+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Japan Kabuse Sencha Asamushi BIO - zelený čaj

Kód: 1778

Tohle je něco speciálního! Vzácný japonský čaj vás potěší sladkostí, jemností a lehkou stopou oříšků v závěru. Čaje asamushi si uchovávají jemnost a specifickou chuť velmi krátkým spařením ještě na plantáži. Ochutnejte sklizeň ekofarmy z ostrova Kjúšú. Čaj můžete připravit klasicky, ale taky za studena. Pokaždé bude jinak úžasný.

Velká balení:
Malá balení:
1 703 Kč /250 g 681 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Jemná, Aromatická
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Japan Kabuse Sencha Asamushi BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Japan Kabusencha Asamushi BIO dává nálev světlé, zelené až zelenožluté barvy. Nálev velmi svěže voní, chutná mírně trávově, zároveň však lehce a libě nasládle. Velmi bohaté aroma dokreslují tóny pražených oříšků.

Tento čaj je vhodný připravovat klasickou cestou (zalitím horkou vodou), výborný je ovšem i macerovaný při pokojové teplotě nebo v chladničce. Bohatost jeho chuti vás velmi mile překvapí.

Původ čaje

O zelených čajích z Japonska bylo popsáno hodně papíru. Vždyť je tam pijí od 9. století a většina tamních plantáží se zaměřuje právě na ně. Na rozdíl od zeleného čaje z jiných koutů světa, charakterizuje ten japonský specifický chuťový profil – čajomilci ho popisují jako vegetální, se zelenými tóny přecházejícími až k aroma mořských řas. Také proto se u řady sort doporučuje luhování při velmi nízkých teplotách. Dokážou uvolnit květinové, svěží a mírně pikantní chuťové nuance. To je přesně případ Japan Kabusencha Asamushi BIO. Chcete-li si vychutnat všechny jeho valéry, rozhodně se nebojte při přípravě experimentovat. Využijete tak potenciál, který je v tomto čaji ukryt, na maximum. Kde se vlastně jeho jedinečnost bere? Povíme vám.

Japan Kabusencha Asamushi BIO pochází z čajové zahrady hospodařící v režimu organického zemědělství. To už samo o sobě je zárukou mimořádné kvality. Plantáže se rozkládají na ostrově Kjúšú, v nadmořské výšce kolem 500 metrů. Jsou obklopeny lesy, které jim poskytují speciální mikroklima. Čajovníky udržují prakticky bez přestání v mlze a ve stínu. Díky tomu rostou jejich lístky pomalu a hromadí se v nich L-theanin, který může za výslednou nasládlost nápoje.

Japonští farmáři se ale nespoléhají jen na přírodní zastínění. Dva až tři týdny před sklizní přikrývají čajovníky čínské (Camellia sinensis) speciálními rohožemi kabusé. K jejich použití odkazuje slovo kabusecha v názvu tohoto čaje. Druhé „záhadné slovo“ popisuje způsob, jakým bylo s čajovými lístky zacházeno po sběru. Jde o krok, při kterém se rovnou na plantáži čaj lehce a krátce napaří. Zastaví se tak přirozené oxidační procesy a uchová maximum aromatických látek. Odborníci přitom rozlišují asamushi (kontakt s párou trvá 30-40 sekund), chuumushi (kontakt s párou trvá 40-60 sekund) a fukamushi (kontakt trvá 60-180 sekund).

Aby byl výčet okolností, které se na kvalitách tohoto čaje podílejí kompletní, musíme přidat i péči japonských zemědělců a zpracovatelů čaje. Obhospodařování plantáží v BIO režimu bez použití průmyslových hnojiv vyžaduje cit pro celý přírodní ekosystém a chuť stále rozvíjet své znalosti a schopnosti. Japan Kabusencha Asamushi BIO můžete přichystat dvěma způsoby. Při tradiční přípravě použijte 5 gramů čaje na 250 mililitrů vody. Tu převařte, nechte zchladit na 70 °C a čaj luhujte 90-120 sekund (nebo použijte vodu 80 °C horkou a lístky luhujte 60-90 sekund).

Otestovat můžete i přípravu za studena. Stačí 10 gramů čajových lístků přelít 1 litrem pramenité vody a ponechat při pokojové teplotě nebo v chladničce po dobu několika hodin.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 1-2 minuty Množství 5g na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80°C v poměru 5g čaje na 250ml vody, doba vyluhování 30-60 sekund.
  2. Nebo ho můžete zalít vodou o teplotě 90°C a nechat luhovat 60-90 sekund.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN MIYAZAKI GYOKURO BIO

Japonský král ze stinných zahrad v bio kvalitě. Zelený čaj vytříbené chuti, která si Vás zcela podmaní svou jemností a přitom výraznou intenzitou. Díky své syté barvě si vysloužil pojmenování nefritová slza a celkově ve Vás zanechá dojem, jenž si budete vychutnávat všemi smysly. Ne nadarmo je Gyokuro považován za jeden z nejlepších japonských čajů, kterým se uctívají jen ti nejváženější hosté, a ten z oblasti Miyazaki patří mezi unikátní skvosty. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 615 Kč /250 g 646 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN KAGOSHIMA KABUSECHA BIO - zelený čaj

Hra slunce a stínu. Čaje, které byly několik dní před sklizní stíněny rohožemi kabusé, aby ve svých lístcích akumulovaly co nejvíce sladkých a jemných máslových tónů. Milovníci japonských čajů ví, že právě drobné rozdíly ve využívání světla a šera při pěstování čajovníků dokáží zásadně ovlivnit požitek z výsledného nápoje. Zelený čaj Japan Kabusecha Premium BIO je toho zářným příkladem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 632 Kč /250 g 653 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj

Jen málokdo se může pochlubit tím, že jeho dílo zcela změnilo čajové mistrovství země vycházejícího slunce. Muži jménem Sugiyama Hikosaburo a jeho kultivaru čajovníkového stromu Yabukita se to podařilo a díky němu si můžeme vychutnat dokonalou hru chutí v každém šálku zeleného čaje této odrůdy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
2 353 Kč /250 g 941 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »