+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj

Kód: 1643
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Zapomeňte na vše, co víte o japonských zelených čajích. Že musí být sencha na jazyku trpká s travnatými či až snad rybími dozvuky? To jste tedy ještě neochutnali hluboce spařenou senchu fukamushi-cha. Nesmírně vzácný čaj, který Vám v ústech rozehraje koncert plný jemnosti, nasládlosti s bohatou mírou tolik ceněné umami a do duše přinese klid a pohodu.

Velká balení:
Malá balení:
1 678 Kč /250 g 671 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 26. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
BIO
BIO:
Ano

Složení

Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Jasně zelenkavý nálev má velmi intenzivní tóny a ve srovnání s jinými čaji typu sencha je jemnější a překvapivě nasládlý bez trpkého závěru. Chuť umami je opravdu výrazná s dlouhým dozvukem.

Původ čaje

Japonské čaje jsou známé tím, že se pro zastavení oxidace lístků používá horká pára. Přesně tak vzniká i sencha, v zemi vycházejícího slunce patrně nejoblíbenější typ mezi zelenými čaji. Má velice specifickou chuť, která však může někoho odradit svou trpkostí. V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století producenti přemýšleli, jak její typickou svíravost zmírnit, a přišli na jednoduchý způsob.

U běžné senchy se pára nechává působit přibližně dvacet, resp. čtyřicet vteřin. Metoda fukamushi však spočívá v mnohonásobném prodloužení této techniky. Čajové lístky si v páře lebedí rovných sto sekund, popř. se celý proces dvakrát opakuje vždy po jedné minutě. Takto zpracované lístky jsou velmi křehké, avšak jejich vůně i chuť je nesrovnatelně hlubší a mocnější.

Právě zmíněná křehkost lístků boří další známý fakt o japonských zelených čajích. Běžně se soudí, že ty nejkvalitnější z nich musí mít po usušení pevný a celistvý list a naopak drť je známkou podřadnější třídy. V případě senchy fukamushi-cha tomu ovšem tak není. Po dlouhém spaření se list velice snadno láme, proto v hotovém čaji můžete narazit na směs velkých a malých úlomků listů, ale i jemného prachu. Možná o trochu horší estetický dojem je však více než vynahrazen dokonalou symbiózou intenzivního aroma a sametové hebkosti chuti, která dává mimořádný prostor pro vyniknutí kouzla umami. Skutečná rarita, díky které se už na zelené čaje nebudete dívat tak jako dřív.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 90 °C Doba přípravy 1 minuta Množství 3g na 115 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Japan Senchu zalijte vodou o teplotě 90°C  v poměru 3g na 115 ml vody. Nechejte 1 minutu louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 1 minuta.
  3. Třetí nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 2 minuty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

17. 3.

Hodnocení: vynikající
Extrémně bohatá a pestrá chuť, po navyknutí mám problém užívat si levnější čaje. Každý má jiné chutě, ale za mě mohu pouze doporučit. Výhoda je i vyšší teplota vody okolo 90°, nemusíte čekat tak dlouho a chuť je skvělá. Stačí tak ta minutka a zvládnete i 3 dobré nálevy, 4. už je trošku horší, ale třeba vychlazený druhý den stále dobrý. Velice kvalitní.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA YABUKITA - zelený čaj

Jen málokdo se může pochlubit tím, že jeho dílo zcela změnilo čajové mistrovství země vycházejícího slunce. Muži jménem Sugiyama Hikosaburo a jeho kultivaru čajovníkového stromu Yabukita se to podařilo a díky němu si můžeme vychutnat dokonalou hru chutí v každém šálku zeleného čaje této odrůdy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
2 525 Kč /250 g 1 010 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 26. 5. 2022

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA SHIZUOKA BIO – zelený čaj

Dvěma slovy: velmi příjemná. Japonská sencha z tradiční čajové prefektury potěší zkušené čajomilce a mile překvapí ty, kteří se zelenými čaji začínají. Květinový, mírný, v závěru nasládlý nálev přinese osvěžení, jaké oceníte kdykoli a kdekoli. O Japoncích je známo, že svůj čaj nosí s sebou celý den. Zkuste to taky. Japan Sencha Shizuoka BIO vám bude milým parťákem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
701 Kč /250 g 280 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 26. 5. 2022

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN GYOKURO SHINCHA KIWAMI BIO - zelený čaj

Země vycházejícího slunce nabídla světu další ze svých velevzácných pokladů, jemuž propadne nejeden milovník japonských zelených čajů. Jedinečné a skutečně mimořádné Gyokuro Shincha Kiwami rostlo v souznění s přírodou a bez zbytečných zásahů člověka. Díky tomu může nabídnout výjimečnou a intenzivní chuť, které je tak snadné podlehnout. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
2 549 Kč /250 g 1 020 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do čtvrtka, 26. 5. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »