+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

Gruzínský zelený čaj Kolkhida

Kód: 1810

Když řeknete Kolkhida, musíte dodat Gruzie. Tradiční čaj z lístků stejnojmenných čajovníků poznáte při prvním doušku. Je totiž naprosto nesvíravý a přesto svěží. Jeho milá sladkost zůstává na patře po dlouhou dobu a květinové aroma se rozlije místností během vteřiny. Je vyroben z čajovníků vyrůstajících v čerstvém horském povětří, které se potkává s vánkem od moře. Jedinečné klima, unikátní čaj.

Velká balení:
Malá balení:
554 Kč /250 g 222 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Gruzie
Region
Region:
Guria
Chuť
Chuť:
Sladká, Svěží
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
250 - 300m

Složení

Zelený čaj Kolkhida 100%

Nálev a chuť čaje

Gruzínský zelený čaj Kolkhida dává nálev světlé, čisté barvy. Květinové a svěží aroma doprovází sladká, velmi harmonická chuť. I když jde o čaj zelený, chybí mu typická svíravost. Je bohatě nahrazena svěžestí, kterou si velmi rychle zamilujete.

Původ čaje

O možnosti pěstování čaje v Gruzii se kolem roku 1900 zajímala i ruská královská rodina. To svědčí o významu, jaký gruzínský čaj kdysi míval. Je bezpochyby zajímavé, že mu nikdo neřekl jinak než „ruský čaj“ (stejně jako se čaje vypěstované v Indii uváděly coby „anglické“). Do čajové historie Gruzie se nesmazatelně vepsali také komunističtí vůdci Lenin a Stalin. Ten první tvrdil, že „čaj je nápoj proletariátu a musíme ho vyrobit hodně“, druhý vyvíjel mimořádný tlak na maximální produkci gruzínského čaje. Ovšem jakmile se rozpadl Sovětský svaz a Gruzie se stala nezávislou zemí, degradovaly čajové zahrady a výrobní podniky zastarávaly, až došlo k jejich uzavření. Gruzíncům chyběly vlastní postupy a možná i chuť se rozvoji čajového průmyslu věnovat.

Přesto na mnoha zahradách dál vyrůstaly čajovníky, které několik málo nadšenců sklízelo a v domácích podmínkách z nich ručně vyrábělo 50-100 kilogramů čaje pro vlastní potřebu a drobný prodej. Až po roce 2000 se rozhodli vrátit gruzínskému čaji zašlou slávu. Vyrazili studovat tradiční metody pěstování a zpracování čajových lístků, a to zejména do čínského regionu Fujian. Nyní tak v Gruzii vyrůstá generace čajových farmářů, kteří kombinují nově nabyté znalosti se zkušenostmi svých předchůdců.

Gruzínský zelený čaj Kolkhida je vyroben z čajovníků Camellia sinensis Kolkhida, které pocházejí z Kolchidské nížiny v regionu Guria. Jde o oblast, jejíž břehy omývá Černé moře, a zároveň ji obklopují hory. Jedinečné mikroklima ovlivněné vlhkým mořským vzduchem a svěžím horským povětřím čajovníkům mimořádně svědčí. K jejich prosperování napomáhá také fakt, že rostou ve stínu „čínských císařských stromů“ s botanickým názvem Paulownia tomentosa. Keřům poskytují ochranu před větrem, stín i vlhkost. Mohou růst pomalu a rovnoměrně, což je důležité pro kumulaci vzácných aminokyselin v listech.

Producentem tohoto čaje je společnost obhospodařující kolem 25 hektarů dříve opuštěných plantáží. Činí tak od roku 2016. Za jejím úspěchem stojí kromě entuziasmu všech dělníků také obnovování zahrady novými rostlinami vypěstovanými ze semen. Čajovníky pěstují bez použití průmyslově vyráběných hnojiv, lístky sklízejí i zpracovávají ručně. Gruzínský zelený čaj Kolkhida je považován za naprosto jedinečný. Ve srovnání s populárními asijskými zelenými sortami vyniká zcela odlišnou vůní i chutí.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80 °C, v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JADE EYES GREEN JASMÍN - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JADE EYES GREEN JASMÍN - zelený čaj

Tolik jasmínu! Něžné zelené pupeny a listy tvarované do podoby „očí draka“ jsou ovoněné populárními bílými květy. Čínský jasmínový čaj se po právu řadí k nejoblíbenějším pochoutkám. Milují ho světaznalí ochutnávači i příležitostní konzumenti. Vůně a chuť jasmínu zahání všechny chmury a přetrvává ještě dlouho po vypití šálku. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 216 Kč /250 g 486 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

BIG JADE EARRING - bílý čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BIG JADE EARRING - bílý čaj

Big Jade Earring je unikátní bílý čaj v unikátním balení. Pečlivé a jemné ruce ho vytvarovaly do dokonale symetrických „čajových náušnic“. Ručně sbírané čajové lístky urazily dlouhou cestu, než se dostaly na náš stůl. Ale stálo to zato! Pohled na rozvíjející se stuhy, které klesají ke dnu čajové konvice, patří k nezapomenutelným. A ta vůně! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 584 Kč /250 g 634 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024

VIETNAM GREEN BIO - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VIETNAM GREEN BIO - zelený čaj

Vůně rozkvetlé louky, svěžest zurčícího potůčku pobublávajícího uprostřed nedotčené krajiny a omamná sladkost. Přesně takový je organicky pěstovaný zelený čaj z Vietnamu, jenž v sobě ukrývá lehkost i sílu zároveň. Dodáme-li, že je navíc zpestřený kouskem Japonska, pak zkrátka musíte ochutnat. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
368 Kč /250 g 147 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do úterý, 25. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »