

SIBIŘSKÝ ŽENŠEN KOŘEN (Eleutherococcus senticosus) - prášek
Eleuterokok není skutečný ženšen, přesto ho tak směle titulujeme. Nejen my. Také tradiční herbáře mluví o sibiřském ženšenu, a to pouze v superlativech. Kořen připomínající vzhledem lidské tělo má nezastupitelnou úlohu v mnoha bájích a pověstech, stejně jako v domácích lékárnách. Pro snadné a rychlé použití se hodí mít k dispozici sibiřský ženšen práškový. Stačí ho povařit a můžete blahodárnost „člověčího kořene“ okusit.
Složení
Ženšen 100%Nálev a chuť byliny
Odvar z byliny Sibiřský ženšen kořen chutná především sladce a jen jemně nahořkle. Ani dřevitá vůně není nesympatická. Nápoj má světle žlutou barvu.
Původ byliny
Botanikové mu přisoudili název eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus), což nezní tak mile jako sibiřský ženšen, člověčí či čertův kořen. Jde o keř skutečně ostnitý, i když jen na mladých větvích. Dorůstá až do 2 metrů, má šedou kůru a asi 12centimetrové, zubaté listy. Když eleuterokok kvete, příjemně voní. Plodem jsou fialové bobule. Keř je doma ve východní části Asie, dobře se mu daří na vlhkých místech, v lesích nebo křovinách.
I když existují pokusy vysazovat keř jako okrasný, do centra pozornosti se dostává především díky svým kořenům. V polovině 20. století v nich totiž vědci identifikovali totožné látky, jaké obsahuje nedostatkový a velmi vzácný pravý ženšen (Panax ginseng). A tak se eleuterokok rychle stal jeho, dlužno dodat, vynikajícím nástupcem. Kořen je totiž bohatý na silice, speciální glykosidy (eleuterosidy), lipidy, flavonoidy, pryskyřice, a další látky s širokým spektrem účinků. Hojně se tedy uplatňuje při výrobě léčivých přípravků a jeho užívání bývá doporučováno v mnoha případech, nejčastěji při rekonvalescenci, ke zvýšení fyzické zdatnosti a podobně. Traduje se, že za popularitou sibiřského ženšenu stojí ruští olympionici, kteří ho s úspěchem aplikovali před i po závodech.
Herbář a blahodárné účinky:
Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny
Ukázka balení bylin
Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter bylin. Byliny jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci jsou byliny mimořádně náchylné a mají velký vliv na výslednou kvalitu byliny a jejího nálevu.
Návod na přípravu
- Prášek z žen šenu můžete přidat do vody, džusu, jogurtu nebo smoothie.
- V případě přípravy nápoje se doporučuje zalít 1 čajovou lžičku 200-250 ml vody.
- Užívejte nejlépe dopoledne. Navečer může užívání přivodit nespavost.




















Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží
Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:

TULSI (Bazalka posvátná) - bylina

JIAOGULAN - bylina nesmrtelnosti (Ženšen pětilistý)
