+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Sencha Kariban 1st Flush BIO - zelený čaj

Kód: 1773

Nejen, že luxusně chutná, navíc je i BIO. Čaj z japonské zahrady ležící na ostrově Kjúšú si dobře zapamatujte. Nebo ne, raději ho co nejdříve ochutnejte. Budete fascinováni jeho lehkostí a omamnou květinovou linkou, ve které při pozorné degustaci poznáte lilie a orchideje. A ještě něco vám poradíme: vyzkoušejte ho jak zalitý horkou vodou, tak macerovaný ve vodě studené. Tenhle čaj stojí za trochu námahy.

Velká balení:
Malá balení:
1 524 Kč /250 g 610 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 14. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Květinová, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

Složení

Zelený čaj Sencha Kariban 1st Flush BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Sencha Kariban 1st Flush BIO dává nálev světle zelené až žlutozelené barvy, v závislosti na způsobu přípravy. Je přirozeně sladký, postrádá jakoukoli trpkost. Čeho má naopak dostatek, to jsou tóny květin, především lilií a orchidejí. Harmonické aroma a plná, atraktivní chuť z něj dělají favorita skutečných čajových expertů.

Tento čaj je skvělý jak horký, tak připravený macerací ve studené vodě. Doporučujeme vyzkoušet obě varianty, protože každá nabízí jiné chuťové zážitky.

Původ čaje

Pokud jste hledali čaj jemný a opravdu speciální, právě jste našli. Vyrostl na jihu Japonska, v zahradách hornatého ostrova Kjúšú. Jeho prefektura Kagohsima se zelenými čaji proslavila po celém světě. Vlastní značka Kagoshima Green Tea je pro tamní sklizně používána od roku 1992 a je určena pouze čajům splňujícím nejpřísnější standardy pěstování i výroby.

Keře čajovníků čínských (Camellia sinensis) tady rostou na rozlehlých plantážích obklopených zalesněnou krajinou. Díky nadmořské výšce kolem 500 metrů a rychle se měnícímu tlaku vzduchu je krajina velmi často ponořena do mlhy. Nejen téměř trvalý stín, ale také střídání teplých dnů a studených nocí zpomalují růst čajovníků a umožňují jejich lístkům uchovat si velké množství aminokyselin. Právě ony mohou za sladkost nápoje, který si z kagoshimské sklizně připravujeme.

Japonské čaje typu sencha patří k naprosté klasice. To se ovšem nedá říct o Sencha Kariban 1st Flush BIO. Jak název napovídá, jde o první sklizeň. Ta vyniká jemností a křehkostí, protože lístky jsou po zimě plné aromatických látek. Říká se, že First Flush poskytuje nejčerstvější a nejčistší čaj, jaký může daná plantáž nabídnout. Po naškubání prvních lístků a stříbřitých pupenů se čaj nechává chvíli zavadnout na slunci. Pak je krátce a opakovaně napařován, aby došlo k zastavení přirozené oxidace enzymů. Lístky jsou následně tvarovány do plochých jehliček, které je zapotřebí pomalu a opatrně sušit. Když je i tento krok u konce, dělníci čaj vytřídí a zabalí.

Zmiňme ještě, že Sencha Kariban 1st Flush BIO pochází z čajové zahrady hospodařící v režimu organického zemědělství. Majitelé nepoužívají průmyslově vyráběná hnojiva a čajovníky pěstují s ohledem na ochranu životního prostředí. Další důvod, proč tuhle senchu ochutnat!

Pokud jde o přípravu, doporučujeme vyzkoušet jak klasický, způsob, tak macerování ve studené vodě. Pokaždé se dočkáte jiných chutí a vůní nálevu.

Pro zalití horkou vodou nasypte do konvičky 5 gramů čaje a použijte 250 mililitrů vody, a to buď o teplotě 80 °C (luhujte 30-60 sekund), nebo 90 °C (luhujte 60-90 sekund).Příprava za studena je velmi snadná. Do větší nádoby vsypte 10 gramů čaje, přidejte 1 litr vody o pokojové teplotě a nechejte několik hodin stát. Nápoj můžete umístit i do chladničky. Průběžnou degustací sami určíte délku luhování, při které vám bude nálev chutnat nejlahodněji.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 0,5-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80°C v poměru 5g čaje na 250ml vody, doba vyluhování 30-60 sekund.
  2. Nebo ho můžete zalít vodou o teplotě 90°C a nechat luhovat 60-90 sekund.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GUANGXI BÍLÉ PEŘÍ - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUANGXI BÍLÉ PEŘÍ - bílý čaj

Zdrženlivá elegance, výběrová kvalita – takto nenápadný a přitom velmi delikátní je bílý čaj z provincie Guangxi. Jeho ručně stáčené lístečky se po zalití vodou doslova roztančí. Ochutnejte i vy čaj, který patřil na císařský dvůr. Je plný antioxidantů, takže se o něm říká, že prodlužuje život a zbavuje tělo mnoha neduhů. Nám pomáhá zvládat stres při jednáních s úřady. Takže jsme spokojeni! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
479 Kč /250 g 192 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 14. 12. 2022

ČAJ PRO ZDRAVÍ A KRÁSU - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČAJ PRO ZDRAVÍ A KRÁSU - směs

Neříkejte, že to nechcete – být zdraví a krásní. My tedy ano! Takže jsme vzali všechny dobroty prospívající duševní i fyzické kondici a namíchali z nich blahodárný sypaný čaj. Dodává vitaminy, minerály a antioxidanty, chutná luxusně a ani moc nestojí. Snad neváháte? Čaj pro zdraví a krásu potřebuje každý! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
372 Kč /250 g 149 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 14. 12. 2022

Japan Kabuse Sencha Asamushi BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Japan Kabuse Sencha Asamushi BIO - zelený čaj

Tohle je něco speciálního! Vzácný japonský čaj vás potěší sladkostí, jemností a lehkou stopou oříšků v závěru. Čaje asamushi si uchovávají jemnost a specifickou chuť velmi krátkým spařením ještě na plantáži. Ochutnejte sklizeň ekofarmy z ostrova Kjúšú. Čaj můžete připravit klasicky, ale taky za studena. Pokaždé bude jinak úžasný. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 896 Kč /250 g 758 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 14. 12. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »