+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

JAPAN SENCHA FUKAMUSHI-CHA BIO - zelený čaj

Kód: 1643
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Zapomeňte na vše, co víte o japonských zelených čajích. Že musí být sencha na jazyku trpká s travnatými či až snad rybími dozvuky? To jste tedy ještě neochutnali hluboce spařenou senchu fukamushi-cha, která připomíná spíš gyukuro nebo kabusechu. Lístky z čajovníků pěstovaných v režimu organického zemědělství vás nenechají na pochybách, že popíjíte čaj opravdu výjimečný. Farmáři prefektury Kagoshima mají pro zelený čaj zkrátka cit.

Velká balení:
Malá balení:
1 604 Kč /250 g 642 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Nasládlá, Umami
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Japan Sencha Fukamushi-cha BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Jasně zelenkavý nálev má velmi intenzivní tóny a díky takzvanému hlubokému spaření není ani trochu trpká. Těšit se naopak můžete z příjemné nasládlosti. Chuť umami je opravdu výrazná s dlouhým dozvukem.

Původ čaje

Region Kagoshima je čajomilcům velmi dobře znám. Nachází se na jižním cípu ostrova Kjúšú a náleží k němu 200 menších či větších ostrůvků. Po Shizuoce je Kagoshima druhým největším producentem japonského čaje, pochází z ní asi 30 procent tamní sklizně. Pěstitelskou oblast proslavila značka Kagoshima Green Tea, která je už od roku 1992 zárukou vysoké kvality dodávaných produktů.

Pokud vás zajímá přesnější místo, odkud tento čaj pochází, pak dodejme, že jde o okolí města Kirishima, důležitou obchodní křižovatku pod Mount Kirishima, komplexem aktivních sopek, z nichž nejvyšší Karakunidake dosahuje výšky 1 700 metrů nad mořem. Čajové plantáže v okolí Kirishimy využívají velmi úrodné vulkanické půdy, čisté vody i vzduchu. Díky kopcům bývají často zahaleny do mlhy. Klima je popisováno jako vlhké subtropické, s horkými léty a mírnými zimami. Průměrná roční teplota se v Kirishimě pohybuje kolem 15 ⁰C, v srpnu bývá asi 25 ⁰C, v lednu zhruba 5 ⁰C.

Teď už jen zbývá dodat něco víc o metodě fukamushi, díky které je tato sencha tak atraktivní. Sencha tak, jak ji známe z Japonska, bývá sklízena brzy ráno. Pak nechávají dělníci lístky zavadnout a opakovaně, velmi krátce (asi 30 sekund), je napařují. Tím dojde k zastavení oxidace enzymů a v čaji se „zamknou“ aromatické látky, pro kvalitu výsledného nápoje tak důležité.

Sencha Fukamuschi je před sklizní na několik dní zastíněna, aby se v listech nahromadilo větší množství aminokyselin stojících za její sladkou a jemnou chutí. Po naškubání je také ponechána několik hodin na slunci, aby zavadla, nicméně horké páře ji dělníci vystavují na 90-120 sekund. A to opakovaně zhruba po minutě.

Takto zpracovaný čaj je na jednu stranu chuťově velmi hluboký a komplexní, na stranu druhou křehký, takže může na pohled působit méně kvalitně. Opak je ale pravdou a znalci dobře vědí, že úlomky čajových lístků jsou známkou mimořádné kvality. Ostatně, sami se můžete snadno přesvědčit.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 90 °C Doba přípravy 1 minuta Množství 3g na 115 ml

Návod na přípravu

  1. První nálev - Japan Senchu zalijte vodou o teplotě 90°C  v poměru 3g na 115 ml vody. Nechejte 1 minutu louhovat (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  2. Druhý nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 1 minuta.
  3. Třetí nálev - teplota vody 95°C, doba louhování 2 minuty.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

17. 3.

Hodnocení: vynikající
Extrémně bohatá a pestrá chuť, po navyknutí mám problém užívat si levnější čaje. Každý má jiné chutě, ale za mě mohu pouze doporučit. Výhoda je i vyšší teplota vody okolo 90°, nemusíte čekat tak dlouho a chuť je skvělá. Stačí tak ta minutka a zvládnete i 3 dobré nálevy, 4. už je trošku horší, ale třeba vychlazený druhý den stále dobrý. Velice kvalitní.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAPAN SENCHA BIO - zelený čaj

Japonské Miyazaki není jen oblíbeným turistickým rezortem. Prefekturu na ostrově Kjúšú vyhledávají také znalci zelených čajů. Bio Sencha je typickým příkladem místní tradiční produkce. Výborný čaj se svěží a lehkou chutí se hodí pro celodenní popíjení. Čajové zahrady, ze kterých ho vozíme, se rozkládají ve vyšších nadmořských výškách, čajovníky jsou pěstovány v organickém režimu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

DRAK ŠTĚSTÍ BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DRAK ŠTĚSTÍ BIO - zelený čaj

Oblíbenost aromatizovaných čajů z kvalitních surovin stále roste. Snoubí se v nich totiž přirozená chuť tradičního čaje a báječné tóny ovoce a bylinek. Naše kolekce zahrnuje jenom skutečně vybrané čajové sorty z nejlepších světových plantáží a ingredience bez chemických aromat a barviv. Důkazem je Drak štěstí – lahodná kombinace zelených čajů v jasmínově malinovém balení. A navíc bio! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
520 Kč /250 g 208 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024

DRAČÍ ČAJ - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DRAČÍ ČAJ - směs

Tolik dobrot v jednom čaji! Dračí lahůdka vznikla jedno zamračené dopoledne. Bytostně jsme potřebovali dobít energii, hřejivě obejmout a zahnat pesimismus do kouta. Podařilo se! Směs velejemných čajů a kousků ovoce říznutá růžovým pepřem nás postavila na nohy. Je silná jako drak. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
385 Kč /250 g 154 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 22. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »