: velmi dobrá, 20 recenzí

Tohle se vám bude líbit! V naší nabídce najdete čaj, který je v Japonsku podáván hostům při přátelském posezení. Pěstuje se za velmi zvláštních podmínek, proto má něco, co řadě ostatních chybí – pátou chuť umami. V čaji Japan Gyokuro ji zaznamenáte jako delikátnost, jemnost, mírnou sladko-slanost. Lépe ji popsat nedokážeme. Ochutnejte sami, tradiční zelený čaj z kopců Uji vás jistě nezklame.

Velká balení:
Malá balení:
1 041 Kč /250 g 416 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kyoto
Chuť
Chuť:
Sladká, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1000m

Složení

Zelený čaj Japan Gyokuro BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Každé setkání s jakostním japonským gyokurem je milé. Nálev má světle zelenou barvu a čisté, svěží aroma. Jeho chuť svou jemností a sladkostí připomíná samet, tak je hebká. Najdete v ní však také stopu květin. Čaj má poměrně dlouhý aftertaste a v prvním nálevu vám dá poznat chuť umami – nejvyšší stupeň lahodnosti.

Původ čaje

Gjokuro, Gyokuro nebo Nefritová rosa – to všechno jsou názvy pro zelený čaj pěstovaný speciálním způsobem v oblasti Uji ležící na jižním okraji města uznávaného jako centrum japonské kultury. Jde samozřejmě o Kyoto. Region charakterizují svěží zelené kopce, vysoká vzdušná vlhkost, úrodná půda a teplé dny střídající studené noci. Proto se čajovníkům v místních zahradách velmi dobře daří a jejich lístky patří k nejkvalitnějším v Japonsku. Čaje z této oblasti Země vycházejícího slunce mají omamnou chuť i vůni a také sytější barvu.

Proč je vlastně gyokuro tak zajímavé? Protože je výsledkem specifického postupu pěstování čajovníků čínských (Camellia sinensis). Na rozdíl od většiny čajovníkových zahrad, které jsou vystaveny přímému slunci nebo se rozkládají v polostínu vzrostlých stromů, čajovníky určené pro gyokuro přikrývají dělníci 20 dnů před sklizní slaměnými rohožemi - říkají jim kanreisha. Díky nim tvoří keře v listech více chlorofylu, a ten má vliv na produkci aminokyselin, teinu a cukru. Gyokuro je díky tomu sladké a lahodné, s minimální svíravostí.

Také sklizeň má jasně daná pravidla – začíná vždy 88 dní po první jarním dni, přibližně na přelomu dubna a května. Lístečky jsou trhány obvykle ručně, jejich vůně je tak plnější a jemnější. Zručný sběrač odevzdá denně ke zpracování 6-8 kg čaje. Po sběru jsou lístky napařovány. Asi 15vteřinové působení horké páry má na následek zastavení oxidace. Listy si zachovají krásnou zelenou barvu a zdraví prospěšné látky. Následně jsou svinovány do drobných jehliček a sušeny. Ve finále je čaj potřeba vytřídit a zabalit.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. GYOKURO nasypte v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Zalijte vodou o teplotě 70-80 °C. Zalévání vodou o vyšší teplotě může mít za následek horší chuť a vůni čaje.
  3. Doba vyluhování 2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. GYOKURO je možné nechat 3x louhovat.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

2. 8.

Hodnocení: dobrá
Dobrý čaj

16. 6.

Hodnocení: dobrá
Vzhledem k faktu, že tyto tři modely popíjím již nějaký ten pátek, rozhodnul jsem se sepsat krátké srovnání pro případné zájemce, kteří si nejsou jisti, který čaj by pro ně mohl být ten pravý. Jedná se o tyto tři čaje - JAPAN GYOKURO, JAPAN GYOKURO HISUI BIO a JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO. JAPAN GYOKURO - doma mu říkáme standard, poměrně chutný nálev, nepravidelné chuti (důvodem polámané lístečky), který určitě ohromí nejen začínající čajomilce, kteří doposud ochutnali jiné druhy zelených čajů, které se připravují vetšinou louhováním při vyšších teplotách (70 - 80 stupnů). Náznaky sladkosti a svěžích tonů trávy. Osobně, vetšinu pracovních dní si bez tohoto čaje nedokážu představit (nepiju kávu). Poměr cena / výkon - palec nahoru. Za tu cenu si myslím, že je to vhodný čaj k častějšímu popíjení. Střídám s několika druhy Senchi a občas i nějaká Bancha. JAPAN GYOKURO HISUI BIO - zde se cenovkou i kvalitou dostáváme do střední třídy mezi čaji, konkrétně tento model mě zaujal z jednoho důvodu - defakto poloviční cena oproti 3. čaji a štítek BIO. Lístky jsou na tom už mnohem lépe než u předchozího čaje - tedy né tolik polámané, tím pádem se každá příprava čaje odvděčí stejným chuťovým zážitkem, který je skvostný. Nasládlá až ovocná (žlutý meloun?) chuť i vůně s jemnými tóny trávy, a lehce zemité tóny v třetím nálevu, kdy už lehce ztrácí sílu, což se dá očekávat. Pozor si však dejte na teplotu vody a čas louhování. Vyšší teplota má za následek fakt, že budete výše popsané hledat marně. Jsem s tímto čajem a jeho kvalitou velmi spokojen. JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - dvojnásobná cena vypovídá oproti předchozímu čaji o tomto čajovém skvostu jediné, sklízí se jednou ročně, a z tohoto důvodu je také určen k oslavám a popíjení při mimořádných událostech. Mimořádně však také chutná. Velmi intenzivní, lahodná chuť a množství tónů v každém doušku z tohoto čaje, který zcela určitě není určen k zahnání žízně, ale potěšení z každého dne, kdy máte možnost tento čaj ochutnat. V porovnání s HISUI BIO je chuť intenzivnější, při stejném množství lístků a vody. Už tak dokonalý zážitek však umocnil až ten správný Japonský porcelán (Hohin), který, jak se v Japonsku praví, dále povyšuje lahodnost čaje. Tyto konvičky jsou však co se objemu a velikosti týče určeny k vychutnání těch nejlepších čajů, žízeň však nezaženou :) Obecně doporučuji začít na 4 gramech / 100ml vody o teplotě do 60 stupnů - samozřejmě vyhřátá konvička, doba louhování 90s - 120s; Experimentujte…např. gram čaje navíc, nižší teplota -> delší louhování, nebo zkuste louhovat při pokojové teplotě (~15 min) = “umami kick”.

24. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Velmi dobrý čaj s vůní trávy a mořských řas, tolik typickou pro japonské čaje. Chuť je příjemně nasládlá a poměrně výrazná, opět jsou v ní cítit mořské řasy (ale jen v tom pozitivním slova smyslu). Jak tu někdo již přede mnou psal, jeho chuť nejlépe vynikne při druhém nálevu. Za sebe doporučuji zvýšit dávku čaje na cca 3-4g na 100ml vody a snížit dobu louhování na cca 2min při prvním louhování a 30s při opakovaných nálevech. V porovnání s premium senchou (což je obecně vzato nižší třída čaje) objednanou přímo z Japonska chuťově toto gyokuro mírně zaostává, i lístky jsou u tohoto čaje více polámané (což vede k méně předpovídatelnému louhování) než u zmiňované senchi. Nicméně celkově vzato, i vzhledem k příznivé ceně, tento čaj hodnotím velmi kladně a všem milovníkům zeleného čaje jej mohu s klidným srdcem doporučit.

3. 8.

Hodnocení: vynikající
Lahodný čaj, který dle mého názoru dosáhne dokonalosti až druhým nálevem. Zkuste také čaj před louhováním zkápnout tak troškou vody a nechat v klidu nasáknout veškerou tekutinu (~ 10 min). Poté je louhování mnohem rychlejší (~ 30s až 40s )a hlavně je chuť mnohem lahodnější.

25. 7.

Hodnocení: vynikající
Výborný čaj, opravdu není trpky, hořký, je lahodný.

15. 3.

Hodnocení: vynikající
Nejlepší zelený čaj jaký jsem kdy pil. Když jsem četl v popisku tu větu o "umami", zdálo se mně to jako přehnané. Naopak - ani zdaleka to nevystihuje realitu. Můžete ho převalovat v ústech jak dlouho chcete, žádná trpkost se nedostaví. Zůstane jen jakási záhadná příchuť, která trvá déle než čtvrt hodiny! Není to ani citrusové ani sladké ani čajové, nedá se to k ničemu dobře přirovnat. Nepamatuju si kdy naposledy mě něco tak překvapilo.

20. 7.

Hodnocení: vynikající
Luxusní čaj, s výběrem mi pomohl přítel, který má čaje také velmi rád, a jak vidím, tak se i vyzná. Děkuji za rychlou dodávku, a dárek. O Vašem obchodě se nezapomenu zmínit lidem v mém okolí. Alice.

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Jedním slovem - Luxus! Ceně čaje jeho kvalita odpovídá. Jsem spokojen i s dovozem v krátkém termínu. Super, jen tak dál.

9. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Tento čaj mně překvapil svou lahodnou chutí, která by jistě neurazila ani zkušeného čajového odborníka. Vyvážený poměr mezi kvalitou a cenou.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Obdržela jsem od vás čaj, který nelze ohodnotit jinak než kladně. Je velmi lahodný, jemný, chutný. Prostě vhodný pro chvíle odpočinku a relaxace. Brzy se ozvu s další objednávkou. Děkuji.

12. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Jak píšete v popisku - je nanejvýš lahodný.U tohoto čaje zůstanu určitě velmi dlouho.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Máte tak rozsáhlou nabídku, že byl problém si vybrat. Volil jsem ale dobře, čaj je vynikající, vaše služby také. Dík.

10. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Podle popisu by se zdálo, že taková nasládlá chuť pro chlapy moc nebude...ale opak je pravdou, je to super čaj, jsem rád, že jsem to vyzkoušel, beru si ho denně do práce.

3. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem velmi spokojená, čaj je vynikající a vaše stránky jsou mé oblíbené, už se těšte na další objednávku!

29. 8.

Hodnocení: vynikající
Tohle byla naše druhá objednávka, předtím jsme byli moc spokojení, tak jsme se rozhodli vyzkoušet něco dalšího. Tento čaj nás nadchnul, předtím jsme měli čaj Kukicha, který byl dobrý, ale tento nám chutná více, je silnější a takový prostě lepší. Doporučujeme.

17. 6.

Hodnocení: vynikající
Obdržel jsem čaj skutečně velmi dobré kvality a za slušnou cenu, taky máte dobrý přehled o zboží, žádný problém s doručením, to oceňuji a doporučuji dalším. Honza

27. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Naprosto souhlasím s příspěvky, čaj je opravdu vyjímečný, taktéž doporučuji, přátelé ochutnejte.

23. 5.

Hodnocení: vynikající
Souhlasím s názory přede mnou, čaj prostě nemá chybu, musím pochválit i balení čaje v krásném uzaviratelném sáčku, jsem spokojený zákazník a co nevidět si objednám další čaj z velmi široké nabídky.

10. 4.

Hodnocení: vynikající
Obchod proběhl přesně podle mých představ, s kvalitou čaje jsem naprosto spokojen, vřele doporučuji všem náročným zákazníkům. Vlastík P.

3. 4.

Hodnocení: velmi dobrá
Skutečně, tento čaj je naprosto úžasný, přesně jak ho popisujete, velmi chutný a proto doporučuji všem.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Filtr papírový M - do šálků a konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový M - do šálků a konviček

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu čaje. Čajový filtr je vyroben z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žádné pachy a chutě. Čajový filtr M je až na 1l vody. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
103 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Sítko na čaj permanent velikost L
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost L

Slovo permanent znamená stálý materiál. Nepřenáší žádné chutě ani pachy. Tento materiál je vhodný do myček na nádobí. Velikost sítka L je ta pravá velikost do Vaší čajové konvičky. Sítko je vybaveno pokličkou, která slouží k přikrytí sypaného čaje při louhování a posléze si použité sítko můžete pohodlně odložit na tuto pokličku. Více na detailu zboží
261 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Filtr papírový S - do šálků
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový S - do šálků

Není nic jednoduššího, než si svůj šálek čaje připravit pomocí papírového filtru. Papírové filtry jsou vyrobeny z extra jemného materiálu, který nepohlcuje žádné chutě a pachy. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
100 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Filtr papírový L - do čajových konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový L - do čajových konviček

Pokud si chcete jednoduše a rychle připravit svůj lahodný nápoj, máme pro Vás skvělý tip. Nabízíme Vám čajové filtry, které jsou vyrobené z extra jemného materiálu, bez nežadoucích chutí a pachů. Balení obsahuje 100 čajových filtrů.   Více na detailu zboží
134 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajový teploměr v dřevěném pouzdru

Skvělý pomocník na měření teploty vody pro přípravu sypaných čajů. Pokud nedokážete odhadnout přesnou teplotu vody, kterou by se měly určité druhy sypaného čaje zalévat máme pro Vás skvělou pomůcku a to čajový teploměr. Více na detailu zboží
270 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - orientální motiv

Keramická konvice zdobená motivem s orientální tématikou. Je ideální pro milovníky umění Dálného východu. Připravte si čaj v této originální konvici, vaše smysly se zahřejí na dlouhou dobu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čajová konvice se sítkem 900 ml - květinový dekor

Keramická konvice zdobená květinovým motivem. Připravte si čaj v této originální konvici, vaše smysly se zahřejí na dlouhou dobu. Více na detailu zboží
574 Kč s DPH
Dodáme do středy, 6. 3. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPONSKÁ SENCHA MAKOTO - zelený čaj

Do Japonska se čaj dostal v 9. století. Buddhističtí mniši, kteří ho přivezli z Číny, vyprávěli legendu o císaři Shen Nungovi. Když si prý jednou nad ohněm převařoval vodu, nafoukal mu do ní vítr pár čajových lístků. Císaře zaujala jejich vůně a vodu s lístečky ochutnal. Byla vynikající! Osvěžující, povzbudivá a chutná. Vyzkoušejte, jaký čaj dnes v Japonsku roste. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
455 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN BANCHA PREMIUM - zelený čaj

Robustní dlouhé listy, jemné aroma, vysoký podíl antioxidantů – to je Bancha, zelený čaj, který Japonci podávají nejčastěji k jídlu. Můžete ho pít každý den, neobsahuje totiž moc teinu, jeho chuť je příjemná a účinky uklidňující. Nikdy se neomrzí. Poznat Banchu je zkrátka základ pro každého čajomilce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
456 Kč /250 g 182 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »