+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manutea.cz

Proč zboží od nás?

 • Doprava zdarma od 1 000 Kč
 • Spokojených zákazníků
 • Dodání obvykle do 48 hodin

 

 

 

 

DTest


Heureka - ověřeno zákazníky

BIO3 krát 3 důvody, proč čaj milují i sportovci

21. 4. 2016 2 minuty čtení
Nemusíte být zrovna Roman Šebrle, abyste lámali rekordy a sbírali medaile. Svá velká i menší vítězství si můžete užít při sranda mači ve volejbale stejně dobře jako na bruslích s dětmi. Důležité je zvednout se od počítače, natáhnout tenisky a vyrazit. Samozřejmě si k tomu nezapomeňte uvařit kvalitní čaj. Poradíme, který.

Zelený i černý: Tein povzbudí a rozežene křeč

Ať už před zakleknutím do startovacích bloků svlažíte hrdla šálkem zeleného nebo černého čaje, pro vavříny si rozhodně doběhnete. Minimálně, pokud půjde o vavříny pro majitele nejlepší nálady, s největší energií a na vrcholu tělesné i duševní kondice.

Oba nápoje dodají tělu sportsmana povzbuzující tein i prospěšné antioxidanty, minerální látky a třísloviny. Není bez zajímavosti, že podporují krevní oběh a zároveň uvolňují svalové křeče. To ale není všechno. Navíc sportovce:

 • Zbaví stresu… díky L-theaninu uklidní organismus, aniž by mu přivodily ospalost
 • Zbaví rizika mozkových příhod… díky polyfenolům, což se jasně ukazuje na populaci Japonců, kteří vypijí průměrně 1,2 litru zeleného čaje denně a na mrtvici umírají velmi zřídka
 • Zbaví tuku… díky epigalokatechinu a teinu, což se projevuje omezením růstu tukových buněk

Bylinky: Relax je nejlepší v přírodě

Jak víme, podat výkon je pouze jedna část úspěchu. Ta druhá přichází hned vzápětí. Odpočinek. Nabrat ztracenou energii, nakrmit svaly, uklidnit žaludek a harmonizovat unavené orgány je úkol hodný šampiona. Manuaci naštěstí vědí, kam sáhnout. Není náhodou, že wellness čaje se míchají z bylinek, ovoce a koření. Nejrůznější kombinace šetrně sušených ingrediencí vnášejí do života aktivního člověka potřebné vitaminy, minerály a samozřejmě antioxidanty. Proč je pije většina rozumných sportovců? Bylinné čaje jim totiž:

 • Pomůžou při rekonvalescenci… ideální jsou čaje s kopřivou, hřebíčkem, skořicí, rakytníkem nebo tulsi, skvěle funguje i graviola
 • Pomůžou zlikvidovat záněty a infekce… výborné výsledky má popíjení čaje s ibiškem, zázvorem, červenou řepou, šípky, sporýšem, bambusovými listy, ostružinami
 • Pomůžou uklidnit trávení… doporučujeme čaje obsahující heřmánek, lipový květ, borůvky, mátu, anýz, jitrocel

Rooibos: Dejte buňkám, co se do nich vejde

Voda je život. O tom sportovců nemusíme povídat. Každá buňka se potřebuje před i po (někdy také v průběhu) aktivního pohybu napít. Někdo spoléhá na čistou vodu, jiný dává přednost speciálním hydrogelům a posledním vynálezům fitness průmyslu. Manuak na to jde hezky od lesa. Tedy od jihoafrické plantáže rooibosu. Zároveň s doplňováním tekutin dopřeje totiž tělu flavonoidy až 50x účinnější, než jaké má zelený čaj. Rooibos k tomu:

 • Zabrání propuknutí civilizačních nemocí… zejména kardiovaskulárních a neurodegenerativních chorob
 • Zabrání podrážděnosti… a tím pádem uklidní mysl, zažene bolest hlavy i nespavost
 • Zabrání dehydrataci… pijte ho ledový nebo horký, jak je libo

Teď už víte všechno. Cesta ke zdraví je prostá. Zavřete e-mail, vypněte počítač, nazujte tenisky a otevřete dveře. Venku je nádherně!

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »