+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

YERBA MATE ELABORADO CON PALO

Kód: 146
Hodnocení: vynikající, 30 recenzí

Co vám nabídnou v Jižní Americe? Ať už zavítáte do honosné restaurace nebo chudé rodiny na okraji města, vždy vás pohostí teplým Mate. Zelený indiánský poklad tam dříve žvýkali s lístky koky. Protože má skvělé povzbuzující schopnosti, používají ho dnes i k přípravě čaje. V Argentině, Chile, Brazílii a Paraguayi se stal národním nápojem. Možná se zabydlí i u vás doma…

Velká balení:
Malá balení:
235 Kč /250 g 94 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Argentina
Region
Region:
Santa Fe
Chuť
Chuť:
Kouřová, Natrpklá
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
450m

Složení

Yerba Mate 100%

Nálev a chuť čaje

Nálev Mate je světle žlutý s lehkými odlesky zelené. Chuť je zemitá, kouřovitá a řízná. Najdeme v ní hořkost, někdo rozpozná ostré tóny. Nováčci mívají po prvním ochutnání rozporuplné pocity. Ale stačí si připravit Maté podruhé, potřetí… a je jasno. Tajemná chuť je velmi přitažlivá!

Původ čaje

Maté se vyrábí z lístků cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis), která je pěstována v Argentině, Brazílii, Chile, Uruguayi a Paraguayi. Patří k rostlinám tradičně využívaným indiány pro povzbuzující účinky a vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Jde o stálezelený strom rostoucí na březích potoků v nadmořské výšce 500-700 metrů. Má rád stín a ochranu před větrem. V přírodě dorůstá až 20 metrů. Lístky jsou tuhé, vejčité, s vroubkovaným okrajem, asi 15 cm dlouhé a 5 cm široké. Jako první začali cesmíny pěstovat lidé z kmene Guarani, od nich se to naučili jezuitští misionáři. Pro účely sklízení listů se stromy udržují v maximální výšce 8 metrů, každé 3-4 roky jsou ořezávány koncové větve.

Výrobní postup zahrnuje 6 kroků – sklizeň, fermentace a oxidace, sušení, zrání, mletí, balení. Sklízejí se lístky i větvičky, a to většinou ručně. Rostlinný materiál se napěchuje do pytlů, v nichž začne samovolně docházet k fermentaci a oxidaci. K ukončení chemických změn jsou lístky a větvičky vystaveny krátkému působení vysoké teploty. Sušení probíhá ve speciálních místnostech, kde je udržována teplota kolem 90 °C. V jeho průběhu dojde i na hrubé mletí. Sklizeň pak putuje do jutových pytlů. Ty jsou 12-24 měsíců skladovány při stabilní teplotě. Maté v nich dozrává. Pak je mleto, tříděno a baleno.

Návod k tradiční přípravě:

  1. Tradičně se Mate připravuje v tzv. kalabase (vysušené tykvové slupce) a pije se horké nebo chlazené pomocí bombilly (kovové slánky).
  2. Do kalabasy nasypte 2-3 čajové lžičky lístků a přelijte mírně teplou vodou tak, aby lístky získaly pevnou konzistenci.
  3. Po několika minutách zalijte horkou vodou a nechte 3 minuty vyluhovat.
  4. Opatrně do kalabasy vsuňte bombillu a osvěžující nápoj můžete pomalu popíjet. Aby se do slánky nedostaly žádné lístky, je na jejím spodním konci malé sítko. Nepřipravujte příliš silný nálev, aby se bombilla neucpala!
  5. Tento proces můžete z jedné dávky Mate opakovat až pětkrát. Vylouhujte však vždy maximálně 3 minuty. V případě potřeby použijte k ochucení cukr, citron, pomeranč, rum, koňak nebo mléko.

Herbář a blahodárné účinky:

Yerba Mate
Yerba Mate

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1-2 čajové lžičky na 200 ml

Návod na přípravu

  1. 1-2 lžičky Mate nasypte do šálku (200 ml) a zalijte 70-80 °C horkou vodou.
  2. Nechejte max. 3-5 minut louhovat a poté sceďte. Čím déle jej necháte louhovat, tím je nálev povzbudivější.
  3. Po 5 minutách však začíná čaj hořknout.
  4. Ze stejné dávky je možno připravit ještě další nálevy. Čaj lze ochutit citronem nebo javorovým sirupem.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

21. 10.

Hodnocení: vynikající
Tento čaj je perfektní, rozhodně doporučuji, nemám žádné výtky a určitě si jej koupím znovu, i s vašimi službami jsem nadmíru spokojen, vlídné a vstřícné jednání, radost u vás nakupovat, přeji jen samé spokojené zákazníky.

28. 2.

Hodnocení: vynikající
Moc dobrý čaj, specifické aroma a chuť, osvěžující, není co dodat, paráda.

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Dokonalé pití. Ať žena uvaří litr nebo dva, v krátké době je vypito. Jsme oba rádi, že dětem také chutná, a zapomínají na jejich oblíbené limonády.

2. 9.

Hodnocení: vynikající
Tento čaj se u mě "zabydlel" na stálo, mám ho natolik v oblibě, že bez jeho chuti si den pořádně neužiju, jeho povzbuzovací úřinek a super chuť by mi scházeli. Každému milovníku kvalitních čajů jej samozřejmě doporučuji.

21. 8.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za tento výborný čaj, který jsem poznal poprvé v nejmenované čajovně. Je prima si jej dát kdykoli dostanu chuť, a to je často. Dále chci říct, že si vážím obchodu, kde vládne slušné a vstřícné jednání, ceny se drží na solidní úrovni, a na zboží se nečeká týdny. Právě takoví z mého pohledu jste. Proto Vám držím palce, aby jste měli mnoho spokojených zákazníků jako jsem já. Robert.

14. 8.

Hodnocení: vynikající
Podle množství kladných ohlasů soudím, že nejsem jediná, komu tento čaj chutná. Je to naprostá jednička!

16. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dík za skvělý čaj, jen co dorazil, jsem se vrhla na varnou konvici. Chuť mě příjemně překvapila, voní také moc hezky. Po této první a dobré zkušenosti s tímto E - shopem už se nebudu obávat, a udělám si pořádný nákup. Marie.

15. 7.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, s Yerba Mate jsem spokojená, chuť mi vyhovuje. Ještě spokojenější jsem s tímto obchodem, který nabízí nepřeberné množství kvalitního a chutného zboží, a navíc je znát skutečný zájem o zákazníka. Velmi chválím.

9. 7.

Hodnocení: vynikající
Díky za zaslání výborného čaje, který je osvěžující a chutný zároveň. Dle vašich dobrých služeb a i následného zájmu je patrné, že u Vás si zákazníků ceníte . Držím Vám palce, ať jste i nadále takto perfektním obchodem.

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, přesto, že jsem nakloněn čajům černým, tak tento Yerba Mate mě svou chutí velmi potěšil, a určitě se k němu budu i nadále vracet. Líbí se mi velmi včasný dovoz, a elegantní balení zboží. Za vše děkuji. Otakar.

4. 6.

Hodnocení: vynikající
Dopbrý den. Chci poděkovat za zaslání balíku s vybranými čaji, který dorazil k velkému překvapení v krátkém termínu. Zatím jsem otevřela jen jeden z nich, jde o Yerba Mate, a ten tedy je perfektní. Velmi ráda vidím, že jsou baleny v praktických sáčcích se zipem, nemusím je tedy přesypávat. Vaše služby hodnotím známkou 1 ! Naďa.

1. 6.

Hodnocení: vynikající
Hmmm.- velká dobrota. Dělám si jej ještě silnější než doporučujete, mám ráda chuť silnou a říznou. Perfektní.

29. 5.

Hodnocení: vynikající
Balení čaje je dopito k mé velké spokojenosti. Tento byl stoprocentně lepší než stejný druh z klasického obchodu. V těch už o čaje ani nezavadím. Děkuji, Standa.

21. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, koupila jsem si tento čaj na zkoušku spolu s jinými. Mám už čajů něco odpito, a musím říct, že o kvalitě není žádných pochyb. Ovšem Yerba Mate je na můj vkus příliš drsný, mým idolem se nestal. Zato mému muži ano, jemu chuť tohoto čaje sedí. Cením si velice vašich vždy perfektních služeb a vstřícnosti. Děkuji.

14. 5.

Hodnocení: vynikající
Dostala jsem nedávno k narozeninám veliké balení čaje Yerba Mate, a musím přiznat, že toto je čaj podle mého vkusu. Ještě že ho mám tak hodně. Samozřejmě jsem si řekla o vaši adresu, abych mohla čajík pochválit, a doporučit jej ostatním čajomilcům.

6. 5.

Hodnocení: vynikající
Oceňuji brzkou dodávku, praktické balení, ale především evidentní kvalitu a dobrou chuť čaje.Jsem velký milovník čajů, a tento rád doporučuji i svým kolegům a přátelům.Těším se na další, který si zase objednám u vás. Vašek.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, ve vašem obchodě vždy objevím nějaký prima čaj, a nyní je to Yerba mate. Je sice drsnější, dětem bych ho určitě nevařila, ale nám s manželem jeho říznost nevadí. Těším se, jakou lahodu objevím příště.

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Nakupuji u vás čaje nebo kávy i coby dárky, nikdy ještě nezklamaly. Fandím!

3. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, spolu s dalšími jsem dostala tento čaj k vánocům, a chci jej pochválit.Je velmi chutný, krásně voní, mi se jistě jen tak nepřepije.Už se těším až až otevřu další balíček.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Děkuji, zásilka příšla brzy, ještě jsem neochutnal všechny objednané čaje, zatím jen YERBA MATE a ten byl výborný.Děkuji.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den,tento čaj jsem dostal spolu s dalšími k vánocům.Výborné byly všechny, ale tento u mně přesto vyhrál.Brzy si objednám další balení. Děkuji.

28. 8.

Hodnocení: vynikající
Už jsme s rodinou prakticky stálí zákazníci, protože jsme vždycky překvapení, jak dobré čaje dodáváte. Nováčkům doporučuji tento čaj Yerba Mate, protože je to opravdová specialitka, především ten kouřový nádech mně strašně chutná, tak ho určitě vyzkoušejte.

28. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Výborný, tenhle mám nejradši!

28. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, moc a moc chválím čaj i váš obchod, je vidět, že to dělají lidi, kterým na zákaznících záleží, jsem moc spokojená.

19. 6.

Hodnocení: vynikající
Díky za tento vynikající čaj. Jsem rád, že jsem si ho objednal. Musím vyzkoušet i další čaje a rovnou budu objednávat tento pro kamaráda, který ho u mě měl a poprosil mě , abych mu také objednal. Máte super obchod a opravdu kvalitní čaje. Honza

5. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, jdu vám pochválit tento čaj. Je vynikající a dobře se pije. Udělali jsme si s přítelkyní maličkou domácí čajovnu a konečně máme i čaj, který je vhodný do kalabasy. Časem si u vás objednáme další dobré kvalitní druhy čajů, ať máme na výběr pro sebe i případné hosty. S pozdravem Matěj.

29. 5.

Hodnocení: vynikající
Tento čaj je výborný. Mám rád silné čaje a tento, přestože je to čaj bylinný, nezadá si s černými čaji. Děkuji J.

13. 5.

Hodnocení: vynikající
Souhlasím s názory, máte širokou nabídku různých čajů, zde si vybere každý, ochutnal jsem od Vás již více čajů a se všemi jsem velmi spokojen, jste kvalitní obchod, držím pěsti jen ať se Vám daří a já rád znovu a znovu udělám objednávku, těším se na další čajíček od Vás.

15. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Máte vynikající čaje,přehledné internetové stránky,okamžitá reakce obchodu, perfektně zabalené zboží, hodnotím Vás na 100 %. vřele doporučuji všem.

12. 3.

Hodnocení: vynikající
Mám před náročnými zkouškami a potřebuji se hodně soustředit, tudíž se učím dlouho do noci, uvařím si čajíček a jsem spokojen, lahodí mi jeho chuť i vůně, vřele doporučuji.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží


Filtr papírový M - do šálků a konviček
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Filtr papírový M - do šálků a konviček

Skvělý pomocník pro rychlou přípravu čaje. Čajový filtr je vyroben z extra jemného materiálu. Tento materiál nepohlcuje žádné pachy a chutě. Čajový filtr M je až na 1l vody. Balení obsahuje 100 čajových filtrů. Více na detailu zboží
103 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Sítko na čaj permanent velikost M
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko na čaj permanent velikost M

Speciálně vyvinuté sítko se stálého materiálu, který nepřenáší žádné pachy ani chutě. Pro ještě lepší požitek z hotového nápoje je sítko opatřeno pokličkou, která slouží k přikrytí čajového sítka v době lůhovaní a poté po vylouhování nápoje poklička poslouží k odložení sítka. Sitko je vhodné pro mytí v myčkách. Více na detailu zboží
221 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Sítko kleště velké 65mm
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Sítko kleště velké 65mm

Sítko je speciálně vyrobeno do tvaru kleští, kdy velice usnadní přípravu sypaných čajů. Sypaný čaj pouze vložíte do kleští, poté z nálevu vyjmete a už jen popíjíte svůj oblíbený nápoj. Sítko je vyrobeno z velice kvalitního matriálu. Více na detailu zboží
103 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Bavlněné sítko M - 1 ks
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Bavlněné sítko M - 1 ks

Bavlněné sítko pro přípravu sypaných čajů o průměru 9 cm. Toto sítko je vhodné pro opakované použítí. Více na detailu zboží
51 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

BOMBILLA - bambus - 1ks
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BOMBILLA - bambus - 1ks

Tradiční symbol pro pití čaje Maté. Je to tradiční nastroj jihoamerických indiánů, kteří pili maté pomocí bombilly. Bombilla je vyrobená z bambusu. Jedná se o ryze přírodní materiál. Více na detailu zboží
116 Kč s DPH
Dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE DESPALADA GREEN YERBA MATE

Škoda, že nemůžeme každému balíčku téhle krasavice z Paraná nasadit zlatou korunku. Zasloužila by si ji. Tato Yerba Maté je skutečnou princeznou. Vozíme ji rovnou z plantáže a nikdy neodoláme, abychom si hned nenaplnili kalabasu a nepodlehli její zemité a přesto atraktivní chuti. Mate Green Despalada se výborně hodí pro ty, co s nápojem jihoamerických indiánů zatím jen koketují. Učaruje jim svou silou i něhou zároveň. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
210 Kč /250 g 84 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

YERBA MATE VĚČNÁ SÍLA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE VĚČNÁ SÍLA

Dny se vlečou a práce stojí? Nevíte, čím začít? Hledáte životní vzpruhu? Amazonští indiáni by vám poradili: Popíjejte Yerba Mate! A my přidáváme: Popíjejte ho s Gunpowderem, ženšenem, bezem a přesličkou. O důvodech netřeba polemizovat. Chutná úžasně, voní skvěle, funguje stoprocentně. Hodí se pro přípravu nápojů horkých jako brazilské pláže i ledových jako tamní vodopády. Vyzkoušejte! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
241 Kč /250 g 96 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

Yerba Mate Energy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Yerba Mate Energy

Skutečná porce energie, vystřelení na Měsíc, nová dimenze duševní svěžesti. Pojmenujte si čajový zážitek s Yerba Mate Energy, jak chcete. Ale věřte, že potenciál nápoje s chutí manga postavit vás na nohy dosahuje závratných výšin. Vždyť jsme ho namíchali ze samých skvělých ingrediencí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
287 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »