Nová registrace
Zapomenuté heslo
+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

TROPICKÉ POKUŠENÍ- ovocný čaj

Kód: 1086

Pokusíme se vás pokoušet. Alespoň chvíli. Tak si představte, že ležíte v závěsné houpačce. Před vámi je moře. Modré tak, že na obzoru splývá s oblohou. Trochu přimhouříte oči, protože vánek nad vámi právě rozčísl listy palmy a odpolední sluníčko vás zašimralo na tváři. Prsty se dotknete písku a naberete ho do dlaně. Hřeje… Teď už víte, jak vypadá Tropické pokušení.

Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 25. 9. 2017
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
Geis Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 25. 9. 2017 49 Kč
DHL - SLOVENSKO Dodáme do 25. 9. 2017 139 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 21. 9. 2017 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
Geis Point Dodáme do 25. 9. 2017 65 Kč
Velká balení:
727 Kč s DPH
386 Kč s DPH
239 Kč s DPH
Malá balení:
129 Kč s DPH
80 Kč s DPH
42 Kč s DPH
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Tropické ovoce, Sladká
Pro děti
Pro děti:
od 3 let

Složení

Kousky ananasu , Kousky manga , Kousky jablka , Kousky bílého jablka , Pomeranč , Kousky jahod , Měsíček lékařský

Nálev a chuť čaje

Ovocný čaj Tropické pokušení má žlutý, jiskrný nálev. Velmi atraktivní sladce ovocná vůně přímo láká k ochutnání. Na jazyku zaznamenáte příjemnou ananasovo-broskvovou stopu. Čaj je sladký a není potřeba ho dochucovat.

Připravte si Tropické pokušení jako ledový nápoj. Stačí horký čaj nalít do skleniček zaplněných ze 2/3 kostkami ledu. Přidejte kousky čerstvého ovoce, meduňku nebo mátu.

Původ čaje

Protože je většina ingrediencí v sypaném čaji Tropické pokušení ovocná, stojí za zmínku uvést způsob jejich konzervace. V našich čajích totiž používáme ovoce lyofilizované, tedy vymrazované. Jedinečný způsob sušení potravin je zárukou uchování maxima zdraví prospěšných látek. Jeho dalším přínosem je, že lyofilizované ovoce neztrácí barvu, chuť ani vůni. Mrazem sušené plody odpovídají po zalití horkou vodou požadavkům na ovoce čerstvé. Jak po stránce obsahu cenných sloučenin, tak senzoricky.

Ananasy se pěstují ve více než 80 zemích světa. Oblíbené ovoce produkují například USA, Thajsko, Filipíny nebo Brazílie a Čína. Ročně se na Zemi urodí přes 15 milionů tun sladkých šťavnatých plodů. Za vysokou poptávkou stojí jak jejich skvělá chuť a mnoho způsobů kulinářského využití, tak obsah zdraví prospěšných látek. Za pozornost stojí zejména bromelin, napomáhající správnému trávení.

Je potřeba ananasy nějak víc představovat? Snad každý už je někdy ochutnal. Botanikové vznik jejich plodů popisují jako „splynutí sousedních bobulí“. Nám ostatním postačí vědět, že jakmile ananas dozraje, celá rostlina uhyne. Ananasovníky jsou rostliny, které dosahují 1-1,5 metru. Mají velmi krátký stonek, ze kterého vyrůstá růžice dlouhých a špičatých listů. Ananasy se sklízejí po 15-18 měsících od vysazení rostlin. Plody divoce rostoucích ananasovníků jsou nejedlé.

Podobně exotické jako ananas je pro Evropany mango. Přesto je běžně k zakoupení, takže oválné až podlouhlé sladké ovoce většina z nás dobře zná. Mangovníky jsou ale na rozdíl od ananasovníků rostliny dlouho žijící. Mohou plodit až 100 let a během té doby z nich lze sklidit kolem 2 milionů kusů manga. Mangovníky se původně vyskytovaly zřejmě v jižní a jihovýchodní Asii. Existují doklady o jejich existenci už před 25-30 miliony lety. Samotné plody patří k vyhledávaným pochoutkám. Jsou vítaným zdrojem vitaminu E a vitaminů řady B. Obsahují karotenoidy, které se v těle přeměňují na vitamin A.

Účinky čaje

Jablka dodávají tělu vitaminy C a E, ale také draslík a železo.
Mají stahující a protizánětlivé účinky, přispívají k prevenci osteoporózy, chrání tělo před ukládáním cholesterolu v cévách, podílejí se na správné činnosti ledvin a svalů, detoxikují i regenerují organismus.
Jablka také podporují trávení a pomáhají snižit krevní tlak.

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava čaje

100 °C 10 minut 1 čajová lžička
na 1,5-2dl

Návod na přípravu

1. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 ⁰C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.

2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.

3. Doba vyluhování 10 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


LESNÍ OVOCE - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

LESNÍ OVOCE - ovocný čaj

Přichystali jsme laskominu hodnu královské tabule! Velkou mísu sladkých malin jsme smíchali s talířem šťavnatých ostružin, zasypali hrnkem jahod a vyladili lžičkou bezinek. Pro potěchu mlsných jazýčků nechybí ani jablka, ibišek, šípky. To všechno proto, že les opravdu milujeme. A co vy? Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 25. 9. 2017
Velká balení:
711 Kč s DPH
378 Kč s DPH
234 Kč s DPH
Malá balení:
126 Kč s DPH
79 Kč s DPH
42 Kč s DPH

ICE TEA DRAČÍ OSVĚŽENÍ - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ICE TEA DRAČÍ OSVĚŽENÍ - ovocný čaj

Tento čaj se usmívá, sotva otevřete sáček. První vteřina - kocháte se pohledem na krásné zralé ostružiny a malé kuličky červeného rybízu. Druhá vteřina - váš nos zaregistruje fantastickou vůni lesního ovoce a nemůže se jí nabažit. Třetí vteřina - mozek jede na plné obrátky: Kde je nejbližší varná konev a volný hrnek?! Dračí osvěžení zkrátka nedává prostor pochybnostem. Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 25. 9. 2017
Velká balení:
899 Kč s DPH
473 Kč s DPH
290 Kč s DPH
Malá balení:
154 Kč s DPH
95 Kč s DPH
46 Kč s DPH

JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JEDINEČNÉ MANGO - ovocný čaj

Na léto ideální, na zimu skvělé. Na jaro jako když najdeš, na podzim rozkoš sama. Sladký ovocný čaj můžete popíjet na sto způsobů. Nikdy se neomrzí. Je namíchán z pečlivě zpracovaných ingrediencí, které neztratily naprosto nic ze svých uhrančivých vůní a chutí. Pozvěte na jedinečné mango kolegu, uvařte ho sousedce, servírujte kamarádům. Úspěch zaručen! Více na detailu zboží
Čerstvý čaj dodáme do pondělí, 25. 9. 2017
Velká balení:
817 Kč s DPH
431 Kč s DPH
266 Kč s DPH
Malá balení:
142 Kč s DPH
88 Kč s DPH
44 Kč s DPH
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.