+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Svěží Goji - zelený čaj

Kód: 1720

Kombinace kvalitního zeleného čaje a bylin nebo ovoce může vytvořit nápoj harmonický, povznášející a energii dodávající. To je přesně případ čaje Svěží Goji. Namíchali jsme ho z oblíbeného gunpowderu, tradiční senchi a neméně populárních plodů kustovnice, tedy goji. Je to čaj k celodennímu popíjení, ideální během práce nebo do termosky třeba na hory. Popíjejte ho horký, vlažný, ledový. Vždycky vám bude chutnat.

Velká balení:
Malá balení:
253 Kč /250 g 101 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Chuť
Chuť:
Citrus, Goji
Pro děti
Pro děti:
od 12 let

Složení

Zelený čaj China Gunpowder, Zelený čaj Sencha, Goji 8%, Citrónová tráva, Květy granátového jablka, Aroma přírodní

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Svěží Goji charakterizuje typická chuť zelených čajů, kterou doplňuje sladkokyselá stopa plodů goji a jemná svěžest citronové trávy. Svíravost čaji téměř chybí, zato nepostrádá bohaté ovocné tóny. Nálev má žlutooranžovou barvu, voní po čerstvém zeleném čaji.

Původ čaje

Oba zelené čaje, které jsme v tomto případě použili, pocházejí z Číny. Právě tam se začal psát příběh čaje, a to údajně v roce 2737 před naším letopočtem. Nádoby na čaj nalezené archeology v hrobkách z dob dynastie Han ukazují, že tomuto nápoji zcela prokazatelně holdovali lidé v letech 206 před naším letopočtem až 220 našeho letopočtu.

Jedním z nejstarších způsobů úpravy čajových lístků v Číně je rolování. Příkladem může být gunpowder (Zhu cha), čaj vzhledem připomínající drobné kuličky střelného prachu. Jeho největším producentem je provincie Zhejiang, o jejíž čajové plantáže se obvykle starají drobní pěstitelé. Čajové lístky nechávají po sklizni krátce zavadnout, pak je praží na velkých pánvích a rolují. Nakonec je potřeba čaj usušit, vytřídit a zabalit. Gunpowder charakterizuje hořko-sladká chuť s lehkou stopou kouře.

Sencha, na rozdíl od gunpowderu, není pro Čínu tolik typická, její výrobě se tradičně věnují japonské čajové zahrady. Přesto i čínská produkce dosahuje vynikajících parametrů, jak se ostatně můžete díky čaji Svěží Goji přesvědčit. Čaj není pražen na pánvích (což je u čínských sort obvyklé), ale opakovaně napařován. Tím dojde k zastavení fermentace. Nato dělníci lístky překládají, suší a třídí. Senchu, stejně jako gunpowder, poznáte snadno – voní a chutná svěže trávově, její vzhled připomíná ploché jehličky.

Teď ještě zbývá přidat popis goji, plodů kustovnice čínské. Tvrdí se o nich, že patří k superpotravinám a díky vysoké výživové hodnotě jsou zdrojem mnoha antioxidantů. Zmiňme, že oranžové bobulky obsahují především vitamin B2, vitamin C a železo (ve 100 gramech 100 % doporučené denní dávky!), pak také draslík, zinek a vápník, mastné kyseliny, karotenoidy i kyselinu linoleovou. Chutnají sladko - kysele, proto je lze konzumovat samostatně, ale často jsou přidávány právě do nápojů, kaší nebo dezertů.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj
Zelený čaj
Zelený čaj
Goji
Goji
Citrónová tráva
Citrónová tráva

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C , v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


CHINA SENCHA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CHINA SENCHA - zelený čaj

V historii zeleného čaje nacházíme milník, od něhož se odvíjí dlouhá tradice jeho pití a počátek velké oblíbenosti. Jde o Kissa Yojoki, Knihu čaje, která v roce 1191 popsala pět životně důležitých orgánů, které čaj pozitivně ovlivňuje. Ověřte si na vlastní kůži, že autor obsáhlého spisu, zenový mnich Eisai, nepsal jen tak do větru. Vyzkoušejte pravý čínský zelený čaj. Žádný prach, jen celé lístky! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
200 Kč /250 g 80 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022

ZLATÉ MLÉKO KURKUMA BIO - prášek
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ZLATÉ MLÉKO KURKUMA BIO - prášek

Ke kurkumě jsme přidali kokosové mléko, kokosový cukr, skořici a zázvor - všechno v BIO kvalitě a v poměru, díky kterému budete výslednou směs milovat. Zlaté mléko je tradiční ajurvédský nápoj, populární díky obsahu řady účinných látek přispívajících k přirozené obranyschopnosti a napomáhajících normální funkci nervové soustavy. Hodí se pro rychlý začátek dne i jeho klidné zakončení. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
348 Kč /250 g 139 Kč /100 g
Dodáme do úterý, 4. 10. 2022

China Misty green BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

China Misty green BIO - zelený čaj

O zelených čajích je známo, že v deseti situacích chutnají desetkrát jinak. O zeleném čaji China Misty green BIO se ví, že chutí nabízí ještě víc. Pokud ho budete pít horký, dočkáte se sladkého, poměrně výrazného zážitku s rostlinnými prvky. V případě, že si přichystáte studený nálev, potěší vás medové, trávové tóny doprovázené ojedinělým, hedvábným pocitem v ústech. Elegance sama! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
391 Kč /250 g 156 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 4. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »