+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

TŘEŠŇOVÉ OPOJENÍ - zelený čaj

Kód: 1561
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Klidně by mohl být čajem pro romantiky. Romantiky, kteří milují něžné barvy, líbezné vůně, čerstvé povětří a výhledy na obzor. Patříte k nim? Pokud ano, rozhodně ochutnejte zelený čaj Třešňové opojení. Zanese vás na místa klidu a harmonie a zasype lístky třešňových květů. Sencha, na které je postaven, mírně povzbudí, lyofilizované třešně ochrání cévy a prohloubí váš spánek.

Velká balení:
Malá balení:
230 Kč /250 g 92 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Huang Shan
Chuť
Chuť:
Třešeň
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Nadm. výška
Nadm. výška:
600m - 2000m

Složení

Zelený čaj Sencha, Sušená kůra růží, Lyofilizované kousky třešní, Aroma přírodní, Okvětní lístky růže

Nálev a chuť čaje 

Zelený čaj Třešňové opojení svému názvu plně dostojí. Protože je založen na kvalitní čínské Senchi, poznáte v nálevu příjemnou svěžest a slabou svíravost zeleného čaje. Krásně ji však doplňuje nasládlost třešní a vůně růžových okvětních lístků. Zelený čaj Třešňové opojení se hodí k popíjení v horké i ledové variantě, a to ráno, v poledne i podvečer.

Původ čaje

Koho by nezajímalo, odkud čaj, který popíjí, pochází. Znát původ potravin je nejen trend, ale především způsob, jak si ověřit jejich kvalitu. Proto vám nic netajíme.

Sencha patří k čajům mimořádně chutným. I když ji původně vyráběli pouze v Japonsku, čínským producentům se brzy podařilo dosáhnout špičkové kvality také. Pro čaj Třešňové opojení jsme proto sáhli po Senchi z čínského pohoří Huang Shan ležícího ve slavné čajové provincii Anhui. Nejen čaje, ale také úžasná příroda jsou lákadlem, které z Anhui udělalo turisticky atraktivní oblast zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Na Senchi je zajímavé, že její lístečky připomínají dlouhé jehličky krásné, smaragdové barvy. V Anhui se čaj začíná sklízet obvykle v dubnu, stále ještě převažuje ruční škubání. Je totiž zárukou sběru nejkvalitnějších lístků čajovníků čínských (Camellia sinensis) a jejich pečlivého uložení do košů. V těch se čaj přenáší do zpracovatelských závodů. Tradičním způsobem, jak se v Číně zelené čaje vyrábějí, je pražení na pánvi. Získávají tak typickou kouřovitost a příjemné, hluboké tóny. V případě této Senchi byl však použit japonský postup – lístky se po zavadnutí podrobily opakovanému, ale krátkému napaření. Tak došlo k zastavení oxidace enzymů a zachování všech aromatických látek čaje.

Kdo popíjení kvalitní Senchi propadl, jistě potvrdí, že se dá konzumovat celodenně. Její povzbuzující schopnost je velmi příjemná a pozvolná. Navíc tento zelený čaj prospívá kognitivním funkcím, může napomáhat dobrému trávení, doporučuje se při horečnatých stavech nebo pro lepší hojení ran.

Opomenout ve výkladu nemůžeme samozřejmě ani třešně (Prunus). Na populární ovoce lze narazit po celé Evropě, archeologové doložili jeho existenci už v době bronzové. Plody dozrávají na opadavých, 20-25 metrů vysokých listnatých stromech, které kvetou obvykle v dubnu a plodí mezi červnem a srpnem. Třešně jsou peckovice, jejich dužina obsahuje řadu cenných látek jako například jód, vápník nebo antokyan, vitaminy C, E, B, P i A. Díky nim se doporučují jako prevence nejrůznějších zánětů včetně parodontózy či artritidy. Není bez zajímavosti, že třešně si mohou v přiměřeném množství dopřát i diabetici, přibližně polovinu všech sacharidů, které obsahují, totiž tvoří fruktóza. A nakonec: lyofilizované kousky třešní jsme přivezli od evropského dodavatele, který pravidelnými certifikacemi dokládá zdravotní nezávadnost svých produktů a během výroby, skladování a transportu dbá na ochranu životního prostředí.

Herbář a blahodárné účinky:

Zelený čaj
Zelený čaj
Třešně
Třešně

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení čaje

Pevný aluminiový obal se zipem, který umožní po otevření opakovatelné uzavírání. Kvalitní balení, které zachovává charakter čaje. Čaj je vždy v balení hermeticky uzavřen, aby odolával vlhkosti, světlu a cizím pachům. Na tyto tři věci je čaj mimořádně náchylný a mají velký vliv na výslednou kvalitu nápoje.

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
Chuť a tóny:
Intenzita
Trpkost
Množství teinu
Kvalita
Opakované zalití

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz
Pomozte ostatním při výběru:

11. 5.

Hodnocení: vynikající
Mám většinou čisté čaje, ale tato harmonie chutí mě dostala :-) Příjemný osvěžující čaj. Chut je jemná, třešňová, ovocná akorát.
Pitný režim: A jak je to s čajem? Pitný režim: A jak je to s čajem?
5. 6. 2020 2 minuty čtení
Hloh má velké srdce Hloh má velké srdce
18. 3. 2019 2 minuty čtení
Uvařte si tibetský čaj Uvařte si tibetský čaj
19. 6. 2016 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


SENCHA BRUSINKO - JAHODOVÁ - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SENCHA BRUSINKO - JAHODOVÁ - zelený čaj

Kdybychom chtěli být lehce obhroublí, rovnou napíšeme: Nebe v hubě! Sencha brusinkovo-jahodová je pro příznivce zelených čajů přesně to pravé. Přináší požitek z čisté a svěží Senchi i senzačních červených plodů. Jahody dodávají sladkou notu, brusinky čaj podtrhují kyselkavým trylkem. Společně zahrají symfonii plnou vitaminů, antioxidantů a stopových prvků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
238 Kč /250 g 95 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

VANILKOVÁ JAHODA - zelený čaj
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVÁ JAHODA - zelený čaj

Toužíte-li po jahodách v zimě, nemusíte pro ně posílat Marušku. Namísto výpravy ke dvanácti měsíčkům si objednejte náš čaj. Skvěle rozproudí krev, otevře mysl, povzbudí a připraví na nová dobrodružství. Je sladce jahodový, příjemně květinový a velmi osvěžující. Sencha prostě nezklame! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
223 Kč /250 g 89 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023

DRAČÍ ČAJ - směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DRAČÍ ČAJ - směs

Tolik dobrot v jednom čaji! Dračí lahůdka vznikla jedno zamračené dopoledne. Bytostně jsme potřebovali dobít energii, hřejivě obejmout a zahnat pesimismus do kouta. Podařilo se! Směs velejemných čajů a kousků ovoce říznutá růžovým pepřem nás postavila na nohy. Je silná jako drak. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
387 Kč /250 g 155 Kč /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pátku, 2. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »