+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

LAPACHO MATTO GROSSO - prášek

Kód: 1616

Zdá se, že brazilské pralesy jsou nevyčerpatelným zdrojem zázračných rostlin. Jednou z nich je také strom s názvem Pau d´Arco. Je nepřehlédnutelný díky překrásným nachovým květům, jeho hlavní trumf však na první pohled neuvidíte. O vnitřní kůře tohoto stromu pěli ódy již dávní Inkové. Pojmenovali ji lapacho, což lze volně přeložit jako “mít moc a sílu”. Trefnější pojmenování si tento čaj-nečaj nemohl přát a my jej nyní přinášíme i v podobě jemného prášku.

Velká balení:
Malá balení:
213 Kč /250 g 85 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Argentina
Region
Region:
Misiones
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
835m

Složení

Lapacho Matto Grosso 100%

Barva a chuť nálevu

Odvar z rozemleté kůry má hnědý odstín. Vůně vás překvapí kombinací dubového dřeva a vanilky.

Původ Lapacha

Lapacho pochází ze stejnojmenného stromu s latinským pojmenováním Tabebuia impetiginosa. Říká se mu také Strom bohů či trumpetový strom kvůli tvaru jeho květů. Název Pau d´Arco s sebou přinesli až kolonisté z Portugalska. Znamená to luk, jelikož z tvrdého a odolného dřeva tohoto stromu se vyráběly mimo jiné i tyto zbraně. Tabebuia impetiginosa roste převážně v centrální části Jižní Ameriky a stáří některých stromů se odhaduje až na 700 let.

Magickou sílu vnitřní načervenalé kůry objevili pravděpodobně věhlasní léčitelé dávných dob, kterým se říkalo kallawaya. Jejich zástupci patřili mezi uznávané ranhojiče královské rodiny v Incké říši. Inkové byli léčivou mocí lapacha fascinováni a brzy vědomosti o jeho účincích rozšířili i do dalších částí Jižní Ameriky a oblasti Karibiku.

Přibližně před čtvrt stoletím začali do tajů lapacha nahlížet i zástupci vědecké obce. Mnoho výzkumů potvrdilo vysoký obsah tělu prospěšných látek v čele s lapacholem, saponiny a flavonoidy. Zjistili tak to, co šamani věděli už dávno. Lapacho má v sobě sílu krotit například nejrůznější bakterie a viry, tlumí bolest a pomáhá lépe zvládat nepříjemné projevy alergií.

Není proto divu, že si obyvatelé jihoamerického kontinentu lapacha neskutečně váží. Například v Paraguayi je považován za národní strom. I samotný sběr kůry probíhá velice opatrně, aby rostlina nedošla k úhoně. Naškrábané lapacho je poté uloženo do tmavé místnosti, kde za pomoci proudění suchého vzduchu uschne a následně se může rozdrtit na pudrovitý prášek. Z něj lze pak snadno připravit výluh pro vnější užití.

Herbář a blahodárné účinky:

Lapacho
Lapacho

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Návod na přípravu

Lapacho je zpracováno v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č.58/2018 Sb nesmí být použita jako potravina. Lapacho prodáváme pouze jako surovinu k přípravě nálevu k vnějšímu použití.

Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Kočičí dráp, Uncaria) - prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VILCACORA - bylina (Uňa de gato, Kočičí dráp, Uncaria) - prášek

Vilcacora, Kočičí dráp či Uňa de gato je tropická popínavka s trny podobnými drápům kočky. Peruánskou bylinu znají ve světě velmi dobře, v Evropě se o ní teprve začíná mluvit. Dlužno dodat, že v samých superlativech.  Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
410 Kč /250 g 164 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

NEEM BIO - prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NEEM BIO - prášek

Očista. Ochrana. Oblažení. Prášek z listů a větviček tropického stromu je po tisíce let uctíván v ajurvédském a čínském systému jako prostředek zbavující tělo i mysl mnoha obtíží. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
248 Kč /250 g 99 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

REISHI houba (Ganoderma Lucidum) - BIO prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

REISHI houba (Ganoderma Lucidum) - BIO prášek

Prodlouží život? Podle toho, že Reishi znamená v překladu „božská houba nesmrtelnosti“, bychom mohli doufat. Na každý pád je prášek z plodnice Lesklokorky lesklé k potírání mnoha neduhů používán víc než čtyři tisíce let. Čínský císař Shen Nong houbu v první knize tradiční čínské medicíny klasifikoval jako nejlepší z rostlin. Byla by škoda nedat Reishi šanci. Ať ukáže, co umí! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
711 Kč /250 g 284 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »