+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN SENCHA ASAGIRI BIO - zelený čaj

Kód: 1644
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Zelené čaje z Japonska patří právem mezi špičku a tato sencha Asagiri je toho nezlomným důkazem. Výtečný čaj, do jehož chuti se promítá dokonalé souznění s přírodou během pěstování a skutečné umění čajových mistrů při jeho dalším zpracování. Zážitek, který ocení každý milovník jedinečné chuti umami a svěžesti, kterou tato sencha rozhodně přináší.

Velká balení:
Malá balení:
674 Kč /250 g 270 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Japan Sencha Asagiri BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Zelenkavý nálev s výrazným zlatým odleskem má intenzivní chuť, ve které si zajímavě hraje hedvábná nasládlost s příjemnou svíravostí korunovanou delikátními tóny umami.

Původ čaje

Sencha patří jednoznačně k nejoblíbenějšímu typu zelených čajů nejen ve své domovině. V překladu její jméno znamená pečený čaj. Toto pojmenování je však trochu zavádějící. Jedná se totiž o poctu prastarým čajům z Číny, u nichž se do dnešních dnů zastavuje oxidace lístků pomocí restování na pánvích. V Japonsku se však pro tentýž účel používá napařování, lístky si tak zachovávají nádherný odstín a opravdu bohatou chuť i vůni.

Tato sencha Asagiri pochází z prefektury Kagoshima, jejímž symbolem je aktivní sopka Sakuradžima. Díky ní je tamní půda neskutečně bohatá na minerální látky, což ve spojení s teplým podnebím tvoří ideální podmínky pro organické pěstování vybraných čajovníků. Absence přidané chemie, přirozený růst a čerpání všeho potřebného z okolní překrásné přírody je u senchy Asagiri znát a rozhodně jí to svědčí.

Sencha Asagiri je se svým sytě zeleným a mírně zvlněných listem považována za zástupce vyšší kvalitativní třídy. Ke sklizni dochází pravidelně v průběhu května výhradně za slunných dní. Samozřejmostí je ruční sběr, aby mohly být vybrány jen ty nejkvalitnější lístky, které se poté nechají odpočinout. Díky tomu sencha uzraje, ztratí nechtěné trávovité tóny a zůstane pouze překrásná vůně a svěží chuť s nadvládou umami.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 90 °C Doba přípravy 1 minuta Množství 3g na 115 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Japan Senchu zalijte vodou o teplotě 90°C  v poměru 3g na 115 ml vody. Nechejte 1 minutu louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 1 minuta.
  3. Třetí nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 2 minuty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

5. 11.

Hodnocení: vynikající
Protože je to čaj, co pravidelně popíjím, tak si myslím, že si zaslouží recenzi. Po ochutnání trojice japonských sench, Ogasa, Makoto a této Asagiri, je tato jasným výhercem. Má výraznější chuť než zbylé dvě, a má pěknou jemnou "travnatou" chuť, což je právě to, co si u dobré senchy oceňuji. Už jsem měl i lepší, ale dražší, tato sencha je ale v této cenové kategorii jasným výhercem, a proto dávám vynikající místo "velmi dobrá" i když chuťově ještě není naprosto dokonalá. Tato sencha je velmi náchylná na skladování, rozhodně nedoporučuji pravidelně odebírat z velkého (>100g) balení. I ve 100g balení jsem pozoroval, že postupně chuť slábne, jak čaj dochází.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »