+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PU ERH GREEN

Kód: 1626

Pu Erh Green rozhodně zkuste. Jeho plná, mile ovocná a klasicky zemitá chuť se vám bude líbit. Na rozdíl od tmavých Pu Erhů je jemný a sladší. Přivezli jsme ho z čajové provincie Yunnan, která světu už několik století dodává čaje špičkové kvality a je tedy po právu přezdívaná jako „the homeland of tea trees“.

Velká balení:
Malá balení:
238 Kč /250 g 95 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Yunnan
Chuť
Chuť:
Ovoce, Zemitá, Plná
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m - 2000m

Složení

Green Pu Erh 100%

Nálev a chuť čaje

Pu Erh Green má nálev hnědočervené barvy, vůně připomíná podzimní les a chutě mohou být velmi rozličné. Podobně jako jeho tmavý kolega, vyniká Pu Erh Green větší či menší zemitostí, objevit se může také hořkost a svíravost. V tomto případě jsou ale všechny zmíněné chuťové atributy jemné, lehké, harmonické. Už první nálev je velmi chuťově vyvážený, lahodný, se stopou sladkého ovoce.

Původ čaje

Jelikož je tento Pu Erh zelený (Sheng Cha), vyniká, na rozdíl od tmavých Pu Erhů (Shu Cha), jemnou a ovocnou chutí s potlačenou zemitostí a hořkostí.

Provincie Yunnan, odkud jsme Pu Erh Green přivezli, je milovníkům čaje dobře známa. Jde o oblast tradičních čajových zahrad, rozkládající se v hornaté části Číny, na jejím jihu. Čaj místní zemědělci pěstují více než 2 000 let, nejstarší, dodnes rostoucí keře čajovníků čínských (Camellia sinensis) jsou ve věku 1 700, 1 000 a 800 let. Říká se jim tři starověcí čajoví králové.

Pu Erh se prý v Yunnanu vyrábí nejméně 1 800 let, ale k císařskému dvoru se dostal teprve začátkem 18. století. Poté, co ho ochutnali na smrt nemocní vojáci armády vedené Zhuge Liangem (Kongmingem) a co je vyléčil ze záhadné choroby, rozšířilo se povědomí o „červeném čaji“ i mimo Yunnan. Císař se s ním poprvé setkal v roce 1725, tehdy mu ho přijel představit obchodník Che Shun Ly. Údajně byl jeho chutí ohromen. Když se ptal na jméno čaje, obchodník ho neznal, a tak císaři sdělil pouze oblast, ze které ho přivezl – Pu Erh. Od té doby se čajům z yunnanských keřů, jejichž lístky byly sušeny na slunci a dodatečně fermentovány, říká Pu Erhy.

Čajové lístky pro výrobu Pu Erhu Green sklízejí dělníci ručně. Nechají je zavadnout a poté prohřát na velkých pánvích. Tento krok se nazývá „kill green“, protože se během něj zastaví enzymatické procesy a čaj ztratí svou svěže zelenou barvu. Následným krokem je ruční rolování, po němž je čaj sušen na přímém slunci. Tento polotovar, kterému se říká Mao Čcha, tedy Sheng, máte právě před sebou. Patří mezi nejstarší typy čaje, jeho popíjení zároveň vykazuje výborný vliv na celkovou kondici konzumentů. Od tmavého Pu Erhu se zelený liší tím, že neprochází dodatečnou fermentací. Traduje se, že zelené Pu Erhy jsou vhodné k delšímu skladování, během nějž dozrávají.

Skvělou zprávou je, že zelený Pu Erh obsahuje velmi málo teinu, proto ho můžete popíjet prakticky celodenně. Naopak je bohatý na minerální látky a vitamin E, prospívá trávení, povzbuzuje veselou mysl, pomáhá cévám i srdci.

Herbář a blahodárné účinky:

Pu Erh
Pu Erh

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Pu Erh Green zalijte vodou o teplotě 80 °C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl vody.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku čaje navíc.
  3. Čajové lístky luhujte 3-5 minut v přikrytém šálku, poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


PU ERH std.
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH std.

Ještě zdravější, než jsme doufali. Pokud vás zajímá, jak vypadal, chutnal a voněl čaj před dvěma tisíci lety, pak si dejte Pu Erh. Samozřejmě vám nenabízíme žádnou archeologickou vykopávku, nýbrž čaj zpracovaný tou nejtradičnější metodou. Tajemná dvojí fermentace dodává Pu Erhu čarovné schopnosti. Ne nadarmo se mu přezdívá čínský penicilin. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
209 Kč /250 g 84 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH MINI TOU CHA - stáří 15 let

Čtyřgramový mazlík je mezi čaji skutečným unikátem. Trvalo celých patnáct let, než vyzrál a zařadil se k nejlepším čajům na světě. Pu Erh Mini Tou Cha je správnou volbou pro čajové nadšence a milovníky hlubokých chutí a jemných nálevů. Kdo se napije, nesetká se s žádnou trpkostí. V ústech se mu rozline mírně sladké a mimořádně bohaté teplo. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
564 Kč /250 g 226 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024

PU ERH ROYAL
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PU ERH ROYAL

Jako král. Nebo královna, samozřejmě. Tak se budete cítit s šálkem Pu Erhu, který jsme přivezli od pěstitelů z nejzkušenějších. V čínském Yunnanu se čajům věnují víc než tisíc let. Není tedy divu, že světu dodávají laskominy vpravdě královské. Pokud Pu Erhy ještě neznáte, tohle je jedinečná příležitost, jak se do nich zamilovat. Objevíte kouzlo nasládlé zemitosti a osvěžující čerstvosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
268 Kč /250 g 107 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »