+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

MOSAMBIK OP1 MONTE METILILE BIO - černý čaj

Kód: 1618

Farmáři z mosambické zahrady Monte Metilile vsadili na organický způsob pěstování čajovníků a jejich sklizeň předčí všechna očekávání! Ortodoxní černý čaj s jemně sladovou chutí a ovocnými tóny se do vašeho čajového srdce zapíše zlatým písmem. Mosambik se totiž vrací mezi zásadní producenty kvalitního čaje. Nenechte si to ujít.

Velká balení:
Malá balení:
198 Kč /250 g 79 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Chuť
Chuť:
Ovocná, Sladová
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Černý čaj Mosambik OP1 Monte Metilile BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Mosambik OP1 Monte Metilile BIO vyniká jemností, chutí sladu a lehkým pohlazením svěžího ovoce. Jeho komplexní chuť je podmanivá, vybízí k dalšímu doušku a na patře zanechává velmi příjemný pocit čerstvosti. Nálev tohoto černého čaje je jiskřivě jantarový, vůně nasládlá, svěží, lehce trávová.

Původ čaje

Historie mosambického pěstování a zpracování čaje je víc než pohnutá. Ostatně jako historie celé země na jihovýchodě Afriky. Mosambickou republiku omývají vody Indického oceánu a jak je známo, její území objevil na svých mořeplaveckých výpravách Vasco de Gama. Od roku 1505 až do roku 1975 byl Mosambik pod kontrolou Portugalska. A téměř okamžitě po získání nezávislosti v něm vypukla 15 let trvající občanská válka…

Pokud jde o geografické poměry, zmiňme, že Mosambická republika je rozlohou srovnatelná například s Tureckem, počtem obyvatel pak třeba se Severní Koreou (která je ale skoro 7krát menší). Mosambiku vládne tropické podnebí, roční období lze rozdělit do dvou – od října do března je v zemi vlhko, od dubna do září pak sucho.

Zahrada Monte Metilile se nachází v nadmořské výšce 1 100 metrů. Díky skvělé půdě, na které jsou čajovníky čínské (Camellia sinensis) vysazeny, a ideálním teplotním i srážkovým poměrům produkuje čaj mimořádně kvalitní. Na poměry Mosambiku je to čaj špičkový, navíc s certifikovaným organickým původem. Zprávy o jeho kvalitě se šíří světem a poptávka všeobecně vzrůstá. Monte Metilile patří k několika málo tamním zahradám, které se po dlouhé odmlce způsobené občanskou válkou vracejí na výsluní. Velkou část plantáže, přes dvacet let neobdělávané, převzal náš partner Cha de Magoma. Díky pečlivému výběru čajovníků, každodenní poctivé práci a s využitím moderních strojních zařízení se mu daří pěstovat, sklízet a vyrábět čaj skutečně skvostný. Jistě vás neudiví, že sběr čajových lístků probíhá ručně – stejně jako u jiných ortodoxních a CTC čajů kdekoli na světě.

Tento černý čaj se vyznačuje jemně stočenými listy s vysokým podílem zlatavých tipsů. Tak krásného vzhledu, který je samozřejmě doprovázen jedinečnou chutí a specifickou vůní, lze dosáhnout jen zmíněným ručním sběrem a delikátním zpracováním. Ortodoxní postup vychází z tradiční čínské metody a zahrnuje ruční sběr, zavadnutí čajových lístků, rolování, fermentaci a sušení. Na závěr je čaj potřeba přetřídit a zabalit.

Herbář a blahodárné účinky:

Černý čaj
Černý čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Černý čaj Mosambik OP1 Monte Metilile BIO zalijte vroucí vodou 100 °C, v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CEYLON  ORANGE PEKOE - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CEYLON ORANGE PEKOE - černý čaj

Dvěma slovy: čistý a svěží. Ceylon Orange Pekoe je esencí toho nejlepšího, co od černého čaje můžeme čekat. Velice jemný, vysoce kvalitní a mimořádně povzbuzující. Klasika z provincie, kde se čaj pěstuje už od roku 1870, nezklame. Lehce pikantní čaj zahřeje zkřehlé prsty a dodá energii po túře zasněženou krajinou. Sáhněte po něm ale i v parném letním odpoledni ve městě – přinese vám dobrou náladu a chuť do další práce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - černý čaj

Špičkový čaj poznáte nejdřív podle názvu, hned nato podle chuti. Assam z okresu Margerita dostal do vínku pět písmen a jedno číslo. Na první pohled prozradí, že jde o lahůdku z nejlahodnějších, čaj s vysokým podílem nejmladších lístků. Jakmile ho zalijete horkou vodou, získáte nápoj silný, svěží a sladce doznívající. Assam TGFOPI Margerita je předurčen k pořádným snídaním, ale výborně se uplatní i v pozdním odpoledni. Dodá energii ke sportování nebo studiu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
231 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

RUKERI RWANDA OP BIO - černý čaj

Jeden z nejlepších afrických čajů chutná sladce karamelově. Jeho pražené, plné a autentické chuti podlehnete raz dva. Organický černý čaj Rukeri Rwanda OP pochází z kopců vlnících se nad jezerem Kivu. Tamní plantáže jsou kvalitními ortodoxními čaji proslavené, není tedy divu, že po jejich sklizni je značná poptávka. Toužíte-li po slunci, volnosti a radosti, volte lístky z Rukeri. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
288 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »