+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

YERBA MATE S GRANÁTOVÝM JABLKEM

Kód: 1544

Když na vás přijde únava, když budete chtít povzbudit fantazii, když se dostaví chuť vybílit ledničku – uvařte si Maté. V této směsi jsme ho vyladili ibiškem, červenou řepou a grantovými jablky, aby vám chutnalo a zároveň dodalo energii dokončit náročný pracovní úkol, vyběhnout na kopec za domem nebo poskládat s dětmi tu nejvyšší pyramidu. Váš šálek čaje bylinně ovocné chuti vás nenechá na holičkách.

Velká balení:
Malá balení:
416 Kč /250 g 166 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Bylinná, Granátové jablko, Mate
Pro děti
Pro děti:
od 12 let

Složení

Kousky jablka, Yerba Mate 20%, Sladké ostružinové listí, Květ ibišku, Aroma přírodní, Slupky granátového jablka 6%, Červená řepa, Květ měsíčku lékařského, Semínka granátového jablka 1%, Květy chrpy

Nálev a chuť čaje

Čaj Yerba Maté s granátovým jablkem kombinuje zemitost a kouřovitost Yerba Maté se svěžestí, šťavnatostí a sladkostí jablek, červené řepy, ibišku a granátových jablek. Celkově působí velmi harmonicky. Nálev má díky ibišku červenou barvu.

Původ čaje

V Chile, Brazílii, Argentině, Uruguayi i Paraguayi je Yerba Maté jednou z neznámějších rostlin. Důvod je zřejmý – už od dob dávných indiánů využívají tamní obyvatelé lístky cesmíny paraguayské k povzbuzení a snížení chuti k jídlu.

Cesmína paraguayská (Ilex paraguariensis) je stálezelený strom běžně dosahující výšky kolem 20 metrů. Roste obvykle ve vlhkém prostředí, má tuhé, vejčité, po okrajích vroubkované lístky. Právě jejich schopnosti zaujaly indiány kmene Guarani natolik, že se jako první chopili pěstování cesmín za účelem sklizně a zpracování listů. To samo o sobě stojí za zmínku: ze stromů se sklízejí listy s celými větvičkami. Dělníci je napěchují do pytlů a nechávají přirozeně fermentovat. Když je proces dokončen, je potřeba sklizeň krátce zahřát a poté usušit. Až nakonec přichází na řadu hrubé mletí. Materiál pak znovu putuje do jutových pytlů, ve kterých zůstává 1-2 roky. Při stabilní teplotě Yerba Maté pomalu dozrává. Nakonec se musí znovu pomlít, vytřídit a zabalit.

Jak vidíte, cesta ke kvalitnímu Maté je dlouhá a náročná. Snad i proto si ho Jihoameričané pravidelně a naplno vychutnávají. Tvrdí, že popíjení tohoto nápoje z jedné kalabasy (vydlabané a vysušené tykve) utužuje přátelství. Zkusit to můžete i s čajovou směsí Yerba Maté s granátovým jablkem. Jak už název vypovídá, obsahuje nejen listy cesmíny paraguayské, ale taky plody marhaníku granátového (a další báječné ingredience).

Granátová jablka vyrůstají na stromech menšího vzrůstu, které jsou doma zejména v okolí Středozemního moře. Marhaníky granátové (Punica granatum) jsou známy už od starověku, granátová jablka se objevují i v Bibli. Je tedy zřejmé, že granát coby výbušnina získal jméno po červených sladkých plodech, které tvarem i velikostí může připomínat.

Granátová jablka jsou bobule velikosti kolem 12 centimetrů, s tlustou a tvrdou slupkou, která ukrývá mnoho semen ve sladkém rosolu. Právě kvůli semenům a šťávě uvolňující se při jejich lisování, vyhledávají granátová jablka lidé na celém světě. Jednak jsou velmi chutná a nacházejí uplatnění při přípravě řady pokrmů a pochutin, navíc jsou zdrojem vitaminu A i vitaminů skupiny B, prospěšných aminokyselin a minerálních látek (železo, hořčík, vápník, draslík, sodík…).

Herbář a blahodárné účinky:

Jablka
Jablka
Yerba Mate
Yerba Mate
Ostružnikové listí
Ostružnikové listí
Ibišek
Ibišek
Červená řepa
Červená řepa
Měsíček lékařský
Měsíček lékařský
Chrpa polní
Chrpa polní

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1-2 čajové lžičky na 200 ml

Návod na přípravu

  1. 1-2 lžičky Mate nasypte do šálku (200 ml) a zalijte 70-80 °C horkou vodou.
  2. Nechejte max. 3-5 minut louhovat a poté sceďte. Čím déle jej necháte louhovat, tím je nálev povzbudivější.
  3. Ze stejné dávky je možno připravit ještě další nálevy. 
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


SHAPE TEA (ČAJ NA HUBNUTÍ) - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SHAPE TEA (ČAJ NA HUBNUTÍ) - směs

Sypaný čaj z kategorie Must have! Kdo hledá štíhlou linii, tomu pomůže splnit sen. Díky obsahu Pu Erhu a Maté, dvou zabijáků všech „madel lásky“, se dostanete opět do kondice a předloňských džín. Shape Tea funguje rychle a nekompromisně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
398 Kč /250 g 159 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

YERBA MATE VĚČNÁ SÍLA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

YERBA MATE VĚČNÁ SÍLA

Dny se vlečou a práce stojí? Nevíte, čím začít? Hledáte životní vzpruhu? Amazonští indiáni by vám poradili: Popíjejte Yerba Mate! A my přidáváme: Popíjejte ho s Gunpowderem, ženšenem, bezem a přesličkou. O důvodech netřeba polemizovat. Chutná úžasně, voní skvěle, funguje stoprocentně. Hodí se pro přípravu nápojů horkých jako brazilské pláže i ledových jako tamní vodopády. Vyzkoušejte! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
242 Kč /250 g 97 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

GUARANA YERBA MATE ENERGY
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUARANA YERBA MATE ENERGY

Skutečná porce energie, vystřelení na Měsíc, nová dimenze duševní svěžesti. Pojmenujte si čajový zážitek s Yerba Mate Guarana Energy, jak chcete. Ale věřte, že potenciál nápoje s chutí manga postavit vás na nohy dosahuje závratných výšin. Vždyť jsme ho namíchali ze samých skvělých ingrediencí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
288 Kč /250 g 115 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »