+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

TROPICKÉ POKUŠENÍ- ovocný čaj

Kód: 1086
Hodnocení: dobrá, 2 recenze

Pokusíme se vás pokoušet. Alespoň chvíli. Tak si představte, že ležíte v závěsné houpačce. Před vámi je moře. Modré tak, že na obzoru splývá s oblohou. Trochu přimhouříte oči, protože vánek nad vámi právě rozčísl listy palmy a odpolední sluníčko vás zašimralo na tváři. Prsty se dotknete písku a naberete ho do dlaně. Hřeje… Teď už víte, jak vypadá Tropické pokušení.

Velká balení:
Malá balení:
270 Kč /250 g 108 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 1. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce, Sladká
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Kousky ananasu, Kousky manga, Kousky jablka, Kousky bílého jablka, Pomeranč, Kousky jahod, Kousky višní, Aroma přírodní, Ibišek, Šípkové slupky

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Tropické pokušení má žlutý, jiskrný nálev. Velmi atraktivní sladce ovocná vůně přímo láká k ochutnání. Na jazyku zaznamenáte příjemnou ananasovo-broskvovou stopu. Čaj je sladký a není potřeba ho dochucovat.

Připravte si Tropické pokušení jako ledový nápoj. Stačí horký čaj nalít do skleniček zaplněných ze 2/3 kostkami ledu. Přidejte kousky čerstvého ovoce, meduňku nebo mátu.

Původ čaje

Protože je většina ingrediencí v sypaném čaji Tropické pokušení ovocná, stojí za zmínku uvést způsob jejich konzervace. V našich čajích totiž používáme ovoce lyofilizované, tedy vymrazované. Jedinečný způsob sušení potravin je zárukou uchování maxima zdraví prospěšných látek. Jeho dalším přínosem je, že lyofilizované ovoce neztrácí barvu, chuť ani vůni. Mrazem sušené plody odpovídají po zalití horkou vodou požadavkům na ovoce čerstvé. Jak po stránce obsahu cenných sloučenin, tak senzoricky.

Ananasy se pěstují ve více než 80 zemích světa. Oblíbené ovoce produkují například USA, Thajsko, Filipíny nebo Brazílie a Čína. Ročně se na Zemi urodí přes 15 milionů tun sladkých šťavnatých plodů. Za vysokou poptávkou stojí jak jejich skvělá chuť a mnoho způsobů kulinářského využití, tak obsah zdraví prospěšných látek. Za pozornost stojí zejména bromelin, napomáhající správnému trávení.

Je potřeba ananasy nějak víc představovat? Snad každý už je někdy ochutnal. Botanikové vznik jejich plodů popisují jako „splynutí sousedních bobulí“. Nám ostatním postačí vědět, že jakmile ananas dozraje, celá rostlina uhyne. Ananasovníky jsou rostliny, které dosahují 1-1,5 metru. Mají velmi krátký stonek, ze kterého vyrůstá růžice dlouhých a špičatých listů. Ananasy se sklízejí po 15-18 měsících od vysazení rostlin. Plody divoce rostoucích ananasovníků jsou nejedlé.

Podobně exotické jako ananas je pro Evropany mango. Přesto je běžně k zakoupení, takže oválné až podlouhlé sladké ovoce většina z nás dobře zná. Mangovníky jsou ale na rozdíl od ananasovníků rostliny dlouho žijící. Mohou plodit až 100 let a během té doby z nich lze sklidit kolem 2 milionů kusů manga. Mangovníky se původně vyskytovaly zřejmě v jižní a jihovýchodní Asii. Existují doklady o jejich existenci už před 25-30 miliony lety. Samotné plody patří k vyhledávaným pochoutkám. Jsou vítaným zdrojem vitaminu E a vitaminů řady B. Obsahují karotenoidy, které se v těle přeměňují na vitamin A.

Herbář a blahodárné účinky:

Ananas
Ananas
Jablka
Jablka
Jahody
Jahody
Ibišek
Ibišek

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

Teplota 100 °C Doba přípravy 10 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 ⁰C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

10. 4.

Hodnocení: vynikající
Naprosto skvělý a voňavý čaj!

9. 4.

Hodnocení: vynikající
Výborný mix ovoce a ta vůně. Každý ho chválí. Kupuji pravidelně
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LESNÍ OVOCE - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LESNÍ OVOCE - ovocný čaj

Přichystali jsme laskominu hodnu královské tabule! Velkou mísu sladkých malin jsme smíchali s talířem šťavnatých ostružin, zasypali hrnkem jahod a vyladili lžičkou bezinek. Pro potěchu mlsných jazýčků nechybí ani jablka, ibišek, šípky. To všechno proto, že les opravdu milujeme. A co vy? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

KOUZLO VÁNOC - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOUZLO VÁNOC - ovocný čaj

V hlavní roli Vánoce! Užijte si dny plné vůní, světel, dobrot a dárků. Se sypaným čajem Kouzlo Vánoc budou svátky ještě fajnovější. Jablíčka, pomeranče, šípky, oříšky a vanilka vám budou dělat skvělou společnost po celý Advent. A když budete chtít, strávíte s nimi i bujarého Silvestra a štědré Tři Krále. Tak šťastné a veselé! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
275 Kč /250 g 110 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 1. 2021

JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj

Na léto ideální, na zimu skvělé. Na jaro jako když najdeš, na podzim rozkoš sama. Sladký ovocný čaj můžete popíjet na sto způsobů. Nikdy se neomrzí. Je namíchán z pečlivě zpracovaných ingrediencí, které neztratily naprosto nic ze svých uhrančivých vůní a chutí. Pozvěte na jedinečné mango kolegu, uvařte ho sousedce, servírujte kamarádům. Úspěch zaručen! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
284 Kč /250 g 114 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do středy, 27. 1. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »