+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Růže - okvětní lístky BIO

Kód: 1957

K čemu by mohl být čaj z okvětních lístků růží, ptáte se? Tak za prvé k navození nádherné, romantické a uklidňující atmosféry a za druhé k podpoře gynekologického zdraví, duševní rovnováhy i normální činnosti kardiovaskulárního systému. Pokud si netroufáte na nápoj vonící jen po růžích, přihoďte pár plátků ke svému oblíbenému čaji. Dodají mu nový rozměr.

Velká balení:
Malá balení:
895 Kč /250 g 358 Kč /100 g
Dodáme do středy, 6. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Květinová, Růže
BIO
BIO:
Ano

Složení

Okvětní lístky růže BIO 100%

Nálev a chuť byliny

Růže – okvětní lístky BIO dávají po zalití horkou vodou nálev světle žluté barvy s výrazným, sladkým aroma růží. Chuť je, jak jinak, květinová, růžová, nasládlá, zároveň jemná až sametová.

Původ byliny

O růžích (Rosa) bychom mohli napsat opravdu dlouhý článek. Vždyť nás provází od starověku, podle dochovaných nálezů je lidé u svých domovů vysazovali dokonce 4-6 000 let před naším letopočtem, a to v Mezopotámii, pak i v Persii, Egyptě nebo Číně.

Do dnešního dne bylo vyšlechtěno až 30 tisíc kultivarů, takže z prapůvodní rostliny vznikly například růže, kterým říkáme čajové, čínské, bourbonské, noisettky nebo pernetky. Mezi moderními kříženci pak najdeme čajohybridy, polyantky, grandiflory a další. Vidíte, že o růžích bychom opravdu mohli mluvit dlouho. Zkusme ale shrnout to nejdůležitější. Jde o keřovité rostliny, obvykle opadavé. Mohou být plazivé, poléhavé, stejně jako mohou vytvářet dlouhé pevné pruty. V naprosté většině případů mají ostny, listy se zubatými okraji a květy nejrůznějších tvarů a barev. Divoké růže bývají bílé, růžové i fialové, šlechtěné pak třeba i žluté či oranžové. Ačkoli řada odborníků věnovala obrovské úsilí vyšlechtění růže modré, a dokonce i černé, zatím nedosáhli výrazných úspěchů. Plodem růží je šípek.

Přirozeným stanovištěm růží je severní polokoule, narazit na ně můžete dokonce i za polárním kruhem. Rostou na místech s dostatkem světla, na živiny nebývají příliš náročné.

Pokud jde o využití, kromě šípků se týká právě i okvětních lístků. Obsahují aromatické silice, takže se z nich vyrábí například růžový olej, používají se jako součást parfémů, mýdel a dalších kosmetických přípravků. Napomáhají k normálnímu stavu pokožky, k duševní rovnováze, menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu, ale i k normální činnosti kardiovaskulárního systému a trávení i vylučování.

Ukázka balení bylin

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 10 minut Množství 1 až 2 čajové lžičky na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Okvětní lístky růže zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 - 2 čajové lžičky na 1,5 dl - 2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 - 2 lžičky navíc.
  3. Doba vyluhování 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


EARL GREY - NEBESKÝ KVĚT - černý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EARL GREY - NEBESKÝ KVĚT - černý čaj

Jak to asi vypadá, když obloha rozkvete? Zatají se dech, všechno ztichne a každý zvedne hlavu, aby tu nádheru nepropásl. Podobné pocity v nás vyvolává klasický Earl Grey doplněný chrpovými lístky. Na pohled překrásný, po ochutnání uchvacující. Poskytuje silný zážitek všem, kdo jsou otevřeni novým zkušenostem. Zakloňte se – nevidíte náhodou Nebeský květ? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
265 Kč /250 g 106 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 6. 3. 2024

JIAOGULAN - bylina nesmrtelnosti (Ženšen pětilistý)
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JIAOGULAN - bylina nesmrtelnosti (Ženšen pětilistý)

Lidstvo zná Jiaogulan snad 600 let. A pasovalo ho na bylinu nesmrtelnosti. Botanicky jde o pětilistý ženšen, k jeho schopnostem stačí dodat: v Číně údajně zjistili, že populace, která ho pravidelně užívá, má nejvíce stoletých lidí na světě. Podle vědců napomáhá Jiaogulan k normální hladině cukru v krvi, normální činnosti jater i přirozené obranyschopnosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
934 Kč /250 g 374 Kč /100 g
Dodáme do středy, 6. 3. 2024

HEŘMÁNEK PRAVÝ  (Matricaria chamomilla) - KVĚT
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HEŘMÁNEK PRAVÝ (Matricaria chamomilla) - KVĚT

Skromná bylinka, kterou najdete na kdejakém rumišti, v sobě ukrývá velkou sílu. Vědí o ní babky kořenářky, ale také farmaceutický průmysl. Voňavé květy heřmánku se po staletí používají jako čaj, k přípravě koupelí, obkladů i při kloktání nebo v mastích. Vůni heřmánku si vybaví především maminky malých dětí.  Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
295 Kč /250 g 118 Kč /100 g
Dodáme do středy, 6. 3. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »