+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Růže - okvětní lístky BIO

Kód: 1957

K čemu by mohl být čaj z okvětních lístků růží, ptáte se? Tak za prvé k navození nádherné, romantické a uklidňující atmosféry a za druhé k podpoře gynekologického zdraví, duševní rovnováhy i normální činnosti kardiovaskulárního systému. Pokud si netroufáte na nápoj vonící jen po růžích, přihoďte pár plátků ke svému oblíbenému čaji. Dodají mu nový rozměr.

Velká balení:
Malá balení:
900 Kč /250 g 360 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Květinová, Růže
BIO
BIO:
Ano

Složení

Okvětní lístky růže 100%

Nálev a chuť byliny

Růže – okvětní lístky BIO dávají po zalití horkou vodou nálev světle žluté barvy s výrazným, sladkým aroma růží. Chuť je, jak jinak, květinová, růžová, nasládlá, zároveň jemná až sametová.

Původ byliny

O růžích (Rosa) bychom mohli napsat opravdu dlouhý článek. Vždyť nás provází od starověku, podle dochovaných nálezů je lidé u svých domovů vysazovali dokonce 4-6 000 let před naším letopočtem, a to v Mezopotámii, pak i v Persii, Egyptě nebo Číně.

Do dnešního dne bylo vyšlechtěno až 30 tisíc kultivarů, takže z prapůvodní rostliny vznikly například růže, kterým říkáme čajové, čínské, bourbonské, noisettky nebo pernetky. Mezi moderními kříženci pak najdeme čajohybridy, polyantky, grandiflory a další. Vidíte, že o růžích bychom opravdu mohli mluvit dlouho. Zkusme ale shrnout to nejdůležitější. Jde o keřovité rostliny, obvykle opadavé. Mohou být plazivé, poléhavé, stejně jako mohou vytvářet dlouhé pevné pruty. V naprosté většině případů mají ostny, listy se zubatými okraji a květy nejrůznějších tvarů a barev. Divoké růže bývají bílé, růžové i fialové, šlechtěné pak třeba i žluté či oranžové. Ačkoli řada odborníků věnovala obrovské úsilí vyšlechtění růže modré, a dokonce i černé, zatím nedosáhli výrazných úspěchů. Plodem růží je šípek.

Přirozeným stanovištěm růží je severní polokoule, narazit na ně můžete dokonce i za polárním kruhem. Rostou na místech s dostatkem světla, na živiny nebývají příliš náročné.

Pokud jde o využití, kromě šípků se týká právě i okvětních lístků. Obsahují aromatické silice, takže se z nich vyrábí například růžový olej, používají se jako součást parfémů, mýdel a dalších kosmetických přípravků. Napomáhají k normálnímu stavu pokožky, k duševní rovnováze, menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu, ale i k normální činnosti kardiovaskulárního systému a trávení i vylučování.

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 10 minut Množství 1 až 2 čajové lžičky na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Okvětní lístky růže zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 - 2 čajové lžičky na 1,5 dl - 2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 - 2 lžičky navíc.
  3. Doba vyluhování 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JASMÍN KVĚT
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JASMÍN KVĚT

Nechejte se ukolébat v náruči skutečné královny noci. Květy jasmínu vás zavedou do říše bezpečí, klidu a harmonie. Čínský symbol radosti, lásky a elegance by neměl chybět v žádné domácnosti. Uplatníte ho v kuchyni i koupelně. Věštecké sny, které prý jasmín přináší, jsme nezaznamenali. Zato pohodu dodal velmi rychle. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
636 Kč /250 g 254 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 29. 9. 2023

MODRÝ ČAJ - bylina (Clitoria ternatea)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MODRÝ ČAJ - bylina (Clitoria ternatea)

Říká se mu motýlí hrachový květ. Nebo taky méně prozaicky klitorie. Kromě toho, že zbarví vodu do nečekaně krásného tyrkysového odstínu, dokáže překvapit svými vlastnostmi. Po staletí ho využívá Ajurvéda, současná věda ho podrobuje pečlivému zkoumání. Modrý čaj v supermarketu nekoupíte. Je vzácný. Dopřejte si ho samostatně, nebo přihoďte pár sušených květů k oblíbenému nápoji. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 098 Kč /250 g 439 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023

LEVANDULE KVĚT (Flos lavandulae) - bylina
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LEVANDULE KVĚT (Flos lavandulae) - bylina

Když se řekne levandule, představí si většina z nás lány modrofialových, silně vonících rostlin. Jejich květy jsou zdrojem tříslovin, silic a terpenů, které oceníte nejen k provonění šatníku. Výbornou službu prokazuje čaj z levandulových květů nespavcům či lidem s úzkostnými stavy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
249 Kč /250 g 100 Kč /100 g
Dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »